Kedi Ve Muhabbet Kuşu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Herkese merhaba.

Yaklaşık 2 senedir muhabbet kuşu bakmatayım adı Miço. Miço burada

Bugün ise 1 aydan ufak bir kedi sahiplendik adı Duman. Duman Burada

Bunların ikisi aynı evde nasıl kardeşce yaşayacak bilmiyorum. Beni tedirgin eden geceleri bu kedi kuşa bir şey yaparmı diye.

Muhabbet kuşları karanlık ve düşük ışıklı ortamlarda göremez, kediler ise özel hareketcı gibi sessiz gezebiliyorlar geceleri.

Kedi hakkında bilgim yok bilgisi olanlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim, bilmem gerekenler nelerdir. Şuan kedi uyuyor ve 

ürkek :) .

Kuş tam bir kuzey tekinoğlu, ve alfa bir kuş, ama diğeride kedi yani.

Kedi sahiplenme fikri bende çıkmadı, 2-1 seçim yaparak kaybettim :) hayvanları severim bu kediyede bakarım severim ama kuşa bir şey yapmasından endişeleniyorum. Bu ağustosta 2 yaşında olacak Miço.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Kedi yavruysa bir müddet sonra alışacaktır ve kuşa birşey yapmayacaktır diye düşünüyorum.

Hatta ilerleyen zamanlarda çok iyi birer kanka olabiliteleri de yüksek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Kedi yavruysa bir müddet sonra alışacaktır ve kuşa birşey yapmayacaktır diye düşünüyorum.

Hatta ilerleyen zamanlarda çok iyi birer kanka olabiliteleri de yüksek.

Aynen kedi yavru ve ürkek, şuan sürekli uyuyor. :) Umarım güzel bir arkadaş olurlar :). 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Uğraşma kedi boş bulduğunda halleder.Kuşu yem+vitamin harici bir şey veriyor musun? Tüyleri çok parlak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kedinin karakterine bağlı. Kediler köpekler gibi değil. Hepsinin insan gibi ayrı karakteri var. Kimisi puşt, kimisi arsız, kimisi efendi vs oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Uğraşma kedi boş bulduğunda halleder.Kuşu yem+vitamin harici bir şey veriyor musun? Tüyleri çok parlak.

Ballı yumurtalı kraker, daldarı, marul. Şuan avi ast kullanıyor vitamin olarak. Kafes temizliğini sık yapıyorum, bir de bu mevsimlerde akşama kadar balkonda ve her akşam düzenli olarak uçuyor. Ve çok iyi bakıyorum. İşin sırrı bu :). 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kedinin karakterine bağlı. Kediler köpekler gibi değil. Hepsinin insan gibi ayrı karakteri var. Kimisi puşt, kimisi arsız, kimisi efendi vs oluyor.

+1 cok dogru tespit

itsin oglum sen adam degilsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Karakter olayı muhabet kuşlarındada var, bu kuş sadece kendi adını söylüyor. Kuş zeki, bir insan gibi derdini anlatabiliyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Sürekli uyuyor, yem kum vs aldık ama yem ve su tüketmiyor. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

mkyb'nin dediği gibi her kedinin farklı karakteri var. Ama yavru iken kuşla büyüdüğünde bir şey yapacağını sanmıyorum onu yemek olarak görmemesi lazım. Oynarken elinin ayarını tutturamayıp sert  pati vurursa orasını bilemiyorum. Kedi büyük olsaydı kesinlikle affetmezdi. Sen yine de kedinin mamasını kontrol et çok aç kalmadığı sürece arkadaş arkadaş takılırlar bence. Kuş + kedi besleyenler var sadece sana özel değil bu durum. Kedi büyüdükçe kuşu kontrollü olarak sal davranışlarını takip et.

Kedi mama tüketmiyor demişsin iyice araştırma yap yanlış yapıyorsun. Ona 2 ya da 3 aylık olana kadar eczaneden toz alıp suyla karıştırarak kendin mama yapacaksın biberonla vereceksin. Mamadan sonra karnını aşağı doğru bastıra bastıra tuvaletini yaptırmaya çalışacaksın. Annelik yapacaksın yani ama tüylerini yalayarak temizlemene gerek yok :) Sakın inek sütü verme eczaneye durumu anlat onlar sana verir. Tuvalete de kendi alışır sen ara ara kumun üstüne koy. Benim 3 yavru vardı 2 kez ufacık bok gördüm onun haricinde dışarı yapmadılar hiç.

DarkSkull tarafından 15/May/20 19:54 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

İçgüdüsel olarak en efendisinin içinde de mevcut hocam, yapabilir.

Toplam Hit: 3479 Toplam Mesaj: 40
kedi mert kedi kuş