folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıl Dönmesi Ameliyat Sonrasi Yardim

Kıl Dönmesi Ameliyat Sonrasi Yardim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

Müritler kil  donmesinden ameliyat oldum. Z seklinde dikisim var.olali 3 gun oluyo dikisleri ne zaman alirlar.olan muritler varmi? Bide bu doktor benle hic konusmadi. Iste ne bileyim bolgeyi temizle vs.. ne yapmak gerekir? 

Edit:konu yanlis yerdeyse kusuruma bakmayin

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Tıp okuyan arkadaslar cevaplasin :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hacım;

Kıl Dönmesi Ameliyatı Sonrası

Kıl dönmesi ameliyatı, bu rahatsızlığın bir daha tekrarlamayacağı anlamına gelmez. Ameliyat sonrası tavsiyelere ve uyarılara harfiyen uymakta yarar var. Aşağıda kıl dönmesi ameliyatı ve sonrasına dair bazı genel bilgileri bulabilirsiniz. Ancak her şeyden önce bu maddeleri ve ameliyat sonrası yapılacakları ve kaçınılacak durumları doktorunuza danışmalısınız.

• Kıl dönmesi ameliyatı 20 dakika ila 1 saat arasında bir uzunlukta sürebilir.
    • Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalmak gerekebilir.
    • Ameliyattan sonra iyileşme süresi 2 hafta ile 2 ay arasında değişebilir.
    • Ameliyattan sonraki birkaç gün, ameliyatlı bölgede akıntı ve ağrı olabilir.
    • Ameliyattan sonra doktorun uygun gördüğü andan itibaren kuyruk sokumu bölgesindeki kılların belli bir süre alınmasında fayda var. Ayrıca bu bölge mutlaka temiz tutulmalı, temiz iç çamaşırı giyilmeli, düzenli olarak duş alınmalı, bu bölgenin terli ve nemli kalması engellenmelidir.
    • Kıl dönmesi ameliyatından sonra, rahatsızlığın tekrarlamayacağını düşünerek hareket etmemeli dolayısıyla uzun saatler boyu oturmamaya dikkat etmelisiniz.
    • Eğer kişisel temizliğe dikkat edilmez ve kuyruk sokumunda kıl birikmemesine dikkat edilmezse, rahatsızlık tekrarlayabilir. Kuyruk sokumunu sık sık kurulamak, duşta kuyruk sokumunda biriken kılları temizlemek ve banyo sonrası havlu ile bu bölgeyi iyice kurulamak gerekir.

[ç]Alıntıdır: http://nedenolur.net/kil-donmesi-neden-olur/

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

Saolasin hocam

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kaç cm kıl çıktı hocam ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

ben hiç anlamıyorum ne zaman kritik oluyor bunlar, sorsan bendede tonla bana küsmüş kıl var.

dikiş konusunda aynı sebepten dikiş yapılmasada, ne olur ne olmaz sen bir git hastahaneye, gerekirse temizlerler orada çok rahatlatıyor adamı. Ayrıca doktor bana birşey demedi de, çünkü benim sağ bicepste ki dikişe her akşam bakım yapmıştım öyle denmişti. Sana çıkarılacağı zamanı da söylemesi lazım, kaç gün sonra gibi, sonra git aynı hastahaneye çıkarsınlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

Kac cm cikti bilmiyorum hocam. 

@kvasir Her gun valide pansuman yapiyo hocam aslinda agrisi sizisi akintisi yoktu sadece cok ilerlemeden yaptirayim dedim.tatili firsat bildim.hocam doktor bana ne hangi teknikle yapicagini ne de ne zaman alicagini soyledi. Bi tek dreni pazartesi alicaklar.otur oturma sigara ic veya icme yeminle pisman oldum.adam ameliyatin ertesi gunu taburcu edicek aa bu benim kestigim genc dedi varmi sikintin yok dedim yolladi beni

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

En geç 2 hafta geçince dikiş alınır.

Epilasyona gidersen kafan rahat eder.

Kuzende 2-3 defa tekrarlamıştı aynı yerden.

Hee bi de duş falan alma sakın yarayı piç edersin valla.

MbK tarafından 19/Tem/14 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Hocam niye micro sinusektomi mi nedir ondan olmadin?

Delerek aliyolarmis ve 1 gunde devam ediyomussun isine...

Bende de ayni sorun var ama klasik yontem ameliyat olmayacagim...

Bu sinusektomi ile kil donmesi ameliyati olan var mi acaba?

KILICH tarafından 19/Tem/14 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Normalde 10 ile 12 gün arasında dikişler alınır.

İlk 1 hafta pudra ile terlemesini engelle.

Islanmaması lazım. Aksi taktirde, yara yeniden acılabilir.

---

@kvasir için,

Kıl genelde, sakal, koltuk altı, ve kuyruk sokumu bölgesinde döner. Sakal ve koltuk altı bölgesini şişlik ele gelme vs ile fark edebilirsin ama kıcını göremediğin için fark edemezsin.

Nası anlaşılır, derinizin üzerinde, içeriye doğru bir delik açıldığını düşünün, %90 ihtimal kıl dönmesidir. Normalde, fark edilmediği için, iltihaplanana kadar fark edilmez, iltihaplanmadan önce ameliyat edilirse oldukça kolay iyileşir fakat beklenirse zaman içerisinde götünüzü 30 cm'ye kadar yarabilirler.

Örnek delikler :

kil_donmesi.jpg%20%28250×164%29

Ameliyatı gecikmiş kıl : 

dermatoid_kist.jpg%20%28250×188%29

Kaç metre olduğunu direk olarak bilemezsiniz, çünkü etin içerisine girmiş çıkmış bir şekilde metrelerce olabiliyorlar. bir tanıdığımın kıcından o kadar cok et almışlardıki, kısa malboro kutusu yanlamasına içerisine girebilecek durumdaydı.

Özellikle tekrarlayan ameliyatlarda parça alındıktan sonra, kapatılmıyor yara, zaman içerisinde içinin dolması bekleniyor.

Pis iştir.

renegadealien tarafından 19/Tem/14 21:10 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Normalde 10 ile 12 gün arasında dikişler alınır.

İlk 1 hafta pudra ile terlemesini engelle.

Islanmaması lazım. Aksi taktirde, yara yeniden acılabilir.

---

@kvasir için,

Kıl genelde, sakal, koltuk altı, ve kuyruk sokumu bölgesinde döner. Sakal ve koltuk altı bölgesini şişlik ele gelme vs ile fark edebilirsin ama kıcını göremediğin için fark edemezsin.

Nası anlaşılır, derinizin üzerinde, içeriye doğru bir delik açıldığını düşünün, %90 ihtimal kıl dönmesidir. Normalde, fark edilmediği için, iltihaplanana kadar fark edilmez, iltihaplanmadan önce ameliyat edilirse oldukça kolay iyileşir fakat beklenirse zaman içerisinde götünüzü 30 cm'ye kadar yarabilirler.

Örnek delikler :

kil_donmesi.jpg%20%28250×164%29

Ameliyatı gecikmiş kıl : 

dermatoid_kist.jpg%20%28250×188%29

Kaç metre olduğunu direk olarak bilemezsiniz, çünkü etin içerisine girmiş çıkmış bir şekilde metrelerce olabiliyorlar. bir tanıdığımın kıcından o kadar cok et almışlardıki, kısa malboro kutusu yanlamasına içerisine girebilecek durumdaydı.

Özellikle tekrarlayan ameliyatlarda parça alındıktan sonra, kapatılmıyor yara, zaman içerisinde içinin dolması bekleniyor.

Pis iştir.

Saol hocam 

Toplam Hit: 9818 Toplam Mesaj: 38