folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Karl Marx & Friedrich Engels Kitapları

Karl Marx & Friedrich Engels Kitapları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Bilmem bu iki filozofu tanır mısınız? Komünizmin babası diyebilirim Marks için.Oldum olası das kapital kitabını okumak istedim,fiyat sorduğumda 50 ytl vermişlerdi ikinci el bir kitap için. Tesadüfen bunları buldum ve sizinle paylaşmak istedim. Burda komünizm ile ilgili anlamadığınız ve bilmediğiniz çoğu şeyi bulacaksınız.Daha önce bir kaç kitaplarını okumuştum,baya ağır,zorlana zorlana bitirdik.Neyse buyurun

1- Alman İdeolojisi (Marx-Engels)
    2- Kapital 1 (Marx)
    3- Kapital 2 (Marx)
    4- Kapital 3 (Marx)
    5- Komünist Manifesto (Marx-Engels)
    6- Seçme Yapıtlar (Marx-Engels)
    7- Seçme Yapıtlar (Marx-Engels)

Boyut: 8.61 mb
    Format: Tüm kitaplar pdf dir
    şifre: www.bydigi.com

http://rapidshare.de/files/14465791/Marx-Engels.rar.html

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Paylaşımın için teşekkürler, ama sanırım bu kitaplar forumdaki üyelerin %95'inden fazlası için anlaşılması zor kitaplar. Neyse ilgilenen çıkacaktır muhakkak. Bu kitaplardan herhangi birini bir haftada anlayarak bitirebileceğini düşünmesin kimse. Ben Das Kapital 1,2 ve 3 için bir yıldan fazla zamanımı verdim.

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca öyle tabii,kitaplar çok ağır.87 sayfalık komünist parti manifestosunu 1 ayda zor bitirdim. Lenin'in kitaplarını bulursam onlarıda yayınlarım

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Komünist Manifesto sunu almayı düşünüodum iii oldu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    bu kitapların hepsi bende orjinal boyutlarında var ilgilenen arkadaşlara verebilirim:) bunun yanında e book olarak sosyoloji ve iktisada giriş kitapları okumak bunların anlaşılmasını kolaylaştırır.... saglıklı düşünmek için her görüşü bilmek lazım dimi:)

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Exclusive
    Exclusive's avatar
    Erkek
    das capital ve manifesto kitapları zaten kitaplıgımda mevcut gerçekten bazı yerleri anlamak ve araştırmak gerekio.. kolay anlaşılcak kitaplar değiller.. ayrıca okurken tek yönlü düşünürsenizdde pek bişey anlıyamazsınız..bence bu kitapların orjinallerinide kitaplıgınıza alıp koyun.. Ama güzel paylaşım sagolasın
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kitaplığımı kendim çizdim tasarımını özellikle Daskapital in yerini ayrı yaptırmıştım...Kapitali 2 kez okudum ancak hala çok apır gelen çözemediğim yerleri var buda toplumsal mücadele içerisinde olgunlaştıkça o sorunların çözümlerini daha iyi kavrayabiliriz...Papylaşım için sağol.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_Lecter
    Hannibal_Lecter's avatar
    Erkek

İnsanlar komunizm öldü dese de felsefesi çağdaş dünya için kurtuluş olacaktır. Sosyalist olmayan insanlar nasıl kendisini bir başkasından üstün görür anlamıyorum.

Elit sınıf sosyal devrim düşüncesiyle ürkebilirler, fakat proleteryanın zincirlerinden başka kaybedeceği birşey yoktur. Tüm dünya işçileri birleşiniz.

İnsanlar buğday gibidir. İçleri boş olduğunda dikilirler, içleri dolduğunda eğilirler.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bende zamaninda cok bagirdiydim boyle :) kalp krizi gecip olumle yuzyuze geldigimde benim BİRLESİN,HAKLARINIZ YENIYOR, vs... mucadelesi verdigim insanlar 112'yi cevirmekten aciz kaldilar.Yuzlerce kisi yanimdan gecip gitti kimse tinlamadi...o gun bitti benim icin siyaset.Yani hesapliyorum ilkokul 5.siniftan beri Temmuz 2006'ya kadar 9-10 senemi verdim :) oyle basit degil, kahvedeki bir iscinin yanina gidip "gel sosyalizmi,sizin sisteminizi kuralim" de bakalim,tamam hadi kuralim diyecek mi ? ...Bence hersey kendimizi degistirmekle baslar.Baskalari birlessin vs gibi sloganlar bir ise yaramaz ,yaramiyor(bence) ...Evet bana donek diyebilirsiz,evet bana libos diyebilirsin...evet artik meydanlarda iscileri gorunce kafami cevirip bakmiyorum bile ,cunku insan oglu bencildir,ben o iscinin yanina hakki yendigi zaman gidersem benden krali yok,ama iscinin gotu sicakken gidersem yuzume tukurur :) ...Yasanmis tecrubelerdir bunlar....Zaten konu eski :)  Kahrolsun diye bagiran,duvarlara yazan hep bizdik ama kahrolanda her zaman biz olduk.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    bu dosyayı daha once indiren varsa upload etsin ona zahmet, niksiz sanırım indirmiş :).

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    hoca dosya bulunamıyor dıoo napcazz...

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
Toplam Hit: 1918 Toplam Mesaj: 14