folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kargocu Paketi Kapıma Getirmeme Sorunu

Kargocu Paketi Kapıma Getirmeme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Selam, 

Kargocular paketi kapının önüne kadar getirmek zorunda mı ? Bir kural, yönetmelik, yasal bir şey var mı ?

Ben apartmanda 4.katta yaşıyorum. PTT kargo görevlisi çuvalı olduğunu, yükü olduğunu belirterek paketi yukarı çıkarmaya direniyor. Bir kaç kere ısrar ettiği için fazla münakaşaya girmeden ben aşağı inip alıyordum fakat annem rahatsız olduğu halde yukarı çıkamayacağını söyleyip aşağı inmesini söylüyorsa bunda art niyet ararım. Gelen paketlerde ne ağır nede ebatı büyük. Bu yüzden cevaba ya da bir yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Bugünlerde yine bir kargo gelecek. Evde bekliyorum. Yine aynı muhabbet olursa diye kendisine görevini hatırlatıcam. Kapıya kadar getirme zorunluluğu varsa reddiyorsa bunu açıklayarak ciddiye almasını istiyorum. Yoksa bu iş için gerekli fiziki yeterliliği olmadığ bir çuvalı taşıyamadığını belirttiği için edevlet vb yerlerden şikayetçi olacağım ya da anladığı dil en son mahalle dayağı olacak.

Diğer kargo firmalarıyla böyle bir sorunum olmadı. Acaba kendisini memur olarak gördüğü için mi bu rahatlık ? öte yandan kin gütmeside sıkıntı daha sonraki kargolarda sıkıntı çıkarsa diye endişeliyim.

Nerelere şikayet edebilirim ? Ya da bir öneri ?

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Belli bir kg nun ustunu getirmiyorlar. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Toplamda 30 KG'ya kadar olan gönderileri kapıya kadar teslim etmek zorundalar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Sen yine şanslısın

Benim oturduğum yerde 10 yıldır ptt dağıtım yapmıyor adam sadece tanıdık eş dost akrabalarının olanları götürüyor kalanı götürmüyor

Bu sebeple başıma icralık olma dahil neler neler geldi artık ptt den birşey gelecekse kayın validenin adresini veriyorum 

Ptt kargo pişmanlıktır

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Şu ana kadar gelen kargolar max 5 kg. Adamla zıtlaşırsam sonrasında ne olcak.

Şikayet etsem bütün kanallardan ciddiye alınır mı ?

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Cimere yaz ptt ise zıplatırlar memuru

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Zıtlaşmanın sonu kavga etmek. O bir şey söyleyecek sonra sen söyleyeceksin birbirinize gireceksiniz. Kargo şirketleri şikayetleri umursamıyor.

Ek : Ptt'nin kargo elemanları genelde taşeron. Yani sözleşmeli personel. Memur statüsünde olmadıklarından hiç bir şey siklerinde değil.

mkyb tarafından 19/Mar/20 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

Zıtlaşmanın sonu kavga etmek. O bir şey söyleyecek sonra sen söyleyeceksin birbirinize gireceksiniz. Kargo şirketleri şikayetleri umursamıyor.

Ek : Ptt'nin kargo elemanları genelde taşeron. Yani sözleşmeli personel. Memur statüsünde olmadıklarından hiç bir şey siklerinde değil.

Nasıl davransam bilemedim. Bir kargo gelsinde doğaçlama gidicez artık.

@PanxeR beterin beteri varmış. Geçmiş olsun. Şimdi en azından takip sistemleri var. Bazı şeyleri kontrol edebiliyoruz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

PTT devlet şirketi olduğu için çalışanını CİMER'e şikayet edebilirsin. Çok güzel sonuç alırsın. Görevi ise yapmak zorunda.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

O kargocuların amk ben. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

hiç uğraşma şikayet et

bu ülkede birşeyden şikayet edilmediği için kimse kurallara uymuyor.

sen ben öteki şikayet etmedikçe görevli adam dğer meslektaşına diyor ki "bak 4 kat hamMAL gibi taşımıyorum hiç bir sorun olmuyor, sizde taşımayın olm mal mısınız eheheh" diyor. Ben şikayet etmediğim için senin mahallene bakan adam da getirmiyor, sende üzülüyorsun dolaylı olarak.

cimere bilmemnereye bağlı bulunduğun ptt şubesine şikayet et, hatta mümkünse adamın ismini vererek şikayet et. senin bilgilerini isterse ben müşteriyim böyle davranan adama benim bilgilerimi vermeyeceğiniz ne malum niye karşı karşıya geleyim isimsiz şikayet ediyorum de, eğer şkayet kaydımı almazsanız cimere kadar çıkar bu konu de. bırak almasınlar en azından akıllı uslu birisi ise gidip o kargocu elemanı uyarır.

tabi boş durmuyoruz yine cimere şikayet ediyoruz :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1965 Toplam Mesaj: 14
ayağına gelsin din don ptt kargocu