Kiracıya Zam Nasıl Yapıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ne var ne yok bana devrediyorsun, bende sahibindene 25binden ilan cikiyorum.

En temiz yol bu hoca.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Antikky Hocam kiracıları çıkarmak öyle kolay olsa zaten kısa sürede ederine yakın fiyatlara veririm.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Antikky Hocam kiracıları çıkarmak öyle kolay olsa zaten kısa sürede ederine yakın fiyatlara veririm.

Evleri devredince yeni ev sahibini senin yaptigin sozleme vs baglamiyor ( diye biliyorum ) .

Kuzenim bu yontem ile cok sorunlu bir kiracisini 3 ay once atti evden.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Eğer kiracılarının tamamı 5 yıl üzeri ise sağlam bir danışman bulacaksınız hocam tüm hissedarlardan vekalet alıp vereceksiniz yetkiyi sonra göreceksiniz etkiyi :D Avukatlık bürolarıyla anlaşması olan gayrimenkul danışmanları var elinizdeki tüm gayrimenkulleri verip siz sadece arkanıza yaslanın madem çok sayıda var ise niye sen peşinde dolanıyorsun hocam salla geç :D Gebzedeki yerlerde kiracı değiştirmek istersen haber vermen yeter kiracı bulurum sana oralarda 

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Evleri devredince yeni ev sahibini senin yaptigin sozleme vs baglamiyor ( diye biliyorum ) .

Kuzenim bu yontem ile cok sorunlu bir kiracisini 3 ay once atti evden.

Tam aksine bağlıyor hocam , yeni mal sahibi sözleşmenin halefi oluyor belirli süreler var ihtar için . .Yeni mal sahibinin aynı blokta bir üst katta başka bir dairesi olsun ve boşta olsun . İhtiyaç sebebiyle mevcut kiracıyı çıkartsında görelim , uygulamada kiracılar tam olarak bilmediğinden ve orada uzun dönem kalıcı olduklarını düşünmediğinden makul sürede kendiliğinden tahliye ediyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

1.500 TL'den 4.000 TL'ye cikarttik. Dava yoluna gitmeden kabul etti.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_genclik06
    asi_genclik06's avatar
    Erkek

Ev sahipleri kendilerine göre haklılar gel gelelim şimdi Antalya'ya atanan bir öğretmen kira şu anda 15 bin maaş 12 bin ne yapacak nasıl ödeyecek enflasyon ortada kira zammi devletin belirlediği yüzde 25 i geçemez sadece Alanya da 1000 e yakın mahkeme var şu anda kiracıyı koruyorlar o yüzden yüzde 25 zamminizi yapin kimse ile tartışmayın iş mahkemeye gidince ev sahiplerine acimiyorlar 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

İlanları görüp gaza gelmemek lazım. Biri girer birkaç ay öder sonra ödemez ve uğraşırsın. 1 sene sürer dava. Takıp kaçar.

20-25 bin diyorsun mesela, bu kiralar yabancı için bile çok. 1000 dolardan fazla bir rakam. Bu parayı kaç kişi düzenli öder?  3-5 ergen kadıköy'de yaşam fantazisiyle evi tutar, sonra evi mahvedip kira takıp çıkarlar.

affetmez tarafından 01/Eki/22 21:42 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Zamı yap yoksa tespit davası açarım de attırırım de zarfla çıkar. Benim ev sahibim %100 zam yaptı uğraşmak istemediğim için çıkıyorum. Huzursuzluk çıkarıp moral bozup kavga etmek istemiyorum. Senin kiracılarda benim kafada olabilir :) 

Yakında Güncelenecektır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

20-25 bin lira ev kirası saçma değil mi ? Yabancı bile olsa 1.000 dolardan fazla yapıyor. Dükkan kirası olsa anlarım sonuçta dükkanda kiracı para kazanıyor ama eve 20-25 bin lira kiralar absürt geliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 4468 Toplam Mesaj: 47
kira kira hukuku kiracı