folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kiralık Araca Çarptıktan Sonra İcra Davası Açıldı [Karar Açıklandı]

Kiralık Araca Çarptıktan Sonra İcra Davası Açıldı [Karar Açıklandı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bilmediğimden soruyorum merak ettim:

ben birine çarptım ve kaskom var, karşıdaki adamın da var. adam kaskodan yaptırdı sonra geldi ben haksızım diye bana dava açıp parasını istedi. benim kaskom bunu ödüyor mu ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ben birine çarptım ve kaskom var, karşıdaki adamın da var. adam kaskodan yaptırdı sonra geldi ben haksızım diye bana dava açıp parasını istedi. benim kaskom bunu ödüyor mu ? 

Karşı tarafı senin trafik sigortan öder.

Kendi aracını kaskon ile yaptırırsın.

Onarım sonrası karşı taraf değer kaybı davası açar ve değer kaybını karşılarsın.

Ben bu şekilde oluyor diye biliyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

İlamsız icraya 1 hafta içerisinde itiraz etmen lazım. Yoksa direk borcu sana tebliğ tarihinden itibaren kabul etmiş sayılırsın. Bildiğim kadarıyla muhtara tebliğ de geçerli. Uyap tan bak. Eğer süre geçmemişse bir dilekçeye bakar icra otomatik durur.

maalesef 1 hafta geçmiş ,  başka yapabileceğim bir şey var mı

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Trafik sigortası  yetmedigi yerde kaskoda kullana bilirsin ama şöyle bir madde var ticari  araç  sorumluluğu sahisa aittir  diye geciyorben her zaman en full kasko yaptiriyorum bu madde var dikkatli  okan lazim policeyi

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

İlamsız icraya 1 hafta içerisinde itiraz etmen lazım. Yoksa direk borcu sana tebliğ tarihinden itibaren kabul etmiş sayılırsın. Bildiğim kadarıyla muhtara tebliğ de geçerli. Uyap tan bak. Eğer süre geçmemişse bir dilekçeye bakar icra otomatik durur.

sana veya muhtara teblig yoksa eger yinede itiraz edebilirsin. ama teblig yapıldı ve sen veya muhtar bunu imzaladıysa ki sana bildirmesi lazımdı o zaman zor. Sen yinede itirazını yap bence. 

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı
    ProSky bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

sana veya muhtara teblig yoksa eger yinede itiraz edebilirsin. ama teblig yapıldı ve sen veya muhtar bunu imzaladıysa ki sana bildirmesi lazımdı o zaman zor. Sen yinede itirazını yap bence. 

Bildiğim kadarıyla itiraz süresi 14 gün sen yarın direk itiraz et başın ağrımasın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Değer kaybı davası açılmıştır hocam. Muhtemelen alırlar o parayı. Anlaşma yoluna gitmeye çalış.

Geçmiş olsun.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Değer kaybı davasından olsaydı öncelikle bir mahkeme açılması gerekirdi. Bu mahkemeye sizin katılmanız için size tebligat gelmesi lazımdı. Anladığım kadarıyla bir davadan haberiniz yok. Diğer yandan icra takibi başlatmak mümkün. Dosyaya bakın içinde bir mahkeme kararı var mı diye. Yoksa ilamsız takibi bugün ben gidip size açarım, açılmasında hiçbir zorluk yok. 

Mahkeme yoksa sizden para koparmaya çalışıyorlardır icra takibiyle gözünüzü korkutarak. Gidip itiraz edin icra dairesine mahkeme yoksa...

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Yarın bana mesaj at, beraber önce icra dosyasının dırumuna bakalım ona göre hareket edersin ...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Ya iyi de değer kaybini sigorta karşılıyor. Neden prosky a gelsin ki ?

Yatış parası olabilir. En iyisi bu alanda uzman avukat. Konuyu takipteyim hepimizin başına gelebilir. Cok geçmiş olsun

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
Toplam Hit: 4025 Toplam Mesaj: 34
kiralık araç ile kaza icra trafik kazası