folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kasko Hakkında - Sigortacı Arkadaşlara

Kasko Hakkında - Sigortacı Arkadaşlara

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bugün aracımın kaskosu bitti ve  yeniledim. En uygun fiyatı Halk Sigorta verdi. Halk Sigortaya yaptırırken özellikle sordum;

Halk Sigortanın Bursa BMW Yetkili Servis / Teknik Oto ile anlaşması var mı diye. Bana evet var dediler.

Şimdi teknik otonun sitesine baktım ve Halk Sigorta ile anlaşması olmadığını gördüm. Halk sigortanın sitesinden bakıyorum, BMW ile ülkenin hiç bir yerine anlaşması yok.

Bu kaskoyu ne yapabilirim? İptal veya cayma gibi birşey var mı? Yada değiştirme yapabilir miyim fark ödeyerek? Yoksa o kasko sözleşmesini götüne mi sokmalıyım adamın?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Iptal edebilirsin istersen kullandığın gün kadarını ödersin sadece. Bence servisi ara sor ondan sonra iptal ettir. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Halk sigorta. Ucuz etin yahnisi.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WolkieNator
    WolkieNator's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Halk sigorta. Ucuz etin yahnisi.

@Dj_Alper konuya  bekleniyorsunuz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Kasko sigortalarında istediğin zaman iptal ettirme hakkına sahipsin

Kredi kartına yaptırdıysan ve acente iptal etmek istemiyorsa Genel veya bölge müdürlüğüne bir dilekçe ile iptalini yaptırıp kartına ödeme alabilirsin

Halk ve Güneş sigorta poliçeler üzerinde çok güzel kelime oyunları yapar eğer poliçeyi okumadıysanız ne aldığınızı bilmiyorsanız mağdur olma olasılğı yüksektir

Bir şey paylaşmıştım hızlıca kasko poliçenize göz atın diye hatta bloğumdada yazmışım >> http://djalper.net/5-dakikada-kasko-policenizi-inceleyin/ 

ayrıca iptal ettirirsen önceki poliçenden 180 gün geçmedikçe kademe indirimi alabilirsin (ilk poliçe değilse)

edit: Poliçende Tüm servislerde yapılabilir ibaresi varsa anlaşmalı anlaşmasız fark etmez rahat ol ama sadece anlaşmalı servisler yazıyorsa muafiyet uygular. 

Tüm servisler yazıyor ve anlaşmasız servise gidiyorsanız siz cebinizden karşılarsınız şirket size öder

anlaşmalı yere gidiyorsanız tek kuruş ödemezsiziniz

bazı durumlarda anlaşmasız servisler sigorta şirketi iyi ise anlaşmalı servis gibi çalışıp sigortadan biz parasını alırız sen git derler eğer sigorta şirketi güven vermezse sizden para isterler

bazı durumlarda ise sigorta şirketi batak şirket ise anlaşmalı servis olsada sizden para ister :)

DJ_Alper tarafından 31/Ara/15 10:44 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Yardiminiz icin tesekkur ediyorum. Halk sigorta genel müdürlüğünü aradim, policemde yetkili ve yetkisiz tum servisler yazıyor. Anlasmamiz olmayan yerede goturebilirsiniz diyor. 

Daha sonra arabanin yetkili servisini aradim. Problem olmaz fatura karsiligi ile islem yapılıyor denildi. 

Umarim bir problem yasamayiz bu konuda. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@DJ_Alper zorunlu trafik sigortasını en ucuz teklifi veren sigorta şirketinden yaptırmanın bir sakıncası var mı peki? Sonuçta karşıya verilen zararlarla alakalı. Ben zaten özel kaskomu yaptırıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

şu an en uygun rakamları doğa sigorta veriyor. kooperatif olarak faaliyette olan bu şirket trafik konusunda sıkıntı çıkartmaz. hatta ve hatta ben kaskolarımın bir kısmını da doğa sigorta dan kestirdim. dilerseniz bende yardımcı olurum. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    sakabey bunu yazdı

@DJ_Alper zorunlu trafik sigortasını en ucuz teklifi veren sigorta şirketinden yaptırmanın bir sakıncası var mı peki? Sonuçta karşıya verilen zararlarla alakalı. Ben zaten özel kaskomu yaptırıyorum.

Bazı durumlarda sıkıntı olabiliyor

Örneğin karayollarına ait mallara zarar verdiğinde şirketin ödemezse senden alırız diyor

yada karşı tarafa şirketin ödemeye yapmayınca mahkemeye verebiliyor. Ağırda olsa kendi hasarını kendi sigorta şirketi ödeme durumu ilerliyor sonuçlanınca ak koyun kara koyun ortaya çıkacak :) Merakla beklemekteyim

@Freak koop sigortası diye sorun çıkartmazmı? Hocam daha 1 yıllık sigorta şirketine bu kadar çok güvenme Benden tavsiye (eğer dikkate alırsan) koru ile doğayıda özellikle tavsiye etme ucuz de geç yarın başın çok ağırır 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

Koru için haklısın da doğa için farklı olaylar var. Ortaklık payları adı altında alınan paralar devlet hazinesine aktarılacak 5 yıl boyunca. Faizsiz şekilde :) 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Freak bunu yazdı

Koru için haklısın da doğa için farklı olaylar var. Ortaklık payları adı altında alınan paralar devlet hazinesine aktarılacak 5 yıl boyunca. Faizsiz şekilde :) 

aklıma ne geldi 

Ege sigorta (eski euro sigorta) her ay gelirdi pazalarmacısı bizim acentemiz olun diye en son isim değiştirince geldiler bu sefer bölge müdürü felan yine biz size döneriz diyecektim felan ağızımdan kaçı verdi hasar ödemeleriniz nasıl diye :) biliyorum da sordum adamiın bana söylediği " artık ismimiz değişti yeni yapılanmaya gittik hasar ödemelerimizde sıkıntı yok 20 gün içinde paraları yatıyor" felan dedi ama biraz sinirli bir şekilde neyse hehe dedim gitti

6 ay sonra devlet el koydu sigorta faaliyetlerini durdurdu :)

nezaman çıkar biliyomusun doğnın iyimi kötümü olduğu 3 yıl sonra geriye dönük bedeni zararlar açılsın bi şuan hiç bedeni gelmiyodur gelsin bi ödeme yapsınlar ondan sonra ortaya çıkar
    Biz 96 yılında başladık babadan oğula geçen bir durum bende tam faal meslek olarak 2006 da başladım. benim ki senin iyiliğin için hocam tavsiye için biraz daha bekle Trafik en boktan branştır

Toplam Hit: 1766 Toplam Mesaj: 12
kasko