Kargo Bayi Şikayet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek

İyi akşamlar müritler.Hemen konuya dalim, kısa kısa özet geçim.İnternetten bir ürün aldım, ertesi gün bulunduğum şehire geldi fakat hava şartlarından dolayı getiremeyeceğiz aciliyeti varsa siz gelin alın dediler(onlara ulaşım kapalı ama bana açık :/ ), bende tamam dedim(o gün minibüs olsun, belediye otobüsü vs olsun hepsi gelebiliyor benim olduğum yere).Bir sonraki gün aradım bayi açık olduğu halde telefonlara cevap verilmedi.Müşteri temsilcisini aradım şikayet ettim.Sonuç olarak bugünde gelmedi, ama o konuştuğum malum hanımefendiye soruyorum kargom neden daha gelmedi diye hava şartları dedi tekrar bende sinirlendim bende aynı yerdeyim herkes bu tarafa gelebiliyorken siz niye gelemiyorsunuz demeye kalmadı lafı ağzıma tıkadı beyefendi kargonuz pazartesi gelicek tekrar konuşmaya çalıştım lafı ağzıma tıkayaraktan aynı şeyi söyledi bende kapat şikayet edicem dedim.Bayideki bayan da tamam dedi kapattı telefonu. Baktımda baya kısa yazmışım, velhasılkelam ben bu bayan hakkında olsun, mağduriyet hakkında olsun herhangi bir işlem yapabilir miyim?Bilen eden varsa bir aydınlatırsa çok teşekkür ederim.

Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

ohooo sen hava muhalefetinde bu durumdasın biz günlük güneşlik günlerde kargo dağıtımını yetiştiremedik getiremedik demelerinimi ararsın geldik sizi bulamadık demelerinimi adresinizi bulamadık demelerinimi her ay 50 - 60 şikayet ettiğimizimi şubenin hiç bir zaman telefona cevap vermemesinimi ne diyeyim sana ben boşa sıkıntı yapma ya git yada bekle getirsinler başka bişi yapamazsın bence

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

yapabilirsin önce bimer e şikayet et hemen ardından kargo firmasının şikayet bölümüne yazı yaz hangi bayi ise sicil nolarını biliosan onuda ekle veya isimlerini hiçbişey olmasa bölge müdürü bayiyi arayıp çalışana fırça atar morali bozulur kim bilir belki ekmeğindende olur

tatmin olmazsan paranda varsa dava aç

başkada çözümü yok

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    benzeri durumda önce bolge mudurlugunu daha sonra genel merkezi aramıştım genel merkezden bi bayan aramisti iste ozur dileriz falan klasik mihabbet telefonu kapattim 5 dk icinde kurye cepten aradi abi nerdesin ben evin onundeyim diye

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Neredeyse tüm kargo firmaları berbat. Al birini vur ötekine hır, gür çıkarmadan şikayet etmeden doğru düzgün çalışmıyorlar. Bu tip vakalarda da şikayet ettikten sonra yalandan bi özür dileyecekler kargo teslimat çalışanlardan birine patlayacaklar getirecek evine kadar sen de sinir stresle kalacaksın öyle. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek

Bimer'e de yurt içi sitesine de müşteri hizmetlerinede şikayet ettim.Başka varsa söyleyin oraya da şikayet edeyim.Dilekçe doldurduğum kadar yazı yazmadım bugüne kadar.Birde site maximum 1 karakter istiyor :@ düzenledim yılmadan her yere şikayet edicem

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

başka hukuki çözüm yok

ya Allah a havale edeceksin yada orman kanunu uygulayacaksın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek

Orman kanunada bir açıklık getirebilir misin :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevmek_btb
    sevmek_btb's avatar
    Erkek

bende bu konudan muzdaribim kargo gönderirken adrese teslim olunca fiyat farklı şubeden teslim olunca fiyat farklı alınıyor. şimdi adrese teslim diye gönderdiğimde bu arkadaşın ki gibi bir durum oluştuğunda veya adrese geldik bulamadık gibi o adrese teslim diye alınan ücret ne oluyor peki ben şubeden alınca o fiyat farkı neden geri ödenmiyor :?

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, Ve bir orman gibi kardeşcesine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

hocam adamlar o kadar cok kapasite ile calisiyo ki (isleri iyi yani ) iplemiyo seni beni ,cogu zaten kurumsal firmalalrla yaptigi anlasmalarla isi cevirip seni beni bireysel kullanicilari da ne kadar ipsek okadar kat deyip sokuyo fiyati çünkü rekabet yok denilecek kadar az. 

sikayette de kimi kime sikayet edicenki hocam , ozel firmayi merkezine edicen onlarda he hee diycek gecicek.allah yardimcin olsun

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı

hocam adamlar o kadar cok kapasite ile calisiyo ki (isleri iyi yani ) iplemiyo seni beni ,cogu zaten kurumsal firmalalrla yaptigi anlasmalarla isi cevirip seni beni bireysel kullanicilari da ne kadar ipsek okadar kat deyip sokuyo fiyati çünkü rekabet yok denilecek kadar az. 

sikayette de kimi kime sikayet edicenki hocam , ozel firmayi merkezine edicen onlarda he hee diycek gecicek.allah yardimcin olsun

Eyvallah kardeşim.Biliyorum uğraştığımda kalacam ama en azından içim biraz rahat eder belki o kadının tavrı aşırı zoruma gitti 

Toplam Hit: 1719 Toplam Mesaj: 18