folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Katılımevim, Birikimevim, Fuzul Ev Tarzı Kuruluşlar Güvenilir Mi ?

Katılımevim, Birikimevim, Fuzul Ev Tarzı Kuruluşlar Güvenilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu aralar televizyonlara kadar reklam veriyor bu tip kuruluşlar. Araştırınca en eskisi Fuzulevim zira 1992'den beri aktiflermiş.

Şimdi benim bu sistemlerden anladım para verip kayıt oluyoruz ve her ay taksit ödüyoruz. Firmada müteaahhitlik yapıp apartmanlar yapıyor bu biriken paralarla. Sonrasında apartman bitince çekilişle daireleri dağıtıyorlar. 

Peki bu kuruluşların yarın öbür gün sistemde biriken paraları toplayıp Çiftlikbank gibi yurtdışına kaçmayacağı ne malum ? İnsanlar nasıl güveniyor ? Yoksa faiz haram deyip bankalarla çalışmayan kesim mi giriyor genelde ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Sanırım eminemim var bir de, şirinevler meydan da bizim burada şubesi var. Hayatım boyunca reklamını görüp beni sikseler böyle güvencesiz bir şeye her ay para yatırmam dedim.

Hiç ama hiç ne cazip ne güvenilir gelmiyor. Hani suriye sınırında elinde silah olmadan gezersin de her an kafan kesilebilir riski taşırsın ya, direk bu hissi hissettiriyor bana.

Bir güven duyamadım, ülkenin durumu belli, kaçan kaçana, vurgun yapan yapana, konkorto verip hadi eyvallah dese, ya da kazandığımım yüzde 10'uyla yurt dışına çıksa sahibi, binlerce insan içerisinde ödenen o elde edilmemiş ev, ve taksitlerle yanacak canın haddi hesabı yok gibi geliyor bana. 

Ayrıca evet, cigarayı ve şekeri bırakmış dergaha başlamış, ismail ağacı olmuş, sakalı uzatmış, allah razı olsunu eksik etmeyen, motor arkasında şalvar cüppe kafada osmanlı turalı takke, zamanın eksi hızlı çiko abileri babaları, evlenip din iman dedikten sonra, faize göz yummam diyip paranın nereden nasıl geldiğini hala öğrenemediğimiz bir yapıyla, bizim semtte bu eminemim olayına giriş yapıyorlar. Bir tane normal insan yok şubede, alayı 8 çocuklu, bu hırrımlardan oluşuyor

EricNorthman tarafından 25/Ara/19 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

bildiğim bunlar ev felan yapmıyor.

gün yapar gibi anlaşılan süre boyunca para ödeniyor. sıra gelince paranı veriyorlar...

diğer türlü her ilçeye site dikmeleri lazım...

Yaşa, Öl...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu konu ekşi de çok döndü ve ne olursa olsun sonu çiftlik bank gibi olmayacağının hiç bir garantisi yok ama şimdiye kadar bu sistemlere girip ev yada araba sahibi olan epey insan var ama yine de güven meselesi büyük bir soru işareti..
    Fuzul ve eminevim diğerlerine göre daha eski ve bu yüzden onlar biraz daha güvenli duruyor.

Sistem olarak işleyiş çok güzel, x miktarda teminat ücreti + x miktarda organizasyon ücreti alıyorlar ve sonrası tıpkı altın günü gibi herkes taksitlerini ödüyor ve kura ile herkes ev sahibi oluyor (taksitler bitene kadar evler rehinli) burada tek sorun güven..

Şu iş devlet eli ile yapılsa memlekette kiracı kalmaz hem devlete gelir kaynağı hemde vatandaşa rahatlık olurdu

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aynı altın günü yapar gibi sıra sana gelene kadar para ödüyorsun sıra sana gelince ev sahibi oluyorsun.

şimdi aynı sistemi arba içinde kurdular

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

tamam çekilişe girdiniz de hangi evleri verecekleri belli mi?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de bu olayi arastiriyorum, bir kac arkadasim eminevimin sistemine dahil oldu/olacak. Bir arkads da birevim daha uyguna sunuyor demisti ama eminevim bana mantikli ve güvenli geliyor.

Benim anladigim bir kac cesidi var, cekilisli ve pesinatli. Pesinatli olunca, bir kismini veriyorsun daha sonra taksitlerini ödüyorsun, yarisina geldiginde sana kredini veriyorlar ve evini aliyorsun. Ama borcunu ödemeye devam edebiliyorsun. Sanirim istedigin zamanda da sistemden cekilebiliyorsun.

Dini hassasiyetinden dolayi faize bulasmak istemeyenler icin iyi bir firsat cünkü faizli bir sistem degil benim anladigim kadariyla. Suan faizlerin ortalama %1 civari oldugunu varsayarsak, burada ödenen "organizasyon ücreti"cok cok fazla asagida. Mesela 200 bin tl kredi ve 80 aylik vade icin organizasyon ücreti 17.200 tl. Bankalarda ise ayni oranlarda yakalsik 95 bin tl cikiyor ve hemen hemen tüm bankalarin oranlari bunlara yakin.. 

Benim tek anlamadigim nokta, istenilen kredi yüksek miktarda olunca organizasyon ücretinin yükselmesi. Bunun mantigini anlamadim. Bu organizsyon ücreti de anladigim kadariyla yapilan masraflar, calisanlarin maasi, sirketin kari vs gibi seyler.

@LynXMaSTeR, onlar evi bulmuyor, evi sen buluyorsun ve istedigin krediyi söylüyorsun ona göre aliyorsun.. 

edit: kredi almayi düsünen arkadaslar cekilis yerine pesinatli sisteme girmeleri daha mantikli.. Taksitleri ne kadar arttirabilirseniz o kadar kisa sürede alirsiniz kredinizi. Odeme devam ederken taksit ücretini arttirabiliyorsunuz yani atiyorum aylik 1000 lira ödüyorsunuz ama bi zam aldiniz ve artik aylik 1500 ödeyebiliyorsunuz, o zaman sistem tekrar güncelleniyor ve daha kisa sürede kredinizi alabiliyorsunuz.. Cekilisli sistem ya da kira öder gibi ödeme cok mantikli gelmedi. Ha cok az bir birikiminiz varsa onlar degerlendirilebilir görülüyor. 

unbalanced tarafından 25/Ara/19 02:32 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ben de bu olayi arastiriyorum, bir kac arkadasim eminevimin sistemine dahil oldu/olacak. Bir arkads da birevim daha uyguna sunuyor demisti ama eminevim bana mantikli ve güvenli geliyor.

Benim anladigim bir kac cesidi var, cekilisli ve pesinatli. Pesinatli olunca, bir kismini veriyorsun daha sonra taksitlerini ödüyorsun, yarisina geldiginde sana kredini veriyorlar ve evini aliyorsun. Ama borcunu ödemeye devam edebiliyorsun. Sanirim istedigin zamanda da sistemden cekilebiliyorsun.

Dini hassasiyetinden dolayi faize bulasmak istemeyenler icin iyi bir firsat cünkü faizli bir sistem degil benim anladigim kadariyla. Suan faizlerin ortalama %1 civari oldugunu varsayarsak, burada ödenen "organizasyon ücreti"cok cok fazla asagida. Mesela 200 bin tl kredi ve 80 aylik vade icin organizasyon ücreti 17.200 tl. Bankalarda ise ayni oranlarda yakalsik 95 bin tl cikiyor ve hemen hemen tüm bankalarin oranlari bunlara yakin.. 

Benim tek anlamadigim nokta, istenilen kredi yüksek miktarda olunca organizasyon ücretinin yükselmesi. Bunun mantigini anlamadim. Bu organizsyon ücreti de anladigim kadariyla yapilan masraflar, calisanlarin maasi, sirketin kari vs gibi seyler.

@LynXMaSTeR, onlar evi bulmuyor, evi sen buluyorsun ve istedigin krediyi söylüyorsun ona göre aliyorsun.. 

edit: kredi almayi düsünen arkadaslar cekilis yerine pesinatli sisteme girmeleri daha mantikli.. Taksitleri ne kadar arttirabilirseniz o kadar kisa sürede alirsiniz kredinizi. Odeme devam ederken taksit ücretini arttirabiliyorsunuz yani atiyorum aylik 1000 lira ödüyorsunuz ama bi zam aldiniz ve artik aylik 1500 ödeyebiliyorsunuz, o zaman sistem tekrar güncelleniyor ve daha kisa sürede kredinizi alabiliyorsunuz.. Cekilisli sistem ya da kira öder gibi ödeme cok mantikli gelmedi. Ha cok az bir birikiminiz varsa onlar degerlendirilebilir görülüyor. 

evi buldum, sahibiyle anlaştım, 300 bine satacak diyelim. bu adamlar bana direkt 300 bin liralık kredi veriyor mu?

sonra ben bunu masraf hariç toplamda 300 bin lira olacak şekilde aydan aya ödüyorum öyle mi?

sistemin kazancı nerede burda?

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@LynXMaSTeR tam olarak öyle degil hocam.. Senin evi bulup bulmaman önemli degil cünkü bulsan da parayi hemen alamiyorsun cünkü para bir havuz sistemi gibi doluyor, her grup kendi havuzunu her ay dolduruyor ve o ay birine veriliyor, sonra yine dolduruluyor ve yine birine veriliyor bu tarz bi sistem. 

https://www.eminevim.com/pesinatli-sistem

burda örnek bir sistem var 200 bin ve 400 bin icin.200 bin tl'ye ihtiyacin var. Eger 80 ayda ödeyeceksen masrafin 17 200 tl ve 34. ayda parani yani 200 bin tl'yi alirsin.. Ve 80 ay boyunca da 2250 TL ödersin. Pesinat olarak da 20 bin tl veriyorsun.. 20 000 + 2250*80= 20 0000 + 17200 = 217 200 TL

sistemin kazanci fazla yok, 17 200 lira aliyorlar senden bu senaryoya göre. Ama kredi parasi artarsa o zaman o da artiyor.. Sitede yazdigina göre 152.809 ev verilmis suana kadar. Adam basi 17200 lira aldigini varsayarsak sadece ev alan kisilerden aldigi paranin toplami 2.628.314.800 TL ki daha ev alamamis bu sayinin 2-3 kati kadar insan da oldugunu düsünürsek o zaman belki sistemin kazancinin ne oldugunu görebilirsin :)) (tabi bir sürü calisan, ofisin kirasi vs var)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bulasmayın!!!!! baska bişi demiom...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

https://www.sikayetvar.com/eminevim

https://www.sikayetvar.com/fuzul-ev

italyan tarafından 25/Ara/19 06:15 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 8610 Toplam Mesaj: 80
taksitle ev