Kelmahir Eski Topraklarina Geri Dondu...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mib
    mib's avatar
    Erkek
    K3lm@h1r arkadaşımız Williamsport Sun Gazette’sinin web sitesini hackledi.

Konu ile ilgili haber aşağıda yayınlanmıştır.

Sun Gazette’sinin Web Sitesi Bilinmeyen bir Hacker tarafından Hacklendi.

Eric Long - sungazette.com">elong@sungazette.com

Müslüman olduğunu belirten bir hacker geçtiğimiz Cumartesi günü, Sun Gazzette ve diğer gazetelerin Web Sayfalarını değiştirdi.

Kelmahir kodlu hacker, Sun-Gazette’nin Web sitesini, siyah fon üstüne üstüne, “H@CK3D By Kelmahir, www. microsoftt.org, kelmahir@hackermail.com, 1 am www.microsoftt.org Air Forces Commander, When You Draw Mohammed After We draw you..., We Are From Turkish Republic Of North Cyprus // We are Turk and We are Muslim ...” yazan YAZI ile değiştirdi.

Sun-Gazette’nin yayıncısı John J. Yahner’in yaptığı açıklamaya göre, sözkonusu olay, Wheeling, W. Va merkezli, Odgen Yayıncılık tarafından sahip olunan tüm gazeteleri etkilemiş durumda.

Hacker’in kim olduğu, Hack için konmuş sayfanın kaynağı tesbit edilemedi.

Yahner, "Hacker’ları tesbit etmek yakalamak çok güç, Çok iş yaptıklarından dolayı yapabileceğiniz bir şey yok. Bilgisayar virüsleri gibiler." dedi.

Yahner konu ile ilgili : "Wheeling’in dışında bizi hacklemiş vaziyetteler. Konu bizim site değildi, Bizim sunucumuz orada idi. Şu an üstünde çalışılıyor." dedi.

Sayfanın hacklendiğini ilk öğleden sonra farkeden Yahner’in belirttiğine göre, Hacker, Lock Haven, Lewistown ve Altoona gazetelerinin web sitelerini de etkilemiş durumda.

Sun-Gazette’nin Web sitesi öğleden sonra 4 gibi tekrar normale dönmüş durumda idi. Buna rağmen saat 6 gibi yapılan kontrolde, aynı indexin yer aldığı görüldü. Hacking saldırısının gece boyunca devam ettiği gözlemlendi.

13 Mart 2006
    sungazette.com/articles.asp?articleID=3081">http://sungazette.com/articles.asp?articleID=3081

Çeviri: NETGUYTR Haberci / Enformasyon

------------------------------------------------------------------------
    S.a
    Ben namidiyar Kelmahir...Buranin en eski muritlerinden...Allah izin verirse baliklar gibi emekliligimi eski topraklarimda gecirecegim...Ve ufak bi piruz olan Kelmahir nickimi geri aldiktan sonra tabi..:hehehehe....
    Kolay gelsin....

l am here ; like a lion...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mib
    mib's avatar
    Erkek
    Bu arada forum istatistikleri gozukmesin diye nede guzel onlemler almi$siniz:..Mohehaheaha
    Kolay gelsin...

l am here ; like a lion...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    simdi seni tanimadigim icin saygili konusacagim, ama williamsport gazetesi ne kadar buyuk bi gazetedir, sitelerinde ne vardir bilmiyorum... Bunun yaninda hepimiz biliyoruzki boyle buyuk isler yapilirken index dusunulur cizilir kodlanir sonra uploadlanir attigin index ne oyle ? ayrica nickini garip yazan adamlarin %90 i lamer oldugu icin enteresan bi durum olusuyor... Yani sen koskoca(!) "Williamsport" gazetesini hackledin daha ingilizce 2 cumleyi bi araya getiremiyorsun oyle mi ? Ayrica forumda istatistikler gozukmesin diye onlem almissiniz demissin, az cok bu alemi takip ediyor olsaydin tbt de neden resimlerin cikmadigini bilirdin ( SpyMasterSnake bi konuya yazarak o sayfaya index basti, ve bunun gibi bi kac tane daha acik bulundu ve site 0 dan tekrar kodlaniyor, holy - ir2 - rene bunlari kapatmak yerine kesin cozum olan resim olayini kaldirdi ) Bu arada NetGuyTr denen adamin wc(ezikler grubu) nda haberci oldugunu ogrenmek cok uzun surmedi sahsima, sen eskiysen sende bilirsin biz tbt ciler wc lileri pek sevmeyiz... Madem burasi yuvandi ne isin vardi wc ezikler grubunda ? hele ki bi de onlarin yaptigi ceviriyi buraya c/p liyosun... Bi de hackermail almis, euhehu nese hoca senin eline saglik...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://img80.imageshack.us/img80/989/sungazete9ml.jpg

Su rezalete bak, bunu hackledim diye mi mutlusun adamlar nasil bi gazeteyse daha siteleri acilmiyor... Zaten ezik bi template bulmuslar onu koymuslar... Bunu mu hackledin ? Sen Allahbilir cybereye denen ezik FSO yu kullanip defacelemissindir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    lamerlik kokusu alıorum sabahın 7 sinde=))))

neyse okula gidiorum aq geldimmi konuşur hallederiz kel mahiri=)))

... sorcerer & musket ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kelmahir usta hacker (?) nooldu topraklarina (!) donuyodun hani ? basligini bile birakip kacmissin... Ha bi de senin gibi usta bi web hackera (!) soylencek sey degil ama konu basliklarinin yerleri olur genelde, reklam - lamerlik ilani yapmak icin biz "Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Statejileri" kismini kullanmiyoruz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackSworD
    BlackSworD's avatar
    Erkek
    Kelmahir i bilirim. Bu şhsın o olduğunu zannetmiyorum. Bence başlangıç olarak böyle bir senaryo yazıp başkalarının şöhreti ile kendine şöhret yapmaya çalışıyor. Ayrıca bu gazete konusu en az 1 aylık hatta daha fazla, eski bir konu.
    Kimsin sen kardeş, ne bok yemeye böyle bir şey yapıyosun

Ölüm sadece bir başlangıçtır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    hoja ben de lamerlik kokusu lıyorum biraz :)
    bu arada sitenin linki nerde yav bir de zone h olsa iyi olurdu :S
    belki domain regleyip hackledi o da meçhul :) bu gazete haberi de yalan :))
    kelmahir kimdir Türk Hackine ne kazandırmıştır o da ayrı mesele...
    bir servera FSO çakarken belki de içinde bu site bulundugundan serverın arada bu da gitti falan filan muamma...
    not:sen tahribatta ki adminlerin g.tunde kıl ol sonra gel buraya konuş.
    onlar senin yaşın kadar ASP biliyordur...
    kaldı ki çok sayıda hack sitesi tahribatın kodlamalarını kullanıyorlar :)))
    git kendini kaşı diyorum başka birşey demiyorum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    walla ben de bi site kuracam hemen basacam indexi heryere verecem adresi hackledim diye

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    beyler tamam da ben tam anlayamadım. google da aratırsanız bu microsoftt.org la ilgili birçok şey çıkıyo. ayrıca bu hacklenme olayını kendileri de yazmış sitelerine. fakat bu lavuk kim bilmiyorum ileri geri konuşuyo.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek
    walla hoja deface etseydi zone a koyardı bnce
Toplam Hit: 2041 Toplam Mesaj: 17