Kendi Bayrağını Tanıyamayan İnsanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

videonun altındaki yorum süper :)) iki saattir gülüyorum

"Ulan bu kadar sığır varken nasıl zengin olamıyoruz ya"

soruya gelince heyecandan karıştırmış olabilirler mi diyeceğim

bugün iyi niyetliyim

futurist tarafından 20/Nis/15 17:25 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Diğer bayraklara Türk bayrağı diyen bir iki genç hakkında diğer ülkeleride benimsediklerini muhabiri göt edeceklerini son ana kadar düşündüm istedim diledim dedim yaşasın Türk birliği ama o elemanın gençlik parkına girip çıkarken kullandığını duyunca benimde umudum kalmadı. Gerçi o bayrağın tunus bayrağı olduğunu bende bilmiyormuşum.

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Aferim ahmet diyen dayıya bittim :D

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Ya bi de aklıma geldi tekrardan bişey ekleyim

Kim neyi nekadar biliyor ki. Rus bayrağının renklerini düzgünce sıralayabilecek var mı

Ya da suudi arabistan bayrağındaki yazıyı

Ya da litvanyanın bayrağını tanıyacak

Ay yıldızı biliyorlar yeter işte başka neye lazım mantık bu bence çok da bi olayı yokmuş düşününce

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    calpazhan
    calpazhan's avatar
    Erkek

Komedi resmen ya, hade ABD, Tunus analrımda ulan KKTC'yi nasıl bilmiyorlar! helal olsun... Diyecek bir söz bulamıyorum yazık.

Hayatım Beni Bile Güldüren Bir Oyuncak...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

4+4+3+1

4+4+4

4+1+3+4

1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1

Buradaki öğrenciler eğer kurgu değilse üstte belirttiğim gibi sistemlerin özetini vermişler.

Bunların değişik versiyonları da fakülte birincisiyim ya da okula birinci girdim, Türkiye 10'uncusu oldum deyipte çok basit genel kültür sorularında elenen yarışmacılar. Beyin testten yüksek puan almaya odaklanmışken, at gözlüğü ile yarış atı olmaya çalışırken bunlara vakit kalmıyor.

Entelektüel birikimi okul vermez. İçinde olacak, kafan anlayabilecek kapasitede olacak. Ama sistem bunu güdüleyecek şekilde tasarlanmalı. Gerçi bunu kimse istemez. Özellikle siyaset yapıyorum diye kendisini farklı arenada görenler hiç istemez.

Türkiye öğrencilerinin büyük çoğunluğu erinlik döneminin öncesini kapsayan somut işlemler döneminden soyut işlemler dönemine geçemiyor. Bu sebeple bazı şeyler arasındaki sebep sonuç ilişkisini kestiremiyorlar. Bazı şeyleri gözlerinde canlandıramıyorlar. İnsanlara empatik yaklaşımda bulunamıyorlar. Bundan önceki eğitim sistemleri daha da kısır ve içi boş olduğundan belirli yaş aralığı da bu seviyede. Hatta daha kötü durumdalar. Yeterli altyapı olmadığından adaptasyon da sağlayamıyorlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Asdfdfs 'subliminal mesajla gençlerin beynini yıkıyürler'ciler nerde? Subliminali bırak gayet liminal hatta gündelik hayatta kendi bayrağımızdan çok gördüğümüz amerikan bayrağını bilememisler. Kaç yüz yıllık propaganda boşa gitmiş, amerikanlar çok mutsuz :P

Siz de on kişiye bakip vay türkler mal yetişiyor demeyin gözünüzü seveyim ya :D Birincisi üç beş kişiyle 'vay kimse de bilmiyor' genelleme yapılmaz öyle laps diye, ikincisi bayrak bilmekle kültürün ne alakası var, üçüncüsü "genç nesil mal yetişiyor" argümanı her üst neslin alt nesli beğenmemesi sonucu ortaya salınan bin yıllık bir olaydir ve bayrak bilmemenin yeni nesille hiçbir alakasi olmadığı bir adet anne ya da baba bulunup bu bayrakları göstererek de kanıtlanır.

izzmarit tarafından 20/Nis/15 18:53 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    futurist bunu yazdı

videonun altındaki yorum süper :)) iki saattir gülüyorum

"Ulan bu kadar sığır varken nasıl zengin olamıyoruz ya"

soruya gelince heyecandan karıştırmış olabilirler mi diyeceğim

bugün iyi niyetliyim

hahha süper

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Asdfdfs 'subliminal mesajla gençlerin beynini yıkıyürler'ciler nerde? Subliminali bırak gayet liminal hatta gündelik hayatta kendi bayrağımızdan çok gördüğümüz amerikan bayrağını bilememisler. Kaç yüz yıllık propaganda boşa gitmiş, amerikanlar çok mutsuz :P

Siz de on kişiye bakip vay türkler mal yetişiyor demeyin gözünüzü seveyim ya :D Birincisi üç beş kişiyle 'vay kimse de bilmiyor' genelleme yapılmaz öyle laps diye, ikincisi bayrak bilmekle kültürün ne alakası var, üçüncüsü "genç nesil mal yetişiyor" argümanı her üst neslin alt nesli beğenmemesi sonucu ortaya salınan bin yıllık bir olaydir ve bayrak bilmemenin yeni nesille hiçbir alakasi olmadığı bir adet anne ya da baba bulunup bu bayrakları göstererek de kanıtlanır.

Net en güzel yorum buydu

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konu sacma olabilir bilmeye bilir butun dunya ulkelerinin baskentlerini sayabilirim ama suana kadar hic bi isime yaramadi bilmesemde olurmus fakat bu sacma konuyu siyasete baglayan ayri maldir

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 2368 Toplam Mesaj: 21