folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Karmaşada Olan Rehberinizi Düzeltin | Yöntem

Karmaşada Olan Rehberinizi Düzeltin | Yöntem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, daha önceden de konusunu açmıştım ve benim gibi çıldırmak üzere olan birkaç kişi daha çıkmıştı J  Bugün yine birini kaydettim birkaç sıkıntı yaşadım heh dedim senin gibi işin ben… Evet hemen nasıl yaptığım konusuna geleyim.

Öncelikle telefonunuza bir adet yedekleme programı indiriyorsunuz. Ben TürkTelekomun rehberim güvende app ini indirdim. Yedek aldım ve alınan yedekteki kişi sayısı tüm hesaplardaki kişi sayısının toplamını verdi yani nevar ne yok yedekledi vcard yaptı. ( vCard Dosyası (.vcf) )

Evet masaüstünde duruyor kişilerimiz. Şimdi kendimize tertemiz bir gmail hesabı açıyoruz ohh mis bahar kokuları falan aSD:FAsF:ajkfh açtığımız gmail e girdik ve aşağıdaki görüntülerdeki adımları izledik.

Gmail e webden giriyoruz ve sol üstten --> Kişiler 

Sol kısımdan --> Daha Fazla --> İçe Aktar

Diğer seçenekleri de kullanabilirsiniz ben Csv veya VCard dan devam ediyorum.

CSV veya vCARD i seçince gelen seçeneklerden --> Eski Sürüme Git diyoruz

Üstten --> Diğer --> İçe Aktar 

Gözat butonundan bilgisayarımıza aktardığımız vcard dosyasını seçiyoruz (telefondan yedek alıp da masaüstüne attığımız dosya)

Evet İçe Aktar dedikten sonra aşağıdaki gibi kişilerimiz gelmekte. 

Listedeki tüm ögeleri seçiyoruz ve Diğer e tıklayıp Kişileri birleştir diyoruz ve aşağıdaki uyarıyı alıyoruz Burayı dediği yere tıklıyoruz

.

Bir sonraki pencere aşağıdaki gibidir. Aynı kişileri bulup birleştiriyor google bey.

Evet kişilerimizi bulup, aynılarını birleştirip, listeye göz atıp gereksiz olduğunu düşündüklerimizi de işaretleyip sildikten sonra temiz rehberimizi dışarı aktardık. Dışa aktarırken hangi formatta olsun diyor istediğiniz formatlarda dışa aktarırsınız artık. Gel gelelim bunu telefona işlemeye. Telefondan ayarlarıma girdim görüntülenecek kişileri tek tek seçtim sonra rehbere geldim ve komple sildim sonra kontrol ettim rehber tutan hangi hesap varsa hepsi tertemiz sıfır. Evet bu aşamadan sonra varolan telefona kurulu olan gmail yani girdim webden içe aktar dedim ve temiz kişilerimi içe aktardım. Bundan sonra da kayıt yeri olarak gmail i seçmeye özen gösterdimi bu iş hallolur. J Hızlı hızlı yaptım inşallah araya kaynayan kişiler olmamıştır J Ben çözümü bu şekilde buldum sizlere de aktarayım dedim. Faydalı olması dileği ile :) 

@futurist @masteryoda 

dcpromo tarafından 28/Şub/18 16:41 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Paylaşımın için teşekkürler J

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Paylaşımın için teşekkürler J

Rica ederim. Aslında hiç bir numarası yok anlattığım şeyin de belkim bilmeyen işin içinden çıkamayan olur diye fikir versin :) maks 3 dk 32 sn. sürüyor işlem :)

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

şunu nasıl kapatabilirim onu da söylesene (:

Kişi silme sınırı aşıldı. :D bu uyarıyı vermesin direkt olarak silsin istiyorum

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

nerede alıyorsun bu uyarıyı hocam? sildiğin hafıza neresi? 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

O değil de, benim telde bi kaç tane gmail hesabı var. Fakat benim rehberden bazen ulaşmak istediğimde bazı kişiler bir anda rehberde olmuyor, onu anlamıyorum. Kaydederken aynı gmail hesabını seçiyorum hep. Sinir bozucu oluyor. Adamı arayacam. Biliyorum kayıtlıydı arıyordum. Ama rehberde görmüyorum. Adamdan yeniden numara istiyorum, mahçup oluyorum. Ama bazı numarlar yılalrdır hep duruyor. Başına gelen oluyor mu ki?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

O değil de, benim telde bi kaç tane gmail hesabı var. Fakat benim rehberden bazen ulaşmak istediğimde bazı kişiler bir anda rehberde olmuyor, onu anlamıyorum. Kaydederken aynı gmail hesabını seçiyorum hep. Sinir bozucu oluyor. Adamı arayacam. Biliyorum kayıtlıydı arıyordum. Ama rehberde görmüyorum. Adamdan yeniden numara istiyorum, mahçup oluyorum. Ama bazı numarlar yılalrdır hep duruyor. Başına gelen oluyor mu ki?

Evet bana da arada oluyordu bu ama bi ara bi rehber düzeltme programı kullandıktan sonra anlattığın şey oldu ondan önce yoktu daha önceden kullandıysan öyle program belki o neden olabilir olmasa da androidin ibneliğidir.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    whoobay bunu yazdı

Evet bana da arada oluyordu bu ama bi ara bi rehber düzeltme programı kullandıktan sonra anlattığın şey oldu ondan önce yoktu daha önceden kullandıysan öyle program belki o neden olabilir olmasa da androidin ibneliğidir.

Rehber düzenleme programı vs kullanmadım. Fakat indirdiğimiz programlar casusluk etmek istemiş olabilir. bi aralar ciaprogramını kullanmıştım. tavsiyedeceğin program yada bişiyler var mı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    whoobay bunu yazdı

Rehber düzenleme programı vs kullanmadım. Fakat indirdiğimiz programlar casusluk etmek istemiş olabilir. bi aralar ciaprogramını kullanmıştım. tavsiyedeceğin program yada bişiyler var mı

numara sorgulama için web kullanıyorum hiç telefona bulaştırmıyorum uygulama falan. Amaç belli zaten :)

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bunu deneyeyim ben böyle birşey arıyordum şirket hattımda 2206 kişi var :(

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

nerede alıyorsun bu uyarıyı hocam? sildiğin hafıza neresi? 

rehberden siliyorum abi :D google senkronize hesaptan. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.