folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıbrıs Gazisi, Sakallı Diye Askerî Hastaneye Alınmadı

Kıbrıs Gazisi, Sakallı Diye Askerî Hastaneye Alınmadı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek
    Kıbrıs gazisi, sakallı diye askerî hastaneye alınmadı

Ankara'da, eşiyle birlikte muayene olmak için askerî hastaneye giden 54 yaşındaki Kıbrıs gazisi, sakallı diye içeriye alınmadı.

"Ben, cumhuriyet ve bağımsızlık için savaştım." diyen 34 yıllık gazi Ahmet Cankurtaran, görevlilere neden alınmadığını sorması üzerine, "Yönetmelik yeni çıktı, sakalını kes de gel." cevabını almış. Olayla ilgili açıklama yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Feridun Çelenk, "Hastanenin başhekimiyle görüştüm. Yönetmelik değişmemiş. Oradan birisinin şikâyeti üzerine alınmış bir tedbirdir." dedi.

Ahmet Cankurtaran, kapıdan çevrilmenin 'onur kırıcı' olduğunu söyledi.

Türkiye'nin zaferiyle sonuçlanan 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı'ndaki gazilerden biri de Ankara'da yaşayan Ahmet Cankurtaran. Kıbrıs gazisi Cankurtaran, geçtiğimiz hafta, her zaman muayene olmak için gittiği Etimesgut Hava Hastanesi'nde 'sakallı olduğu' gerekçesiyle kapıdan çevrildi. Hastaneye girmek için sırada bekleyen insanların kendilerine suçlu gözlerle baktığını ifade eden Cankurtaran, şunları söylüyor: "Her zaman Gülhane ve GATA'ya bu şekilde geliyoruz. Orada bir sorun yok. Sadece ben değil, bir sürü insan istediği gibi giriyor. Ama Etimesgut Hava Hastanesi'ne niye almıyorlar, anlayamıyorum." O sırada eşinin de yanında olduğunu anlatan gazi, "Eşimi içeri aldılar ama ben dışarıda onu bekledim. Cephede onbaşı olarak en önlerde savaştım. Bu durum benim onuruma çok dokundu." diyerek uygulamaya tepki gösteriyor.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Anormal bi durum yok :S Sakalı kestirip gelecek...

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek
    adam yaşını başını almış zamanında ülkesine de hizmet etmiş bence çok büyük bir talihsizlik

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------

haaa peki neden?

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Qin
    Qin's avatar
    Erkek
    Kapıdan ceviren saygısız insan o sakallı kadar bu ülke için bişeyler yapmışmı acaba yobazlık budur bence insanları görünüşüyle yargılamak hele hele hastane kapısında allah hidayet versin ne diyelim bence bu kimse görevinden alınmalı

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    Yazık! Çok yazık... Kardeşim sanane adamın sakalından? Hayır yani bir tarafınamı battı... O gitmiş savaşmış gazi olmuş, senin bu ülke için yaptığın nedir? Saçma bir şekilde ortalığı karıştırmak istemiş sanırım.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    beyinsiz bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:

haaa peki neden?

Yasak..

Her Hakkım Saklıdır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Askeriyenin hizmetlerindensaçı sakalı garip olanları almıyolar diye diyebiliyom bende

Oda arkadaşım asker çocuğu askeriyenin bişilerine giderken saçı sakalı kesiyor bu zamana kadar iyi gitmiş yine amca

edit:

yazarken 2-3 cevap daha gelmiş arkadaş hastane kapısnda olmaz demiş adam acil bi durum için çevrilmemiş rutin kontrole sakalı kes gel demişler

lisede nasıl hocaların biyerine batmadığı halde kes diyolarsa buranın düzeni de böyledir bence de böyle olmalıdır

Askerim Gaziyim deyip hizmet görmeye gidip saygı bekliyosan  saçına sakalına dikkat edecen 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Qin
    Qin's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    beyinsiz bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:

haaa peki neden?

Yasak..
    yenimi çıktı bu yasakda 60yasında 50 yasında bir insanın sakal bırakmasının sakıncası ne olabilir ? ki adam kıbrıs gazisi bunun bir anlamı olmalı saygınlığı olmalı bu insan bir değeri olmalı  allah askına saçmalama hoca ya bu senin dedende olur babanda olur bizim dedemiz babamızda olur bu haksızlık .!!!

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

kör cehalet 

sen bu adamı savasa cagiriyorsun (ustune ustluk gazı olarak geri donuyor), vergilerini aliyosun bunlari yaparken sakalına bakmıyosun  gel gor askeri hastaneye giremıyorsun neymıs efendım sakal?? bu adam cumhurıyetın bekcılıgını yapmıs vucudundan parca vermiş vatani için sen bunun sakalından korkuyosun ha?

normal olan bu dımı  

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    beyinsiz bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:

haaa peki neden?

Yasak..

evet kendıne yakısır bir cevap verdin

senden daha fazlasını beklemıyordum  

Toplam Hit: 5442 Toplam Mesaj: 51