folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kiradaki Evden Çıkış Yasal Sorumluluklar

Kiradaki Evden Çıkış Yasal Sorumluluklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Mevcut evimden çıkacağım ev sahibine haber verdim bugün evden çıkacağım.

Haberi bugün verdiğim için yasal olarak ne kadar depozito kesebilir? Ne kadar kira isteyebilir? 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1 TR de bu tür şeyler ziklenmez 

2 evet erken çıkarsan kalan sürenin bir kısmını senden alabilir. yanlış olmasın şöyle . mahkemelik oldun . bilir kiş ev sahibi 3 ayda anca kiracı bulabilir dedi . sen bu 3ayı ödersin

bu tür durumlarda ev sahibi ile konuşmayı deneyin

abi tayinim çıktı ... iş değiştirdim .. ev çok uzak kalıyor dayanamıyorum git gel aşırı yoruluyorum . hakkını helal et gibi olaya girmek + olacaktır 

zaten karşındaki insansa bi problem çıkarmaz

tabi sende evin içine etmediysen . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle sözleşmen var mı? Sözleşmende ne yazıyor o önemli  ? Kaç gün önce haber vermen gerektiği vs ile ilgili ibare var mi ? Uygulamada farklı olabilir aranızda anlaşabilirsiniz fakat bırak depozitoyu kira döneminde kalan kiraları bile talep edebilir 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam sendede hata var. 1 ay öncesinden adamı arayıp evden çıkacağım gel evini incele depozitodan kesinti yapacaksan kararını ver diyecektin. Adam deseydi ki her şey tamam depozitonu vereceğim o zaman bu ayın kirasına say diyecektin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam sendede hata var. 1 ay öncesinden adamı arayıp evden çıkacağım gel evini incele depozitodan kesinti yapacaksan kararını ver diyecektin. Adam deseydi ki her şey tamam depozitonu vereceğim o zaman bu ayın kirasına say diyecektin.

Hocam sıkıntı yok kesecekse kessin yeni evi zorla buldum.

Haklarım neyse bileyim diyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

deneyimli arkadaslar ve emlakcı arkadaslar varsa bilgilendirsin iyi olur benimde bi sorumvar

cıkarken boya badana vs yapmak zorunda mıdır kiracı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

deneyimli arkadaslar ve emlakcı arkadaslar varsa bilgilendirsin iyi olur benimde bi sorumvar

cıkarken boya badana vs yapmak zorunda mıdır kiracı ?

Sözleşmede öyle bir madde varsa evet. Çoğu mal sahibi evi sana sıfır boyalı veriyorum çıkarkende aynı renk tonunda boyalı alırım diyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

1 ay önceden haber vermeniz gerekli. Bu süre içinde evi görmeye gelenlere evi göstermeniz gerekli. İsterseniz noterden de bildirim gönderebilirsiniz ama gerek kalacağını sanmam çok sıkıntılı biri değilse.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ne kira istedi ne başka bi şey. depozitoyu da vericek. 1 hafta daha kalıcam. Allah iyilerle karşılaştırsın.

zeybekustasi tarafından 01/Ağu/20 14:14 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Ne kira istedi ne başka bi şey. depozitoyu da vericek. 1 hafta daha kalıcam. Allah iyilerle karşılaştırsın.

Amin 

Hem hayırlı kiracı 

Hem hayırlı ev sahibi 

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Adam gibi adama denk gelmişsin. Dediğin gibi Allah iyilerle karşılaştırsın. Bende hem kiracıyım hem mal sahibiyim. Dükkan mal sahibi sen işyerisi hastalıkta iş yapamadın bu ay kira verme dedi. Adam gerçi trilyonluk adam koymaz.

Evi tutan yeni evli çiftte her gün birbiriyle kavga ediyor. Komşular onlara bir şey demiyor bize laf geliyor. Kızı gebertecek gelin bakın şunlara diye. Evleneli 1 sene oldu-olmadı e biz boşanıyoruz evi boşaltıyoruz. Gittim baktım duvarlara saçma sapan çiviler çakmış, oda kapısına yumruk atıp kırmış.  Mutfak dolapları berbat halde. Demirbaş klimayı bozmuşlar. Gazı bitti yoksa çalışıyor diye birde kandırmaya çalışıyor. Adama daireyi sıfır boyalı-badanalı veriyorum karşılığı bu oluyor. Birde dalga geçer gibi depozito istiyor. Beyimiz lütfediyor depozitodan 200 lira kes kapıyı değiştirirsin diyor. Amerikan kapıyı bana 200 liraya bul faturasını getir hem 200 liranı vereceğim hemde depozitonu vereceğim dedim. Baktım hala ukala ukala konuşup sesini yükseltmeye başladı. Herifi parçalayacaktım babam ile emlakçı zor elimden aldılar. Depozitosunu vermedim istediği kadar götünü yırtsın.

Şuanda yerlerine emekli bir komutan yerleşti. Adamın sesi soluğu çıkmıyor. Sabah kahveye gider akşam eve girer. 

mkyb tarafından 01/Ağu/20 15:05 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1382 Toplam Mesaj: 15
ev kiralama