folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kardeşim Yazılımcı Olmak İstiyor. Hangi Alanı Tavsiye Edersiniz ?

Kardeşim Yazılımcı Olmak İstiyor. Hangi Alanı Tavsiye Edersiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

"kuzenim Mucit olmak istiyor, ne tavsiye edersiniz?"

bunu diyen birine, farklı İş Kollarında çalışmasını tavsiye ederim. yanısıra da, dünyayı değiştiren İnsanların Hayatlarını, asgari 2kez okumasını salık(?) veririm. bir de gündelik hayatta kullanılan ürünlerin Teknik Yapılarını incelemesini de öneririm. 

~@~

@night_Judge , @ruhi,  @MuTReFT , ``, }

RitmFarbRacourci tarafından 07/Haz/21 12:03 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Sistem programcılığı derdim ama bulmak, egitilmek çok zor.

Kısa sürede para kazanmak için full stack web geliştiricisi,

Kurumsal olarak mobil programcılığı tavsiye ederim.

Turkiyede yeni gelişen sektör oyun. Daha doğrusu mobil oyun.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Belki konu ile alakası pek yok ama ben geleceği grafik+sosyal medya reklamcılığı üzerine görüyorum.Her mok şimdi oradan büyüyor.Bir sosyal medya uzmanı bir çok şirketi yönetebilir ancak yazılım gerçekten zor ve kafa bikbikleyen bir husus olarak görüyorum..

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hepsinde açık var, hangisi ilgisini çekiyosa ona girsin. böyle mi seçilir.

Tabi seçilir , hangisinin ilgisini seçeceğini anlamaya çalışıyoruz.

sandman bunu yazdı

hepsine ucundan girsin hangisi hoşuna giderse.

Millet şu anda veri analitiği sıcak konu diye ona abanıyor sonra bir noktada bir çok kişi nümerik analiz veya yogun matematik gerekli konularda patlıyor, çünkü adam hayatında matematik sevmemiş. Bundan dolayı bence hepsine biraz göz gezdirip neyi severse ona yönelsin.

Bencede o yüzden python başlamak yerine daha ön yüz geliştirme alanlarına yönelmesini tavsiye edeceğim.

@who ona ben dalabilirim :)

futurist bunu yazdı

böyle meslek seçilmez

böyle alan da seçilmez

bir proje belirlersin ve o proje için gerekli dil ne ise onu öğrenirsin

bu projeyi de piyasanın eksiğini görür ve o eksiği kapatmak için bir alana yönelirsin yada

ilerde gelişecek ve çok ihtiyaç olacak bir alanı görür ona yönelirsin.

ben yazılımcı değilim ama eğer olsaydım mobil ve veri data kısmına yönelirdim

Yeteneğini ve sevebileceği alanı bulmaya çalışıyoruz ayran gönüllülük yapmaması için.

Herkese teşekkür ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Yanlış yolak:

Yazılım öğreneyim de bir şeyler yapayım, para kazanayım.

Yanlış yolağa yanlış yönlendirme:

C öğren yegenim, roket simülasyonu yazar roketsana pazarlarsın.

Doğru yolak:

Şöyle bir projem var, bunu yapabilmem için yazılım öğrenmem gerekiyor; bunu yapabilmem için yazılımın hangi alanlarını araştırmalıyım, öğrenmeliyim?

Doğru yolağa doğru yönlendirme:

Kardeşim senin projen mobili ve masaüstünü kapsıyor dolayısıyla sen masaüstü için c#'ı, mobil için Java/android'i öğrenmeli, sonrasında ise bu uygulamaların konuşabilmesi ve yarın bir gün browser app yazmak istersen rahat edebilmen için de rest api kavramını bir araştırıp ozumseyip, kendine uygun rahat edebileceğin bir backend diliyle birlikte SQL syntax öğrenmelisin. Backend dili olarak tavsiyem nodejs'tir. Rest api için epey bir konfor sağlar sana, üstelik performanslıdır da.

Gibi gibi...

Her kelimesinin altına birer imza atıyorum.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 3664 Toplam Mesaj: 26
yazılım sektör