Kedi Sahiplenmek İsteyen Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Merhaba.

İş yerinin bahçesinde baktığım anne kedi öldüğünden dolayı dört tane yavru açıkta kaldı. Sütten kesilmeyen yavruları önce biberonla besleyip katı mamaya alıştırdım. Tüm yavruların tuvalet eğitimi vardır. 0-12 aylık yavrular için hazırlanan kuru mamaları yiyebilirler. Aşıları henüz çok küçük olduklarından dolayı yok. Gözlemlediğimiz kadarıyla sağlık problemleri de yok (veteriner kontrolünde). Tahmini 35-45 günlükler.

Ankara'da kedi sahiplenmek isteyen arkadaşlarla görüşmek isterim.

Neden sahiplendirmek istiyorum sorusuna gelince: Ev yeterince müsait değil. Her ne kadar ev ve işyerinde de bakıyor olsam da dört yavrunun takibi, bakımı, temizliği oldukça zor. Özellikle kimin ne kadar yediğinizi, ne sıklıkla tuvalete çıktığını, ne kadar hareketli olduğunu anlayamıyorum. Bu da yavrular için bir tehdit. Ayrıca başka bir şehire yerleşme gibi bir ihtimalim var.

Okumaya devam edenler için yavrularım hakkındaki bilgileri diğer mesaja saklayayım.

NOT: Sahiplenmek isteyenler için aşılar konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Hem maddi, hem getir-götür anlamında. Kesin diye söz veremiyorum. Zaten sahiplenmek isteyenlerin o kadar da takılacağını sanmıyorum.

Ekleme: Kesinlikle satış konusu değil, sadece uygun sevgi dolu bir yuva bulmak istiyorum. Dediğim gibi bilgi anlamında, veterinerlerle tanıştırma anlamında yardımcı olmaya çalışacağım.

Ekleme 2: Kömür, yaşından dolayı tuvalete biraz fazla çıkıyor ve tam temizliğini yapamıyor. Fakat sorun olacağını sanmam. Birkaç güne diğer kardeşlerininseviyesine geleceğine eminim.

Ekleme 3: Yavruların hepsi omuz kedisi. Özellikle sakalınıza ve teninize dokunup kendilerini güvende hissettiklerinde rahatlıkla omzunuzda, karnınızda, ensenizde uyuyorlar. O mırıltılar her şeye değer.

Ekleme 4: Kuru mama yanında her gün bir tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde yaş mama da veriyorum.

YeniHarman tarafından 03/Ağu/18 19:10 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Adı: Elmas

Cinsiyeti: Dişi

Özellikleri: Hareketli, oyuncu, fazla miyavlamıyor.

elmas

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Adı: Gümüş

Cinsiyeti: Dişi

Özellikleri: Meraklı, çok fazla hareketli değil, gayet obur, fazla miyavlamıyor. Uykuda bazen dilini çıkarıyor, bazen de sırt üstü yatıyor. Fotoğraflarda rahatsız olmasın diye flaş kullanmadık. Ölü değil yani, gayet canlı Allah'a şükür.

Gümüş

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Adı: Kömür

Cinsiyeti: Erkek

Özellikleri: Narin yapılı, gözünde daha önce gerçekleşen enfeksiyondan dolayı biraz küçük kardeşlerinden (antibiyotikli damla ile tedavisi yapıldı), gayet akıllı (kardeşleri arasında ilk tuvalet alışkanlığını kazanan Kömür oldu). Sanıyorum gözleri yeşile dönecek. Gayet konuşkan (tuvaleti geldiğini, acıktığını, susadığını ve uykusu geldiğini miyavlayarak belirtiyor). Aşırı hareketli değil ve uykucu.

Kömür

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Siyah kediler cidden çok akıllı. Bende dükkanda besliyorum yemek veya suyunu koyunca eyvallah der gibi tek gözünü kırpıyor veya elim yakınındaysa yumruk çakar gibi tırnaklarını çıkarmadan pati vuruyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Adı: Kurşun

Cinsiyeti: Erkek

Özellikleri: Fazla yorucu değil, ortalama hareketli, ortalama uykucu, ortalama obur.

Kurşun

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

hehe :d çok sevimliler 

imza mı gelmiş?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Keske istanbulda olsan hocam ya

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Helal olsun sana büyük adamsın. Umarım bu minnakları sahiplenen birileri çıkar. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

Çok garip canlılar insanda sinir minir bırakmıyorlar : )
    Beyaz olan Muharrem seçim sabahı geldi o günden beri hiç kimseyle ne kavga ediyorum ne tartışıyorum : )

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

O değil de öyle bir anlattın ki personel olarak işe alasım geldi . Malum bu devirde Hayvan bulmak zor. Genelde insan kaynıyor etraf bize eli yüzü düzgün temiz bir hayvan eleman lazım.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 2317 Toplam Mesaj: 13
kedi pet kedi evcil hayvan sahiplenmek ücretsiz