folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kasnaklar Ve Tork Arttırımı?

Kasnaklar Ve Tork Arttırımı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Ben bu video'yu çok sevmiştim:

https://www.youtube.com/watch?v=6tpatrlY1IY 

video cidden güzelmiş de ^^`{keyiften silmedim.}, yine de İtirâz  Edesi geliyor insanın.

Tork İçin eklenen her Dişli(veya Çark) ile, aracın Ağırlığının da artıp, yavaşlaması gerekiyor sanki ^^`.   

yapışık Çarklarda, sanırım, YarıÇapı büyük olan Çark, uygulanan Kuvvet'ten kazanç sağlıyor(dâhâ az Kuvvet(yada Güç^^`) uyguluyor gibiyiz) de, 

Yüksüz ve Düz yolda , Çark sayısı fazla olan araba, uzun mesafede Nasıl geride kalıyor hâlâ aklım almıyor ya ^^ . o ara, Yolun bir kısmını, Dişli Çevresinde mi kaybediyor(yada harcıyor) nedir. ^^D` artık neyse O kaybettiği şey.

@TheBattal "..  (bkz. Lise 1 Fizik dersi, Basit Makinalar);

ya Yol'dan ya Güç'ten, birini Kazanır birini Kaybedersin. .. "  

@@, palanga'larda da aynı şey geçerli heralde. ya Yol'dan ya Güç'ten,  kayıp yada kazanç var gibi.

RitmFarbRacourci tarafından 05/Şub/21 01:22 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

hayatın özeti işte. Al gülüm ver gülüm.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

hayatın özeti işte. Al gülüm ver gülüm.

Ahahah bu şekilde hiç düşünmemiştim :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

https://prnt.sc/yfo6ed

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Ben bu video'yu çok sevmiştim:

(YouTube video'su. ^^D` )

video cidden güzelmiş de(ahanda sildim ^^D) yine de   İtirâz Edesi geliyor insanın.

Tork İçin eklenen her Dişli(veya Çark) ile, Araba'nın  Ağırlığının ve (dişliler arası)Sürtünmenin artıp, Araba'nın yavaşlaması gerekiyor sanki ^^`.   

yapışık Çarklarda, sanırım, YarıÇapı büyük olan Çark, uygulanan Kuvvet'ten kazanç sağlıyor(dâhâ az Kuvvet(yada Güç^^`) uyguluyor gibi, motor) da, 

(sanki dişli'nin merkezi, Dönme Noktası oluyor da, YarıÇap'lar da Kuvvet Kolu  gibi oluyor. )

Yüksüz ve Düz yolda , Çark sayısı fazla olan araba, uzun mesafede Nasıl geride kalıyor hâlâ aklım almıyor ya ^^ . o ara, Yolun bir kısmını, Dişli Çevre'sinde mi kaybediyor(yada harcıyor) nedir, yada dişliler arasındaki sürtünme'den dolayı hız limiti'ne mi uğruyor nedir. ^^D` artık neyse O kaybettiği şey.

çark sayısı Az olan araba da, sonradan, daha da  hızlanıyor gibi, tabi ulaşabileceği  hız limitine kadar. 

@TheBattal "..  (bkz. Lise 1, Fizik dersi, Basit Makinalar);

ya Yol'dan ya Güç'ten, birini Kazanır birini Kaybedersin. .. "  

@@, palanga'larda da aynı şey geçerli heralde. ya Yol'dan ya Güç'ten,  kayıp yada kazanç var gibi.

Ula @manitou,  şu foto yükleme işini de yapamadın ya..  ^^` 

@1234567B'nin link olarak paylaştığı foto'yu görsel olarak yükleyemedim. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 06/Şub/21 16:06 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

bi soru daha şimdi gene 10 ve 70 lik kasnakları kullanarak

70 leri bir mil üzerine bağladıgımızda cıkıs milindeki tork 14 birim mi olur?

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Okumuyorsun musun?

10/70 x 70/ 10 = 1

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Okumuyorsun musun?

10/70 x 70/ 10 = 1

kodumun yerinde boyle cevaplar verecekseniz yazmayın amk ya

okumuyorum amk yada okuyorum kafamda oturmayan şeyler var bana hesap kitap öğret demedim amkumun yerinde 2 tane soru sordum cevabını alıp siktir olup gidicem hesabını öğrenmek istemiyorum istesem hesabı nasıl yapılır die sorardım

belli ki kafamda oturmayan seyler var ki soruyorum

motomot cevaplar sik sik yorumlar ondan sonra tbt eski tbt değil amk

bi kere kendin okumuyorsun cıkıs mili demişim

resimde çizdiğim mile tork uygulanıyor. küçük dişliler tarafından aynı yone donerek.

neyse k.amna

DestinatioN tarafından 06/Şub/21 23:46 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 2817 Toplam Mesaj: 19
kayış dişli tork