Kendi Hostunu Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    arkadaslar kendi hostumusu kurmak mumkun mu? sabit bir ip ve 24 saat baglantim var bunlar yeterlimi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    bu konuyu HolyOne abi iyi bilio aslında bi açıklama yapsada bisde öğrensek... gerçekten bende çok merak ediyorum.... hadi holy abi :))

The turth is somewhere over there
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BartheZ
    BartheZ's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Al bi Windows 98 CD si. PWS/Kur.exe calistir, personal web server'ı kur. Hem Web hosting yaparsın hem de ircd falan yapcaksan Unreal, CR, vs. nin Windows sürümleri var, yaparsın.

Ama mail componentlarını nasıl yapcan onu bilmiyom. O konuda benim de yardıma ihtiyacım var. Ben bu PC ye mail componentları yukleyebilir miyim? Yuklsersem local pc den mail gonderebilir miyim?

on error go to hell
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    barthez sagol da xp ile nasil yapabilirim. xp pro kullaniyorum orjinal cd.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    Xp Profta da IIS ( Internet Information Services) ile yapıyorsun en azından ben öle zannediyorum

The turth is somewhere over there
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Kendi Virtual directoryni yaratıp kendi sisteminde ASP falan calistirmak kolaydır ama ticari bi iş yapıcaksan bu düşündüğün kadar kolay değildir.

bu host sattığın insanlara telefonla teknik destek sağlaman gerekir, evliya sabrı gerektirir.

20 kişiye host satarsan ve o host bir gün kapali kalırsa zırt pırt seni ararlar, eger veri kaybına sebep olursan, örneğin databaseler, siteler uçarsa adamların bütün üyelik kayıtları forumları uçarsa, ve adresini/telini verdiysen seni s...rler.

bu işi ticari yapacaksan kendi bilgisayarinda yapmanı önermem. 10 tane dialup bağlantı bile seni yavaşlatmaya yeticektir, unutma ki sisteminden sürekli mail alışverişi, site trafiği olacak

güvenlikde bi başkadır bu işte, senin bilgisayarına kimse dosya yollamadan giremiyor olabilir ama host sağlıyorsan herkeze bilgisayarını açıyorsun, security permissionlardan fln cok ii anlaman lazim yoksa bi piskopat girip format bilem atar o makineye :) (Jeru,NRA,Kibrisliya sorabilirsin eheheh test edilip onaylanmistir)

Hosting şirketi kurmak istersen yada evden host satmak istersen sana HeyOnline.com dan reseller paketi almanı öneririm. aylık 30$ gibi bi paraya (ayda bi host satsan çıkar bu para) sana bi kontrol panel veriliyor, herşeyi sen ayarliyosun, hiçbir permission, security ayari gibi bişeyle uğraşmana gerek yok, Bu konuda en iyisi burasıdır :)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kendi Virtual directoryni yaratıp kendi sisteminde ASP falan calistirmak kolaydır ama ticari bi iş yapıcaksan bu düşündüğün kadar kolay değildir.

-----------------------------

holyone bu olayi biraz daha aciklaya bilirmisin lutfen ben sadece kendi hostumu acmak istiyorum ticari birsey degil.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insomniac
    insomniac's avatar
    Erkek
    SySTemOfaDowN pws de email olayını halletmek istiyosan e-mail compenent kurcaksın. Bende yeni öğrendim ve kurdum. aspemail5 beta var. bide aspemail beta olmayani ;) http://www.aspemail.com adresinden indirebilirsin. Yeah baby...

www.necroshine.com SEX SLEEP EAT DRINK AND DREAM [KING CRIMSON]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    eger tanidiin güvendiin adamlara accaksan win2000 advanced server yada XP server edition(su an beta asamasinda) kurman lazim, güvendiin adamlar diom cunku güvenmediin adamlarin c: ye erisme sanslari var, bu işin güvenlik ayarları işe yeni baslian birine göre çok karışık. sadece kankilerine wermeni oneririm.

dns managerdan bi siteye bi ip verion,sora virtual directoryler yaration iste iisden onlara yonlendirion. hepsi bu

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    sagol holyone cok tessekkurler yardimin icin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aheadinc
    aheadinc's avatar
    Erkek
    Holyone ,
    Bu heyonline sizin host şirketiniz mi?
Toplam Hit: 8195 Toplam Mesaj: 14