folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kayıp Uygarlık ŞamballaKayıp Uygarlık Şamballa

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lemuria
  Lemuria's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  Tibet ve kuzey Hindistan söylencelerinde Şamballa adlı bir yerden bahsedilir. Hindistan ve Tibet’teki eski yazıtlar, Şamballa’yı antik çok eski bir krallık olarak tanımlıyorlar. Saklı krallığın varlığına dair ilk anlatılanları Tibet Budizm’inin kutsal kitapları olan “Kanjur” ve “Tanjur” da bulabiliriz.

  Geleneksel anlayışa göre, Şamballa, karlı dağlardan oluşan bir çemberin içindedir. İnanılmaz güzellikte olan Şamballa, zenginlikle doludur. Modern bir yer olan “Pırlanta Sarayı”nın başkent “Kalapa” da olduğu iddia edilir ve Şamballa Kralı hükümdarlığını burada sürdürür. Pırlanta Sarayında iki şaşırtıcı şey vardır; “Tepe Pencereleri” ve “Sihirli Ayna”

  Tepe pencereleri başka dünyalardaki hayatları görme imkanı sağlarken, Sihirli Ayna ise Kral’ın uzaklardaki olayları izlemesine imkan veriyor. Günümüzde Batı uygarlıkları ile ilişki içinde bulunan bazı Lama’lar aynanın bir ekran gibi olduğunu ve Kral’ın dünya olaylarını kontrol etmesini sağladığını iddia ediyorlar.

  Saklı Krallığın çok daha şaşırtıcı özellikleri var; örneğin eski yazıtlarda “Rüzgar gücünde olan taştan atlar” dan ya da “Taştan uçaklar”dan bahsediliyor. Yaşayan Lama’lardan bazıları “Taştan Atlar”ın en ileri teknikle yapılan uçan araçlar olduğunu iddia ediyorlar.

  Tibet söylenceleri, Şamballa’nın Himalaya dağları arkasında ve Tibet’in kuzeyinde olduğunu iddia etmekteler. 96 prensliği olduğu söylenen saklı ülke için dünyada gizli bir yer olabilir mi? Peki ama Şamballa nerede? Manastırıcı Budistler yani tutucular, Şamballa’nın dünyada bulunduğu düşüncesindeler. Buna karşı Halk Budizm’in yandaşları ise, Şamballa’nın tanrıların oturduğu gökyüzünde olduğuna inanıyorlar. Bazı çağdaş Tibetliler de aynı veya benzeri görüşteler; Şamballa’yı dünyada değil de, yıldızların arasında aramaya başladılar, yani bir gezegende. Yoksa Şamballa zaman ve mekan dışı bir yerde bulunan gizemli bir imparatorluk mu? Varsayımlara göre Şamballa bir başka boyut veya paralel dünya olabilir mi? Eğer bu düşünce doğru ise; Şamballa burnumuzun dibinde olsa bile göremeyiz.

  ResimBaşkent Şamballa'nın resimi

  Tibet kehanetlerine göre bir gün “kötü bir ruh” gelecek ve “Barbarlara” güçlü dünyalı olmadığını açıklayacaktır. Bazı Lama’ların düşüncelerine göre, “Barbarlar” (Dünya-dışı varlıklar) Şamballa’nın var olduğunu öğrenebilirler veya oraya gidebilirler. Ama bu kehanetlere göre; önce huzurlu bir anlaşma yapılacaktır; Şamballa’da hükümdarlığını sürdüren Kral Rura Çakrin istila edenleri karşılayacak ve onların başkanına egemenliği birlikte sürdürmeyi teklif edecektir. Ama kısa bir süre sonra Barbarların Kralı egemenliği kendi eline geçirmeye çalışacak ve uçan araçlarıyla Şamballa’ya saldırarak havada bir savaş başlatacaktır. Ama Barbarlar başarılı olamayacaklardır, çünkü Rudra Çakrin onları yıkmak için savaşacaktır. Kehanetlerde şunlar belirtilir: “Sonunda Kral Şamballa’dan Barbarları yok etmek için çıkacak ve aşağıya inecektir.” Bazı Lama’lara göre, Kral bir başka gezegenden bizim dünyamıza gelecektir, çünkü “Jambudvipa” denen o yer, onların gözünde bütün dünya veya gezegendir, sadece bir kıta veya bölge değildir. Bu son savaştan sonra ise bir “Demir tekerlek” gökyüzünde belirip düşecek ve Rudra Çakri’nin egemenliğinin başlangıcını belirleyecektir. Bu nedenle ona “Tekerlekli çılgın” adı da verilmiştir. Zaferinden sonra Rudra Çakri, egemenliğini bütün dünyaya yayacak ve yeni bir “Altın Çağ” başlatacaktır.

  İnanılmaz ama NASA’nın uzay mekiklerinin birinin yolculuğundaki görev listesinde “Şamballa” da yer alıyordu. Araç, böyle bir yerin olup olmadığını uzaydan gözlemleyip araştıracaktı. Sonucu henüz bilmiyoruz ama anlaşılan “Şamballa”nın yerini merak eden ve cidden inanan birileri var gibi..

  Batı Tibet’te “Büyük Beyaz Kardeşliğin” merkezinin var olduğu söylenir. Kutsal Şamballa şehri Gobi çölünde, “Agarta Yer Altı Üniversitesi” ise muhtemelen Nepal’le güneydoğu Tibet sınırı üzerinde bulunmaktadır.

  Şamballa’nın Lhasa’nın kuzeyinde, muhtemelen Gobi çölünde, bazen de Moğolistan’da olduğu söylenmişti.

  Agarta’nın Lhasa’nın güneyinde, muhtemelen Şigatse manastırının yakınında veya Nepal’in kuzeydoğusundaki Kançenyunga dağlarının (Y.N: Dünyanın 3. yüksek dağı) altında olduğu iddia edilmektedir.

  Bazı iddialara göre, hem Agarta hem de Şamballa “Boş Dünya”nın içinde bulunmaktadır. Bazı geleneklerde Agarta sağ el yolu” yani “beyaz okült grup”, Şamballa ise “sol el yolu” yani “kara okült grup” olarak nitelendirilmektedir. Bunun tersi de yani Agarta’nın kötü, Şamballa’nın ise iyi olduğu da iddia edilmektedir.

  Agarta, “Agarta Konfederasyonu Tapınakçıları” adlı küçük fakat güçlü bir ordu tarafından savunulmaktadır.

  Kimi zaman Agarti veya Agarta, “Dünyanın Kralı” kavramıyla özdeşleştirilir. Bu “Dünya Kralı”, “Metatron” veya “Agarta’nın Büyük Efendisi” olarak bilinir ve Tibet’in altında bir yer altı krallığında ikamet eder. Buraya Ortaasya’daki birçok manastırıdan, özellikle Kançenyu dağı civarından, giriş vardır.

  Bazı iddialara göre Agarti’yi kara büyünün şeytani gücü yönetmektedir. Metatron(1)un Gölgesi, karanlık bir güç olarak bilinir ve Sar Ha-Olam veya şeytan (Veya eski Mısır’ın yer altı tanrısı Set) olarak tanımlanır.

  Nazi okült doktrinine göre, Aryan Süpermenlerin yaşadığı yer bu “Boş Dünya” idi. Hitler dünyanın içinin boş olduğunu biliyordu. Bu nedenle Tibet ve Gobi çölündeki bazı güçlerle temasa geçerek, Ortaasya’yı ele geçirmeyi düşünmüştü.

  (1) Metatron: İbrani Kabala’sında göksel (semavi) araçlar Sekinah ve Metatron’dur. Metatron terimi koruyucu (hami), gönderilmiş (haberci) ve aracı gibi tüm anlamları içerir. Ünlü Fransız düşünürü Rene Guénon tarafından Kabalacı’ların Metatronu ve başmelek Mikail arasında paralellik bulunmaktadır. Eğer Mikail, Metatron ile bir ise, yine de onun görünümlerinden ancak bir tanesini temsil etmektedir. Işıklı yüzünün yanı sıra, onun bir de karanlık yüzü vardır.

  dont think twice its all right
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tnrsk
  Tnrsk's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek
  bu kaçıncı kayıp uygarlık ya...

  osckar schindler
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Elixir
  Elixir's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 24/Ağustos/2005
  Erkek

  Kendi Tarihimiz için'de gömülüp Giderken & Bilmezken Kendi Tarihimiz'den Ders Almaz2ken Niye Elinkine Tamah Ederiz Anlamıyorum....

   

   Ha ; Adı Genel Kültürmüydü ne diyorsdunuz siz ona...


  Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ZaYGo
  ZaYGo's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Haziran/2007
  Erkek
  Elixir bunu yazdı:
  -----------------------------

  Kendi Tarihimiz için'de gömülüp Giderken & Bilmezken Kendi Tarihimiz'den Ders Almaz2ken Niye Elinkine Tamah Ederiz Anlamıyorum....

   

   Ha ; Adı Genel Kültürmüydü ne diyorsdunuz siz ona...


  -----------------------------

   çok güzel açıklamışşsın hocam. Saçma sapan şamballa bilmemnlelerle uğraşcağımıza kendi içler acısı durumumuzu gözden geçirmeliyiz 


  Long Live Turkey..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lemuria
  Lemuria's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  Elixir bunu yazdı:
  -----------------------------

  Kendi Tarihimiz için'de gömülüp Giderken & Bilmezken Kendi Tarihimiz'den Ders Almaz2ken Niye Elinkine Tamah Ederiz Anlamıyorum....

   

   Ha ; Adı Genel Kültürmüydü ne diyorsdunuz siz ona...


  -----------------------------
  Sayın kıt düşünceli güzel mürid kardeşim..Ben Tarih bilimi ile aşk la ilgilenen bir şahsiyetim görüş alanım açık ve sadece özel bi yerin bi alanın bi ırkın veya herhangi bi politik yapılanmanın Tarihi ile sınırlı değil..Kendi ülkemin..ırkımın..coğrafyamın..sıfır noktamın Tarihini gayet güzel biliyorum..bütün dünyanın mirası sayılan günümüz belirlienmiş kayıtlanmış ırklara mensup olmayan bu ister efsanevik düşünülen ister batık kaybolmuş vs.gibi nitelendirilen bu uygarlıklarda İnsanlık Tarihini merak eden kişiler için gayet zevk veren mistik ve araştırılası konulardır..hoşuna gitmiyorsa topic'e girme ilgilenen arkadaşlar veya merak eden arkadaşlar girsinler iyi veya kötü eleştirsinler sen ve senin gibilerde ellerinize orta okul veya lise  tarih kitaplarınızı alıp kaldığınız sayfadan okumaya devam edebilirsiniz...Saygılar 

  dont think twice its all right
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  elevator
  elevator's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Mayıs/2007
  Erkek

  Bilginin  zamanı olmaz. lemuria yazmasa belkide bir daha hayatım boyunca bu konuya rastlamayacaktım.


  nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  aGaRTa
  aGaRTa's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Temmuz/2002
  Erkek

  SLM..

  kısaca AGARTA=DABBETÜL-ARZ dır.Özümüze gelince Türkler MU nun devamıdır.Wesselam


  Ne DeRSeK DoGRuDuR... WeSSeLaM...
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  xfilesss
  xfilesss's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Eylül/2007
  Erkek
  diğer bir söylentilere göre yecüc ve mecüc türklermiş
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lemuria
  Lemuria's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  xfilesss bunu yazdı:
  -----------------------------
  diğer bir söylentilere göre yecüc ve mecüc türklermiş
  -----------------------------
  Yok hocam..o zamanında bizi çekemeyen arap ve haçlıların uydurmasıdır :)

  dont think twice its all right
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  klinsmann
  klinsmann's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mayıs/2007
  Erkek
  Aklıma FullMetalAlchemist OVA bölümü geldi. ne animasyondu.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ugurben
  ugurben's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Nisan/2003
  Erkek
  Elixir bunu yazdı:
  -----------------------------

  Kendi Tarihimiz için'de gömülüp Giderken & Bilmezken Kendi Tarihimiz'den Ders Almaz2ken Niye Elinkine Tamah Ederiz Anlamıyorum....

   

   Ha ; Adı Genel Kültürmüydü ne diyorsdunuz siz ona...


  -----------------------------
  cok dogru soylemissin kardesim kendi sanli tarihimiz warken

  baskalarinin tarihcesi ile mi uyutuluyoruz yoksa !


  sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
Toplam Hit: 2043 Toplam Mesaj: 16