folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Kickstarter De Ürün Almak(Bilgi Almak)

Kickstarter De Ürün Almak(Bilgi Almak)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Reçine kaç para ? Bulamadım ben fiyatını. Esas önemli olan o bence.

Bu ürün için kendi üretimleri olan reçine lazımmış ve 100mL $15 diyorlar.

Hocam fiyatı oradaki hareketli resimde yazanlardan mı hesapladın?

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/005/305/113/9771d2e5acb76df8dc39e0b3fc97be68_original.gif?w=680&fit=max&v=1454601608&q=92&s=e1d07c318f8821fdabccc0d87d3f5ca8

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yustang bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/005/305/113/9771d2e5acb76df8dc39e0b3fc97be68_original.gif?w=680&fit=max&v=1454601608&q=92&s=e1d07c318f8821fdabccc0d87d3f5ca8

Sayfanın en altındaki FAQ kısmında yazıyor.

In addition to the option of adding resins and other gear to your pledge at the end of the campaign using BackerKit (a link to which will be emailed to all backers when the campaign ends), we will also sell the resins, printers, gear, and accesories on our website. Additionally, we are currently considering other distributers for the OLO and its resins. We will keep all Kickstarter backers up to date on where they can buy resins after the Kickstarter ends.

Resin will be available for $15 per 100mL bottle (not including local taxes and import costs if applicable).

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    yustang bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Sayfanın en altındaki FAQ kısmında yazıyor.

In addition to the option of adding resins and other gear to your pledge at the end of the campaign using BackerKit (a link to which will be emailed to all backers when the campaign ends), we will also sell the resins, printers, gear, and accesories on our website. Additionally, we are currently considering other distributers for the OLO and its resins. We will keep all Kickstarter backers up to date on where they can buy resins after the Kickstarter ends.

Resin will be available for $15 per 100mL bottle (not including local taxes and import costs if applicable).

teşekkürler hocam o kadar iyi ingilizcem olmadığı için son kısmı anlayamamaşım

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Bunun için yedek telefonu kullanmak lazım. Normal insan 3 saat boyunce telefonunu kapat(a)maz.

What happens when I get a phone call or text while printing?

The phone must be in airplane mode, the wifi must be disconnected, and alerts must be turned off during printing.

What is the average pinter speed/layers per minute?

The OLO can print a single layer of a thickness of 0.035mm to 0.2mm (and of any width or length -OLO print times are independent of the XY dimensions of the object being printed) in 20-32 seconds. The time is determined by the brightness of the screen of your smartphone. For example: an iPhone 6 can print a 1cm tall object in approximately 46 minutes, or 1 inch in approximately 1 hour and 55 minutes.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Para değilmiş aslında alınır.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2m $ mı toplamışlar bu proje için ? 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

mesajım olsun