Kıbrısta Okumak Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hangi üniversite hocam? ben american üniversitesindeyim. amerikanı soruyorsan yardımcı olurum. ayrıca burs muhabbetleri okuldan okula değişiyor burada. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Dj_DooM3 bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam kibrista 2.50 nin altina dusurursen donemlik ortalamani bursun yanar. belkide tam burslular icin daha da yuksektir bu oran. 

naptım hocam sen ya :) 2.00 not ortalaması. ayrıca dönemlik değil genel not ortalaması yani cum gpa ya bakar bursun düşmesi. dönemlik dediğin, eğer senin dönemin kötü geçtiyse ve genel not ortalamanı düşürdüyse 2.00 ın altına o zaman bursun kesilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

NigraSilva bunu yazdı:

İki yıl okudum sonra dayanamadım bıraktım. Şimdi Girne Amerikan Üniversitesinde şöyle bir durum var: burslu ya da %50 burslu okudun diyelim sonra 2. senende okulu bırakmak istiyorsun. Formalite neyse uyguluyorsun formlar doluyor vs. Sonra burslu olduğun sürenin ücretini istiyorlar senden. Okul 10 liraysa %100 bursluysan o 10 lirayı iki sene ile çarpıp okula veriyorsun. GAU ise gideceğin yer kesin mezun olabileceğini biliyorsan git. Ama gördük yani zorla dersten bırakan hocaları da. Ha okulun öğrencilerinin zeka seviyesinin ortalamanın altında olduğunu da söyleyebilirim (bunu söylemek yanlış olabilir ama zerre de şeyim değil). Konuşmayı bilmeyen garip hal ve tavırlar içinde olan insan çok gördüm. Ama hala görüştüğüm ve sevdiğim insanlar da var tabi.

Neyse genç adam. Siktir et Kıbrısı diyeyim ben sana sadece. :D

PS: Olur da gidersen dürümcülerin numaralarını veririm bak gecenin 4ünde bile eve servis yapıyor herifler. Telefonu "naber" diyerek açanı bile duydum. LŞAKDSG

halil ibrahim, özgülen, dürümcü baba forever :)

hocam girne amerikan bu yıl kesintisiz burs veriyor. yani lisans programları için 6 yıl boyunca hiç bir şekilde bursunuz kesilmiyor. (bu yıl geleceklere geçerli) ancak okulu bırakıp gidersen parayı sike sike ödüyorsun orada hemfikiriz. ancak gaü 2 yıldır burslu öğrenci çok alıyor ve senin zamanında ki zeka seviyesinden baya bir yukarılaşmaya başladı. ben itü terkim gaü de okuyorum mimarlık biraz kastırıyor. ancak çalışınca ders takibi yapınca her türlü geçiyorsun. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

girne amerikana geleceksen bilgiler: http://www.gau.edu.tr/tr/1692/duyurular/2012-2013-ogrenci-adaylarina-tum-bolumlerde-kesintisiz-osym-bursu-

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

kıbrısta hayat çok pahalı git ankaraya izmire veya nbulundugun ilin özel okulunda oku kafan rahat olsun

onlarında  puanı  çok yüksek  ayda  1000 Tl ye geçinemem  mi ben yaw

hangi bölüme geleceğin önemli. ancak sosyal bir insansan 1000 tl ye 10 gün geçinirsin. zaten ev kiraları 1000 tl 3+1. elektrik su minimum 300 gelir. 400-500 tl arası ( 3kişi eve çıkarsan) sadece demirbaş giderin. yeme içme vs de eklersen ohoo derim :) ayrıca mimarlık, iç mimarlık, grafik, heykel vs bölümlere geleceksen aylık minimum 300-400 tl malzeme giderin çıktı paran vs olur. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Free_Mans bunu yazdı:

Dj_DooM3 bunu yazdı:

hocam kibrista 2.50 nin altina dusurursen donemlik ortalamani bursun yanar. belkide tam burslular icin daha da yuksektir bu oran. 

naptım hocam sen ya :) 2.00 not ortalaması. ayrıca dönemlik değil genel not ortalaması yani cum gpa ya bakar bursun düşmesi. dönemlik dediğin, eğer senin dönemin kötü geçtiyse ve genel not ortalamanı düşürdüyse 2.00 ın altına o zaman bursun kesilir.

aynen basima geldi hocam. donemde 2.50 nin altina dustugun anda kesiliyor bursun. ben vatandasim ve boyle. vatandas olamyanlara daha iyisi olurmu bilmiyorum.

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Dj_DooM3 bunu yazdı:

Free_Mans bunu yazdı:

Dj_DooM3 bunu yazdı:

aynen basima geldi hocam. donemde 2.50 nin altina dustugun anda kesiliyor bursun. ben vatandasim ve boyle. vatandas olamyanlara daha iyisi olurmu bilmiyorum.

ösym aracılığı ile gelen herkesin 2.00 hocam. siz okulun kendi yaptığı sınavla yerleştiğiniz için olabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Free_Mans bunu yazdı:

hangi üniversite hocam? ben american üniversitesindeyim. amerikanı soruyorsan yardımcı olurum. ayrıca burs muhabbetleri okuldan okula değişiyor burada. 

hocam evet  girne  amerikan  üniversitesinde  yada  lefke  avrupa  üniversitesinde okumak istiyorum eğer  olurda kazanamassam türkiyede bi yeri. 

orada tam burslu kazandığımda sınıfta kalırsam burs  yanar mı

Ayet var, ayet
Toplam Hit: 2365 Toplam Mesaj: 19