Kindle Kullananlar ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar, 

bir tane kindle almak istiyorum, seyahatlar sırasında zaman oluyor, laptop büyük olduğu için açmak istemiyorum (zorunlu olmadıkça), tabletim henüz yok belki ilerde lazım olursa alırım. Ama ondan önce kindle almak istiyorum ama şöyle bir sorum var. Daha önce tahribatta tavsiye için konu açılmış ücretli kitap v.s. den bahsedilmiş. Ben kafama kindle ı bilgisayara bağlayıp istediğim pdf, epub gibi dosyaları yükleyemiyor muyum? ayrıca ppt(x) de desteklerse güzel olur..

bu konuda bilgisi olan var mı? çünkü elimde hocanın pdf notları var bir sürü, yani onları da okuyabilmeliyim..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

tablet almak daha mantıklı değil mi hocam 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam kidnle da göz yormama olayı  var.. onu araştırdım, gözler için çok iyiyimiş, zaten gözler de bozuluyor gittikçe :)) ışıklı yazılar uzaktayken parlak geliyor gözüme ve okuyamıyorum (gözlük kullanmıyorum) o yüzden daha çok zarar vermeyeyim :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

istedigin dosyayi yollarsin.

hatta kindle internete bagliysa aleti pc'ye baglamadan yollayabiliyorsun rahatca.

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ee millet diğer konuda paralı ebooklardan falan bahsetmiş, o ne oluyor ki? yani flash diski taktığımda bilgisayara aynı mantıkta kindle da disk gibi gelecek mi yoksa özel yazılım mı gerek ve tavsiye ettiğin model var mı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Kindle versiyonuna göre değişken birşey eger fire alirsan daha tablet gibidir sanirim epub ve ppt gösteriyor.

Ben eski versyonlardan birini kullaniyorum. Pdf mobi gibi versiyonlarda sorun cikaetmiyor

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

http://www.dr.com.tr/elektronik/bookeen-cybook-odyssey-hs%C4%B1s-dokunmatik-ekran-wifi-e-kitap-okuyucu-2013-edition-siyah//bilgisayar/cevre-birimleri/e-kitap-okuyucu-/urunno=0000000571364

Ben bundan aldım bildiğim kadarıyla kindle tek formatı destekliyor o da amazonun e-kitap formatı. Buna her formatı atabiliyorsun. Hepsiburada.com'da 800 TL civarlarındaydı D&R'da indirime girmiş 1 ay önce falan aldım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yabancıların hepsinde var bu kindle görüyordum havalimanında çalışırken adamlar okuyorlar aga

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

yil 2014 hala kindle ve tableti kiyaslayanlar var. Hocam bende var kindle ama benim okdugum kitaplar hep almanca oldugu icin sorun olmuyor kaynak bulmak. kindle .mobi formatindakileri aciyor digerleri icin birtane program vardi(calibre) ekside falan baya ayrintili verilmisti anlatimi onunla pdf ve epuplari convert edebilyiorsun bazen tam uyumlu hale getirmiyor ince ayar falan gerekebiliyor. Eger ki pdf  epub falan okuycam diyorsan onlari acan bir ebook almani tavsiye ederim ben .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çız

Acaip derecede agresifim !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek

ben de kullanıyorum kindle paperwhite var. tavsiye ederim. alacaksan kindle al diğer markaları boşver hocam ben çok araştırmıştım. calibre diye bi program var onla mobi formatına çevirebilirsin. tablet alırsan kitap okuma amacından saparsın diye düşünüyorum

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
Toplam Hit: 1927 Toplam Mesaj: 18