Kilo Verememe Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Ben günde 2 öğün ve akşam yemeğini elimden geldiğince erken yemeye dikkat ederek 88'den 77'ye indim. Tabi günde 7km  yürüyorum hala aq göbeği eritemedim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

2020 Aralık'da 176 84 kg olan ben şuan 71,5-72 arasında gidip geliyorum.

tek başına beslenme programı ya da spor etki etmiyor, ikisini aynı anda yapmak lâzım.

nasıl kilo verdiğime gelirsek: unlu mamüllerden, zararlı yağlardan ve şekerli yiyecek, içecek vd. ne varsa kestim.

her sabah kahvaltıda(10:00-12:00 arası): süzme peynir/lor peyniri (lor tuzsuz ve yağsız), 2-3 adet yumurta, domates ve salatalık. bu rutinden sıkıldığımda lor peynirli yumurta, mantarlı yumurta, biberli yumurta çok az bir yağ ile yaptım. en fazla yediğim şey ise pankek oldu. sıfır şeker ile yulaf + yumurta + muz belki 1 yemek kaşığı un koyabilirsin.
    her öğlen (14:00-16:00 arası): meyve özellikle muz ya da elma ve bir adet şekersiz türk kahvesi ya da filtre kahve.
    her akşam (18:00-19:00 arası): çorba, haşlanmış ya da ızgara tavuk, köfte, bol salata. bazen sadece çorba + salata yaptım, salatayı tavuk ya da tonbalığı ile yaptım. böyle yaptığımda mutlaka 1 kase yoğurt yedim.

hergün min 3 litre su içiyorum. kahvaltı sonrası öğlen ve akşam. bazen 5 litreyi bulduğu da oluyordu.

bu şekilde mekik ve russian twist yaparak da göbek ve yanlardan epey gitti. Şubat-Nisan arasında eve ağırlık seti ve bench sehpası aldım, kendimce çalışıyorum bölgesel olarak.

bol şans üstat, yavaş yavaş ver ve bir daha alma.

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

yürü bence, sebzeli yemeklerden tüket, ve su. parmaklarımın altı su topladı, topluyor kayboluyor.

hastalığın varsa bilemem ama. 

biraz da genetik heralde. millet damacana gibi. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 05/Tem/21 15:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam kesinlikle gece meyve yeme meyvelerdeki sekerlerin hepsi yag oluyor.

Proteine agirlik ver.

Sut icme, onun yerine yogurt ye. Eger becerebiliyorsan yogurt icinde biber at. Cok aci olmasina gerek yok. Metbolizmayi hizlandirir.

Meyvelerde , 1 meyve derken mesela 2 tane kayisi, orta boy portakal v.s. cok buyukleri tercih etmemk gerek.

Aslinda gece yememiz lazim fkt kisiye gore yemeyince kilo veriliyor.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Keto diyeti yap.

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

28 Haziran 2020yse sıkıntı. 28 haziran 2021 se daha dur 7 gün olmuş. 7 günde vereceğin kilo anca vücudunda ki su kaybından olur. devam et spora

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Tartilma karın, kalça, kol vs mezura ile ölç. Yağdan verip kas yapıyorsundur. Saçma sapan diyetlere bulasma, sağlıklı kilo verme 6 ayda şu anki kilonun yüzde onu falan olmalı. Kilo vermek uzun bir süreç.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

akşam 6dan sonra katı gıda tüketmemek

tabi şekerli cola, iceT vs de içmemek ile başlayabilirsin

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı işin ben psikolojik kısmıyla alakalı konuşayım. Sürekli olarak kendine of keşke adana olsa of diyetteyim of şunu yeseydim keşke falan deme. Acıkmadıkça yemek yeme. Yemek yeme canlılar için sadece hayatta kalmak için güdüdür.

İnsan vücudu az gıdayla çok enerji harcamak üzere yaratılmıştır. Örnek veriyorum 200 gram ekmek 50 gram cevizle 10 kilometre yürüyebilirsin. O yüzden fazla yeme hele saat 7 den sonra kesin kesin bişey yeme. Karnın dolu olmasın gece yatarken bu çok önemli.

Ben mesela haftasonları kahvaltı yapmam bazen. Saat 8 de kalkarım bir kahve muz patlatırım. Saat 2 de öğlen yemeği yerim. Açlığı aklına getirmedikçe acıkmıyorum.

Not:  87 den 67 ye düştüm bir yılda.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Şeker ve furuktoz içeren şeyleri yoket, ekmek de yeme, tavuk eti ciğer yoğurt bol su. 15 gün devam. Sebze yok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 4820 Toplam Mesaj: 61
obezite