folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kedilerden Nasıl Kurtulurum ?

Kedilerden Nasıl Kurtulurum ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

Herkese selamlar,

Öncelikle hayvansever arkadaşlardan özür diliyorum bende bir hayvanseverim fakat fobim var bu hayvanlara site içerisinde 1. katta oturuyoruz. Bu kediler doğalgaz koruma telinden tırmanıp bizim evin balkonuna çıkıyorlar 2 kedi birden hemde. Balkona çıkamıyorum gerçekten korkuyorum dışarda yürürken önüme çıksa yolumu değiştiririm o derece bir korku. Her gördüğümde uzaktan uzaktan kovalıyorum gidiyorlar yarım saat bir saat sonra geri geliyorlar. Yattıkları koltukları ters çevirdim bu sefer tersinin olduğu kısıma yatıyorlar gitmiyor bu hayvanlar denediğim ve başarısız olan yöntemleri aşağıda yazıyorum diğer yöntemler için tavsiyelerinizi bekliyorum.

- Kovalamak

- Atladıkları demire alüminyum folyo sarmak.

- Naftalin

EDİT

Fobimin sebebini anlatayım daha ilkokula gidiyorum kulak üstü kulaklıkla Counter Strike oynuyorum. Ses kasıyorum falan. Kuzen gelmiş yavru bir kediyle duymadım ne onun geldiğini ne kedinin. Tam ses kasarken kedi sırtıma bir atladı 3 gün konuşamadım o gün bugündür kedilere fobim var. :(

rebelpower tarafından 11/Kas/21 17:10 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Abi selam,

Adresini verirsen bir tane kedi evi göndereyim sana uygunsa. Onu koy. Havalar soğuk içinden yatsınlar. Etliye sütlüye karışmadan.

Siginacak yer arıyorlar onlar da 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Selam hocam. Bak önümüz kış. Ne mutlu sana balkonuna tırmanıp orada yaşamaya çalışıyorlar. Şu 3-4 ay sabret. Mama ver. Yere battaniye eskli hali birşeyler at. Sevaba gir. İnanıyorum ki fobinide yeneceksin. Ama nasıl giderlere gelecek olursak, Islatırsan sürekli balkonu çıkmazlar sanırım. Ama ilk söylediğimi yapsan çooook güzel olur.

alektamovikmovik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı

Selam hocam. Bak önümüz kış. Ne mutlu sana balkonuna tırmanıp orada yaşamaya çalışıyorlar. Şu 3-4 ay sabret. Mama ver. Yere battaniye eskli hali birşeyler at. Sevaba gir. İnanıyorum ki fobinide yeneceksin. Ama nasıl giderlere gelecek olursak, Islatırsan sürekli balkonu çıkmazlar sanırım. Ama ilk söylediğimi yapsan çooook güzel olur.

hocam yemin ederim elim ayağım tutmuyor bak bildiğin gibi değil düşman değilim ama mutfağa çıktığım an tüylerim diken diken oluyor. Saygım sonsuz yaşasınlar ısınsınlar hiç bir şikayetim yok ama ben yapamıyorum gerçekten. Yenemiyorum fobimide.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Korkunun üstüne gitmeyi denedin mi ? Scottish Fold gibi aşırı tatlı bir cinsi sevmeyi deneyebilirsin. Boynunu okşayınca Amerikan arabası gibi mırıldaması bile mutlu ediyor insanı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam geçmiş olsun. kedi fobisi olan insanları kimse anlamıyor nedense, işin zor. herkes gelip akıl vermeye çalışıyo bide sanki senin seçtiğin bişeymiş gibi. okuduğum okulda çok görüyodum bunu.

senin kediyi balkona alıp besleme gibi bir zorunluluğun yok, varmış gibi dayatmaya başlayacak birileri sana muhtemelen "onların da canı var, gelsin yatsınlar evinde nolcak" vs vs. 

kedilerin sevmediği kokular var, lavanta falan var mesela biraz araştır istersen belki işe yarar. 

umarım bir gün insanlar sokak hayvanlarını kontrolsüz beslemeyi bırakır ve sokak hayvanı diye bir şey kalmaz. hayvanları yeri sokaklar değil

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Korkunun üstüne gitmeyi denedin mi ? Scottish Fold gibi aşırı tatlı bir cinsi sevmeyi deneyebilirsin. Boynunu okşayınca Amerikan arabası gibi mırıldaması bile mutlu ediyor insanı. 

o senin mutluluk duyduğun mırıldama benim altıma sıçırtıyor hocam. 30 yaşındayım köpekle koyun koyuna yatarım kedi başka anlatamıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

su dök bardakla falan 1 2 tura gelmezler bdaha  .

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

yazın olsa tamam derdimde kışın bunu yapmanızı önermem. Kediler kendilerini kurutamazlarsa çok çabuk grip olup ölürler. Arkadaşı anlıyorum fobilerin tedavisi o kadar kolayda değil.

3 önerim olacak bir kedi evi alıp bir yere koyman ve oraya düzenli mama bırakman kediler oraya alışırsa bir daha gelmez, ikincisi balkonu kapatman, 3 kedilerin sevmediği kodu veya sesler var onlarla korkutman mesela süpürge sesi

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Barıştan kedi evini alırsan 1 aylık mama ihtiyacını da ben karşılarım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

yazın olsa tamam derdimde kışın bunu yapmanızı önermem. Kediler kendilerini kurutamazlarsa çok çabuk grip olup ölürler. Arkadaşı anlıyorum fobilerin tedavisi o kadar kolayda değil.

3 önerim olacak bir kedi evi alıp bir yere koyman ve oraya düzenli mama bırakman kediler oraya alışırsa bir daha gelmez, ikincisi balkonu kapatman, 3 kedilerin sevmediği kodu veya sesler var onlarla korkutman mesela süpürge sesi

düzeltiyorum

üstüne doğru . ama hayvanın ıslanmasına gerek yok 

su bardağı ile üstüne doğru atman baya iyi bir çözüm 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 5332 Toplam Mesaj: 59
kedilerden kurtulmak hayvansever kedi kedi