folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kimlikte Ki Din İbaresini Sildireniniz Var Mı?

Kimlikte Ki Din İbaresini Sildireniniz Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Geçenlerde bir arkadaşım ateist olduğu için kimliğinde yazan İslam ibaresini sildirmiş çok basit bir dilekçeyle 

Malum kimlikler yenilenecek açıkçası bende o hane nin boş bırakılmasını istiyorum

müslümanım İslam inancına haizim fakat düşüncem gereği insanların dinlerinin orada yer almasını hoş bulmuyorum 

bu kişinin kendini ilgilendiren bir durum bana göre Laikliğe de aykırı diye düşünüyorum olmaması gerek

bu sebepten kaldırmayı düşünüyorum iş hayatımda devlet kurumlarında vs bu durumdan dolayı sıkıntı Yaşar mıyım

sildirip sıkıntı yaşayanınız var mı ?

@MOD : Konu siyasi ve dini tartışmaya dönmesin!

Uyarı ! Gereksiz postlar silinmiştir, Devamı halinde BAN gelir.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Yeni çipli kimliklerde görünür din hanesi olacak mı ki? 

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Shed510 bunu yazdı

Yeni çipli kimliklerde görünür din hanesi olacak mı ki? 

Elinden gelse, alnına kazıttıracak, şaka mısın hocam?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben sildirdim

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Boş işler. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

sanki her iş hallolmuşta bi kimlikteki yazı kalmış

yani ülkede yozlaşmışlık devam ederken bununla uğraşmak

bilmiyorum bana samimiyetsiz geliyor

önce ülkedeki bu cahil sürüsünün din tüccarlarının kökünü kazımak lazım gerisi hikaye

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

önce ülkedeki bu cahil sürüsünün din tüccarlarının kökünü kazımak lazım gerisi hikaye

Yok uğraşmıyorsun uğraşılacak bir durum yok

nüfus idaresinden sıra alıyorsun sIran gelince hazır dilekçe gibi bir şey varmış doldurup verdikten sonra yeni Kimliğini veriyorlarmış tahmini 45dk 1 saat sürmez bile ;)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

nemrudunkızı ilk defa sana katılıyorum bu konuda,

her dini günlerde, ramazan aylarında vs mevsimlik işçi gibi çalışan soytarıların, din adamlarının olduğu, milleti uyuşturduğu bi ülkede kimlikte din ibaresinin olması okadar şaşırtıcı olmaması lazım bencede samimiyetsiz bu istek,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

nüfus idaresinden sıra alıyorsun sIran gelince hazır dilekçe gibi bir şey varmış doldurup verdikten sonra yeni Kimliğini veriyorlarmış tahmini 45dk 1 saat sürmez bile ;)

mevzu o değilki kimlik yenilemek nolcak git nufusa ister yeni al ister değiştir

ülkenin bundan önemli mevzuları var kimse demiyor ki bu hırsızlardan dini sömürenlerden nasıl kurtulacaz iç savaşmı yapıcaz ne olucak

yani herşey keşke o kimlikteki din hanesine kalsa...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

ülkenin bundan önemli mevzuları var kimse demiyor ki bu hırsızlardan dini sömürenlerden nasıl kurtulacaz iç savaşmı yapıcaz ne olucak

O ap ayrı bir konu haklısın o durumla ilgili fikrim zaten belli diğer konularda okuduysan görmüşsündür o ayrı bir Başlıkta incelenecek bir konudur 

silinmesinin ya da silinmemesinin nedenleri üzerine yada ona bağlantılı diğer konuları tartışmak için konu açmadım

bunla ilgili sıkıntı yaşanırım yaşanmaz mı ve bunun Örnekleri varsa onu merak ettim 

sosyolojik etkilerini merak ettim sadece 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

O ap ayrı bir konu haklısın o durumla ilgili fikrim zaten belli diğer konularda okuduysan görmüşsündür o ayrı bir Başlıkta incelenecek bir konudur 

silinmesinin ya da silinmemesinin nedenleri üzerine yada ona bağlantılı diğer konuları tartışmak için konu açmadım

bunla ilgili sıkıntı yaşanırım yaşanmaz mı ve bunun Örnekleri varsa onu merak ettim 

sosyolojik etkilerini merak ettim sadece 

yaşayadabilirsin yaşamayadabilirsin burası türkiye cahilin beyni yıkanmışın nerede karşına çıkacağı belli olmaz

ama durup dururken niye fişlenesin bu şerefsiz hükümet yandaşları gider hükümete şikayet eder ispiyonlar zaten öyle bir şey söylemişti erdogan mahallenizde etrafınızda kim din düşmanı varsa hükümet düşmanı varsa şikayet edin diye yani milleti birbirine düşürecek şerefsizler

bana sorarsan hiç kurcalama toplumdan soyutlanmanın şimdi sırası değil malum makul şüphe fln var artık

Toplam Hit: 4651 Toplam Mesaj: 38