Kayseri Öğrenci Yurtları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

Selam. Erciyes üni'yi kazandım ve barınma için yüksek ücretli devlet yurdu, özel yurt, residence seçeneklerini değerlendiriyorum.. Devlet yurdunu övenler pek yok, yüksek ücretli olanlarında(170-200 tl civarında) sanırım 3-4 kişilik odalar varmış ama yemekler konusunda herkes şikayetçi gibi duruyor.. Özel yurtların çoğuna cemaatçiler hakim diyolar kendi halinde olanların ücretide rezidanslarla aynı sanırım.. Rezidans olarakta Timuçin rezidans çok iyi duruyor ücret olarakta 4 kişilik oda 600 tl(herşey dahil) en ucuz seçenekleri.. Aylık gelirimin bursla beraber tahmini maks. 800 lira olacagını düşünüyorum o yüzden büyük bir kıyaslama içine girdim..Büyük ihtimal çarşamba günü de kayseriye gidip hepsini gezicem tek tek.. Sizin bildiginiz ettiginiz önerebileceginiz biyer varsa tavsiyelere açığım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

yuksek ücretli yurt dedikleri kyk ile aynı hemen hemen hocam. zaten onlarda kyk'ya bağlı.

yatak dolap filan biraz daha düzgün oluyor vs.

yemek işleri ise ihaleyi alanlara bağlı.

800 liralık gelirin 600ünü direk yurda vermek olmaz zorluk çekersin. ki bursun ocak ayında geleceğini hesaba katarsak zorlanırsın

ilk sene kyk'da takıl (normal veya özel) sonra zaten arkadaş çevresi edinir eve çıkarsın.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

ben başka şehirdeki yüksek ücretli yurtta kalıyorum. ama seni kesmiyor herhalde o zaman sen rezidans felan bak.

yemeklerden beklentin nedir? öğrenci adam ne bulduysa yer, annenin yemeklerini bekleme, ama hiçbiri yenmeyecek gibi değil hatta iyi sayılır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

hocam sana tavsiyem okula başlayınca bir iki ay yurtlarda takıl sonra 3-4 arkadaş birleşip talasta bi eve çıkabilrsiniz. hem üniye yakın olur hemde yurda vereceğin paraya eve çıkmış olursun. Kayseride ev kiraları çok uygundur.Bu arada hangi bölümü kazandın hocam

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

devlet yurdu iyidir. ortamı güzeldir. on numara tecrübedir. insan sarrafı olursun.

özellerin kucağına oturma sakın sonra çook kıvılcım çıkartırsın kafanı duvara sürterek :D

yüksek ücretli yaz temiz temiz önce şehrini çevreni tanı.

zaten sonra iş bulur duruma göre eve çıkarsın.

yemek konusu ihale usulü olduğu için işletmecinin insiyatifinde bi olay. ben istanbuldayken yemekler şahaneydi ama epey tuzluydu.

devletin verdiği yemek fişlerini kahvaltıda kullanıp akşam yemeğini esnaf lokantasında yerdim genelde.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Devlet yurdunda mecburiyetten atılana kadar 1,5 ay kaldım.

Yüksek ücretli olanda kaldım, yükseği düşüğü fark etmez yurt rezillik.

Elektrik prizi bile yok, yemekler boktan, yönetim boktan, ülkücüler ağırıkta.

Geri kalan özel yurtların alayı cemaat yurdu, rezidanslarda 6 ay 1 sene arası kalıp kafana göre maksimum 2 kişiyi bulup atayurtta yada ana yurtta eve cık.

atayurtta eve cıkarsan okula yürürsün, atayurt girişten mühendislik kapısı 3.150 metredir. 25 ile 35 dakika arasında yürünür. otobüs ile gidersen 9800 metredir otobüs güzargahı, gene 35 dakikada okulda olursun.

hangi bölümü kazandın?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

tanıdık yoksa arkadaş . akraba . falan

1.sene yurtta kal

ortam yapınca çıkarsın eve

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

iki sene önce özel eras öğrenci yurdu vardı konaklar mahallesinde,hem yemekleri güzel hem odalarda banyo falan,hem de cemaat olmayan tek yurttu o zaman..Ancak kayseriye göre fiyatları yüksekti,o kadar para oraya vermeni tavsiye etmiyorum.Kayseri de ev kiraları düşük olur,talas anayurt öğrencilerin ağırlıklı tercihi oluyor..Ayrıca okula uzak olan yerler bile aslında 35 - 40 dakikadan fazla sürmüyor..Barbaros mahallesi tarafında yeni evlerin kiraları düşük mesela

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

Devlet yurtlarından beklentim ev rahatlığı değil tabi ama elektrik prizi bile yok deniliyor orası önemli çünkü oldum olası laptop düşmanı oldugum için ve ekstra laptop alacak masrafa bütçem olmadıgı için benim masaüstünü götürmeyi düşünüyorum er yada geç nereye gidersem, bir de hırsızlık mevzusu var devlet yurtlarında daha çok görülüyor sanırım bu olay ve ben kolay kolay birilerine ısınabilen birisi değilim, asosyal bi adamım samimi oldugum insan azdır o yüzden kendimi tanıdıgım için saglam arkadaşlar edinmem zaman alır yani bir iki ayda ev arkadaşı bulmam imkansız :) .. Birde ikinci öğretimim millet uyurken ben eve gelicem ben uyurken onlar ses yapıcak kimsenin tatavasını çekemem.. Rezidans aklıma yatıyor büyük ihtimal oraya yerleşeceğim sanırım 10 ay taahhüt yapıyolar ondan sonra ev arkadaşı bulmuş olur eve çıkmaya yeltenirim zaten..

Beyler birde en büyük sorunum alkol bulmak olacak sanırım, bakkallarda ve petrollerde yokmuş tekel sayısı da azmış galiba varmı o konuda bi tavsiyeniz eve stokmu yapıcaz mecbur?

Bu arada bölümüm Rus dili ve edebiyatı (İ.Ö)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    Naacal bunu yazdı

Devlet yurtlarından beklentim ev rahatlığı değil tabi ama elektrik prizi bile yok deniliyor orası önemli çünkü oldum olası laptop düşmanı oldugum için ve ekstra laptop alacak masrafa bütçem olmadıgı için benim masaüstünü götürmeyi düşünüyorum er yada geç nereye gidersem, bir de hırsızlık mevzusu var devlet yurtlarında daha çok görülüyor sanırım bu olay ve ben kolay kolay birilerine ısınabilen birisi değilim, asosyal bi adamım samimi oldugum insan azdır o yüzden kendimi tanıdıgım için saglam arkadaşlar edinmem zaman alır yani bir iki ayda ev arkadaşı bulmam imkansız :) .. Birde ikinci öğretimim millet uyurken ben eve gelicem ben uyurken onlar ses yapıcak kimsenin tatavasını çekemem.. Rezidans aklıma yatıyor büyük ihtimal oraya yerleşeceğim sanırım 10 ay taahhüt yapıyolar ondan sonra ev arkadaşı bulmuş olur eve çıkmaya yeltenirim zaten..

Beyler birde en büyük sorunum alkol bulmak olacak sanırım, bakkallarda ve petrollerde yokmuş tekel sayısı da azmış galiba varmı o konuda bi tavsiyeniz eve stokmu yapıcaz mecbur?

zamanla tekel bayilerinin evlerinin kapısını çalmaya alışırsın hocam,evinden gece satış yapan çok var :D ancak ulaşım falan problem olur geceleri,her yerde yok zaten tekel bayisi,stok en iyisi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Naacal bunu yazdı

Kayseridesin, alkolu unut, kendini taksimde mi sanıyorusun :)

Sana en yakın yer talas 2 tekel bayi tez zamanda öğrenirsin. Yürümeden koşmaya calışma öncelikle.

İkinci öğrenim demek gece 3 de eve gideceksin demek değildir, çoğu akşam 6 olmadan biter zaten derslerin.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2501 Toplam Mesaj: 18