folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kiralık Arabanın Moturu Yandı. Ne Yapmak Lazım?

Kiralık Arabanın Moturu Yandı. Ne Yapmak Lazım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun öncelikle. Bu tip insanlar ile uğraşmak zordur. Öyle mahkeme bilmem ne uğraşmazlar genelde. Olayı tehdit ve kaba kuvvet ile çözerler. 

Senet sepet imzaladıysa işi yokuşa sürmek saçmalıktır 1 i 5 yaparlar. Ayrıca kılına zarar geldiğinde emin olun keşke parayı ödeseydik denilir. Allah kimseyi sevdikleriyle sınatmasın. Adam akıllı gidin konuşun tamam biz yaptıralım diyin bir usta bulun sorunu gösterin. Borcunux ustaya olsun bunlara değil. Malzeme parasını peşin ödeyin kalanı da ustayı üzmeyecek şekilde ödeyin derim. Çünkü öyle ya da böyle bu aracın masrafını sizden alacaklar. Kimse kanundan üstün değildir ama ben canlı gördüm adamın evladının yanında foto çekip whatsapp dan attılar. Fotoda her hangi bir şey yok normal selfie ama çocuk arkada net şekilde gözüküyor. Bunlar it kopuktur genelde. Dediklerimi düşünün bir daha da kurumsaldan şaşmayın. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orheyn
    orheyn's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun. Gençlik ateşiyle merdivenaltı tabir ettiğimiz rent a car yerlerinin özellikle 20 yaş altı krubuna sürekli yaptığı bir şey, ki zaten kiralayan 20 yaşının altındaysa rent a car kaskosu geçerli olmuyor. Büyük ihtimalle o yüzden kaskodan yaptıramıyor olabilirler. Gelişmeleri yazarsanız takip ediyor olacağım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

sakin para vermeyin, mahkemeye versinler, senet imzalamis olsa bile tek kurus odemeyin, adamlar zaten maliye denetimini goze alamazlar.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

mahkemeye versinler en kötü ihtimal kaybedersene 7 değil 8 9  öder 

ama kiralık araç hizmeti veriyorsa arabanın bakımını yaptıracak gitsin hatta sizinki versin mahkemeye tehditle benden para istiyorlar diye olayı anlatsın bilir kişi incelesin kullanıcı hatasımı diye felan filan

merdiven altı yerden arabamı kiralanır ya 3-5 fazla ver rahatına bak amk

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, merdiven altı yerlerden araç kiralamak zaten en başından yanlış. O konuda hemfikiriz. Gençler yapmış bir hata. Şimdi son durum şöyle,

ilk başta bir sözleşme vs imzalatmış herif ama kopyasını vermemekte ısrarcı. Bugün devreye avukat bir arkadaşım var o girecek. O bizden önce o evrakların bir kopyasını istememizi istedi.
    Avukatı duyunca bile herif gelin anlaşalım durumuna girdi. Ama çocuğu kesinlikle oraya göndermiycez o ne idiğü belirsiz adamların yanına. Velhasıl gelişmelerden haberdar edeceğim :)

Bu imza çok eskidi artık...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

havalimanındaki firmalar hariç hiçbiryerden kiralamam.. yayan giderim yine kiralamam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

havalimanındaki firmalar hariç hiçbiryerden kiralamam.. yayan giderim yine kiralamam 

Yayan gelsene bana kahve içelim :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Millet olarak 20-30 fazla verip kurumsal yerlerden kiralamayı öğrenemedik. Hala şark kurnazlığı peşindeyiz.  Sonra yandım bittim öldüm diye kıvranıyoruz. 

Gidin Enterprise , garenta, budget, avis, sixt gibi kurumsal / ulusal ve uluslararası iş yapan yerlerden kiralayın.. Araç mı arızalandı bozuldu... Arayın yenisini getirsinler eskisini götürsünler.. Yıl olmuş 2018 senetle/sepetle hala göz göre göre çarpılmaya çalışıyoruz.. 

Baksana çakallıklara;

http://www.yenimalatya.com.tr/asayis/senet-oyununu-mahkeme-bozdu-h8619.html

McM tarafından 10/Tem/18 12:13 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Abi bu kiralama işinde kurumsal firma çalışmak lazım. Geçen sene bizim acenta nın arabası kaza yaptı bariyere vurdu firmadan ekip geldi tutanak falan tutuldu adamlar geldikleri arabayı bize verdiler siz devam edin biz ilgileniriz dediler. Adamların kaskosu otu boku herşeyi var mis gibi. Full depo verirler full depo alırlar 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Arabayı kendiniz yaptırmayı deneyin diyeceğim ben de. Öylece hem daha uygun fiyata gelecektir hem de hiç adam(!)larla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Belki sorun çok basit birşeydir.

İkincil olarak bu sorununuza çözüm olmayacaktır, çok kişi de söylemiş ancak ben de tekrar edeyim. 3 kuruş fazla verip kurallara uyan kurumsal firmalar ile çalışmak hiçbir zaman kaybettirmez her zaman kazanırsınız.

Geçmiş olsun..

Mustafa
Toplam Hit: 5288 Toplam Mesaj: 33
kiralık arabanın motoru yandı