Kaza Yaptım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Merhabalar bugun arkadaşın arabasını aldım kardeşimi arkadaşına bıraktım eve gelirken bir virajda bu yol kenarlarında olan mantarlara çarptım arabanın sol tekerlerigini üstünden geçti hızla daha sonra kenara çektim arabanın lastigi patlamış gibiydi.

nese bir şey olmamış dedim allahtan arabayı kaldırdım direksiyon sola dönmüyordu sağ tarafta kitlendi sola dönmedi nese daha sonra bi arkadaş lastigi halatla çekti bende çevirdim lastik döndü sola.

ancak giderken araba sola çekiyor devamlı düz gitmiyor arabayı zar zor getirdim eve.

sorun ne olabilir acaba ? yardımcı olursanız sevinirim yarın hemen servise vereyim aracı 2 gün sonra arkadaşa vereyim sigortasıda yok. haberide yok çocugun yardımcı olursanız sevinirim.

edit: orada birisi lastigin süspansiyon tarafındaki bir parça kırılmıştır evlat dedi biriside lastik yad ajantta sorun var dedi.

"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

rot balans ayarı bozulmuş sola çektiğine göre

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Bence olaya çocuğa bu durumu anlatmaktan ve telafi edeceğinden bahsetmekle başla.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun sanayiye götür tabi ama arkadaşına haber ver bence ne akdar berbat bi durum olsada :(

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    -----------------------------

Bence olaya çocuğa bu durumu anlatmaktan ve telafi edeceğinden bahsetmekle başla.

anlattım çocuga sağlık olsun kardeşim sen iyisen hallederiz dedi ancak ben bunu kabul edemem herşeyini ödücem yepyeni gibi vericem arabayı 2 gün sonraya şehir dışında şuanda

rot balans ayarı çarpmadan bozuluyorsa olabilir. araba giderken lastik bir garip dönüyor düzgün gitmiyor lastik sallana sallana dönüyor sanki çıkıcakmış gibi.

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

rotlar yamulmuş olmasın? rot başlarını kontrol ettir lastiği jantı kontrol ettir ro balans çektir sorun düzelir sanırsam. ne dandik araçmış oda mantarın  üstüne çıkmakla bu kadar sorunmu olur? araç marka ne? 

İmzalar Kaldırılsın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

syntr bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

anlattım çocuga sağlık olsun kardeşim sen iyisen hallederiz dedi ancak ben bunu kabul edemem herşeyini ödücem yepyeni gibi vericem arabayı 2 gün sonraya şehir dışında şuanda

rot balans ayarı çarpmadan bozuluyorsa olabilir. araba giderken lastik bir garip dönüyor düzgün gitmiyor lastik sallana sallana dönüyor sanki çıkıcakmış gibi.

rot balanscıya götür halleder hocam, ancak sorun ciddi gibi gözüküyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

rot başlarına falan baktır pek bişeyi yoktur büyük olasılık.emanetin canı .ötünde olurmuş geçmiş olsun...

l enfer c est les autres Sartre ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

hocam pazartesi günü maaşımı çekicem umarım yeter para

5.20i 98 model

acaba en kötü senaryo ile lastigin sol tarafında ne kadara patlar ? 

süspansiyon aks balans rot en kötüsü ne kadar olur ? 

"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

rotil kırılmış olabilir, helezon kırılmış olabilir, ne kadar çekiyor mesele o. rotil kırılmışsa önce o değişir, sonra rot balans ister. en iyi ihtimalle jant yamulmuştur, tabaklatırsın rot balansçıda... marka model?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

geçmiş olsun.

Toplam Hit: 7102 Toplam Mesaj: 44