folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kick Boks(Muay Thai)- Boks Arasında Kararsızım

Kick Boks(Muay Thai)- Boks Arasında Kararsızım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

2 senedir krav maga yapıyorum. Buna ek olarak Filipin Savaş Sanatları'na yönelmek istiyorum.

Ama öncesinde salonda sparing çalışmaları yapmaktayız. Biraz hız kazanmak için 1 sene müsabık bir spor yapmak istiyorum. Maksat biraz sparing yaparak tecrübe kazanmak. Kick Boks(Muay Thai) yada Boks arasında kararsızım. Tekmelerimi rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Önceden karate yaptığım için high kicklerim fena değildir. Bir arkadaşım boksa git yumrukları çalıştırmak daha iyi olur dedi. Hem eskiv için reflekslerimde daha iyi çalışır. Perpa Boks Kulübü evime çok yakın. Perpa Muay Thai Kulubü'de zaten aynı yerde. Okmeydan'ında da kick-boks salonları var.

Tekmelerimi yumruklarla daha iyi kombinasyon yapmak için Kick Boks'a mı yoksa biraz daha yumruk çalışmak için boksa mı başlamalıyım. Tabi Muay Thai sana Kick Boks'tan daha çok şey katar derseniz Muay Thai'de olur.

Yaşım 25 bu saatten sonra müsabık olma gibi bir amacım yok. Sadece iş çıkışı boş zamanlarımda sevdiğim bir sporu yapmak ve kendimi dışarda en iyi şekilde savunmak istiyorum. Dövüş sporlarını izlerken ve yaparken zevk alıyorum.

Herkese Saygılarımla...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    kOrBey bunu yazdı

2 senedir krav maga yapıyorum. Buna ek olarak Filipin Savaş Sanatları'na yönelmek istiyorum.

Ama öncesinde salonda sparing çalışmaları yapmaktayız. Biraz hız kazanmak için 1 sene müsabık bir spor yapmak istiyorum. Maksat biraz sparing yaparak tecrübe kazanmak. Kick Boks(Muay Thai) yada Boks arasında kararsızım. Tekmelerimi rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Önceden karate yaptığım için high kicklerim fena değildir. Bir arkadaşım boksa git yumrukları çalıştırmak daha iyi olur dedi. Hem eskiv için reflekslerimde daha iyi çalışır. Perpa Boks Kulübü evime çok yakın. Perpa Muay Thai Kulubü'de zaten aynı yerde. Okmeydan'ında da kick-boks salonları var.

Tekmelerimi yumruklarla daha iyi kombinasyon yapmak için Kick Boks'a mı yoksa biraz daha yumruk çalışmak için boksa mı başlamalıyım. Tabi Muay Thai sana Kick Boks'tan daha çok şey katar derseniz Muay Thai'de olur.

Yaşım 25 bu saatten sonra müsabık olma gibi bir amacım yok. Sadece iş çıkışı boş zamanlarımda sevdiğim bir sporu yapmak ve kendimi dışarda en iyi şekilde savunmak istiyorum. Dövüş sporlarını izlerken ve yaparken zevk alıyorum.

Herkese Saygılarımla...

Muay thai iyidir teknik ister 25 yaşından sonra o tekniği zor kazanırsın. Senin için en iyisi boks.

Bir de kendimi dışarıda en iyi şekilde savunmak istiyorum demişsin ve 2 yıldır krav maga yaptığını söylemişsin?

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

bence wing tsun daha yardımcı olur yumruklarını çalıştırmakta. ne kadar hızlı o kadar iyi diyorsan wing daha iyi olur sanırım. ha ben vurunca adam çömsün diyorsan boks git :b

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    LizardKing bunu yazdı

bence wing tsun daha yardımcı olur yumruklarını çalıştırmakta. ne kadar hızlı o kadar iyi diyorsan wing daha iyi olur sanırım. ha ben vurunca adam çömsün diyorsan boks git :b

katılıyorum. wing tsun acayip bişey. diğer türlü kickboks hakkında pek fikrim olmasa da bizim komşu 1-2 sene muay taiye gitti ve bi b*kum yok onda. belki biraz kaslarını güçlendirmiştir. eskisine göre vururken daha sıkı duruyor bebe :W

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Wing Tsun'u kısa süreli olsada yaptım. Az biraz deneyimim var. Karate ve boks'a göre gardı çok daha farklı, yüksek tekme yok. Az biraz karate tecrübem vardı. WT geçince çok zorlanmıştım. Bundan dolayı birbirine benzeyen sporları yapmak daha mantıklı.

kOrBey tarafından 08/Tem/14 15:46 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

kung-fu

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Kick Boks- Boks arasında kararsızım diyorum. Siz kung fu diyorsunuz. Aslında kung fu diye bir stil yoktur. Çin savaş sanatlarının genel adı diyebiliriz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Kick boks

u235 tarafından 08/Tem/14 18:04 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Wing Tsun'a gitmeni öneririm hocam tekmelerin madem iyi yumrukların daha seri olur, reflekslerin daha çok gelişir.

Kick Boks'ta güzeldir fakat bir gün bu alanda bir şey yapmak istesem normal box'a giderdim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

bildigim kadariyla krav maga wing-chun ve eskrima karsimi

ama bnm önerim direk eskrima olur.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek