folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Kerbal Space Program (Oyun)

Kerbal Space Program (Oyun)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Arkadaşlar oyun henüz alfa aşamasında diyebilirim çok yeni fakat tam tahribatlık bir oyun:)

http://kerbalspaceprogram.com/

oyunun ana sayfası bu 150 mb birşey oyun.

oyundaki hedefiniz dengeli bir uzay mekiği yapıp onu atmosferin dışına çıkartabilmek.Zaten zor olanda bu çünkü oyun detayları müthiş.(Grafik detayı değil)gerçek hayatta uzay mekikleri ne gibi donanım ekipman kullanıyorsa veya ne gibi ayarlar mevcutsa bunda da var.Yaptığınız mekiği dünya yörüngesine veya ay'ın yörüngesine oturtabilirsiniz.(şimdilik bu ikisi birde güneş var) isterseniz  aya iniş yapabilirsiniz ki biraz zor birşey:)

oyun daha yeni olduğu için kullanılabilen parçalar az fakat oyunu oynayanlar modlar yapmışlar.Ya gerçek parçaları birebir aktarmışlar ya da fantazi yapmışlar onun da linki burda 

http://www.kerbalspaceprogram.net/

siteden indirdiğiniz mekik parçaları dosyalarını oyunun klasörünün içindeki 'Parts' klasörüne atmanız yeter oyun açılırken hepsini oradan tanıyor zaten.

Oyun gerçekten detaylı bakalım TBT den kimler ne kadar itiş gücüne çıkacak ya da nasıl bir gemi yapacak...

iyi eğlenceler:)

ek:3 tane astronotumuz var onlar da bizle birlikte kopuyor bazen görürsünüz zaten :))

ek 2 : oyun geniş ingilizce bilgisi gerektirmektedir henüz kapsamlı türkçe anlatımı yok..

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

işte ilginç bir oyun bakmaya değer sağolasın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Ne demek dostum. Acaba ben de mi başlığı ilginç bir oyun yapsaydım.:) hakkaten güzel oyun bakmaya değer yazık olmasın...

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

ilk denemem ve 1021 m ye çıktım sıvı yakıt tankı bağlantısı yapmamışım uzay sınırında yakıt modülü çalışmadı

ama güvenli bir şekilde paraşütle inişi tamamladım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

SAS modülü eklemen lazım.Oto kontrol yapıyor ozaman düz tutuyor mekiği..ekledikten sonra T ye basarak aktif edersen mekik dengeli gider.Dengeli yaptıysan tabi.Sas modülü parçaların olduğu bölümde 2. başlıkta..sol üst köşede 2. seçenek hocam

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    -----------------------------

SAS modülü eklemen lazım.Oto kontrol yapıyor ozaman düz tutuyor mekiği..ekledikten sonra T ye basarak aktif edersen mekik dengeli gider.Dengeli yaptıysan tabi.Sas modülü parçaların olduğu bölümde 2. başlıkta..sol üst köşede 2. seçenek hocam

EKledim ama aktif etmem gerektiğini bilmiyodum :D

edit bide aktif etmediğim iyi olmuş kendim kullanmak daha zevkli :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

la çok güzel :D

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

:D de-aktif ettiğinde kontrol sana geçer.Onu da yörüngeye oturtmak için falan yaparsın 1-2 saniyeliğine :)ama atmosferden çıkana kadar aktif kalsa iyi olur.

ek olarak zamanı hızlandırmak için sol üst köşedeki zaman göstergesinin üzerine gel orda oklar çıkar başta 1 kademe hızlandırabiliyorsun.Uzaya çıkınca daha da hızlandırabiliyorsun..

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:

:D de-aktif ettiğinde kontrol sana geçer.Onu da yörüngeye oturtmak için falan yaparsın 1-2 saniyeliğine :)ama atmosferden çıkana kadar aktif kalsa iyi olur.

ek olarak zamanı hızlandırmak için sol üst köşedeki zaman göstergesinin üzerine gel orda oklar çıkar başta 1 kademe hızlandırabiliyorsun.Uzaya çıkınca daha da hızlandırabiliyorsun..

türküz biz hocam uçak gibi yan yatırıp kullanmadıktan sonra ne anlamı var önemli olan bunu yapabilmek :D:D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

ikinci denem 2600 ama sırf 4 lü motor denemesi için yaptım bu kadar dengesizlik olmaz 3 tane sa modülü bile dayanamadı :D:D

Toplam Hit: 16841 Toplam Mesaj: 86