folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kırmızı Mı? Yeşil Mi?

Kırmızı Mı? Yeşil Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

5mw yeşil lazer siparişi verdim 5 km menzil vardır yazıyo acaba dogrumu ve bunla vıdyolardakı gıbı balon fılan patlatabılırmıyım bırde aynı mw degerındekı yesıl ve kırmızı lazerın farkı nedır ?

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    5 km öteden gözükür sadece oda maksimum sanmıyorum ama zifiri karanlık havada
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

5mw ile bişi patlatamazsın hocam :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Bildigim kadariyla goz yesil renge daha duyarli oldugundan, daha iyi gorunuyor yesil lazerler. 5 mw ile bisey patlatabilecegini sanmiyorum. 5 km gideceginide. Bnde 200mw lik kirmizi var anca o dediklerini yapiyor :)

The king is bleeding.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

gVeR bunu yazdı:
    -----------------------------

Bildigim kadariyla goz yesil renge daha duyarli oldugundan, daha iyi gorunuyor yesil lazerler. 5 mw ile bisey patlatabilecegini sanmiyorum. 5 km gideceginide. Bnde 200mw lik kirmizi var anca o dediklerini yapiyor :)

müdürüm nerden alıyosunuz,fiyat falan nedir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

antivir-US bunu yazdı:

gVeR bunu yazdı:

müdürüm nerden alıyosunuz,fiyat falan nedir.

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.911

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.910

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CheNk
    CheNk's avatar
    Erkek

yeşil lazer en iyisir, müridimin dediği gibi göze daha uyumludur ama 5mw lazer ile balon patlatmak ? zor gibi yav.

Forza Beşiktaş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

eyvallah teşekkür ettim ama şu an açamıyorum bazı sayfaları nedense(wikileaks yüzünden olabiler miki:)

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

En görünür renklerin ilk ikisinin sırasıyla turuncu ve kırmızı olduğunu sanıyordum. "Gözün duyarlı olduğu renk " ile kasd ettiğiniz farklı birşey mi ?

Bu niymiş la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

kızılötesi- kırmızı, turuncu, yeşil, mavi, mor - ultraviyole.

burada kırmızı görünür tayfın sınırında olduğu için ortalarda olan yeşil'e göre daha az göze duyarlıdır.

ayrıca 5mw ile balon patlamaz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

tatarramazan bunu yazdı:

En görünür renklerin ilk ikisinin sırasıyla turuncu ve kırmızı olduğunu sanıyordum. "Gözün duyarlı olduğu renk " ile kasd ettiğiniz farklı birşey mi ?

sebebini bilmiyorum ama insan gözü yeşil rengi diğerlerinden daha parlak görür.Belki de gözün yapısındandır bilemiyorum.Ama televizyon gibi elektronik cihazlarda bilindiği gibi RGB-kırmızı yeşil mavi renk bulunur ve tüm renkler bu üç rengin karışımıyla oluşturulur.Burada da insan gözü yeşili daha parlak gördüğü için bu tür cihazlarda yeşil ışık biraz daha az(yanlış hatırlamıyorsam %20 azaltılır) verilirmiş...

Toplam Hit: 2895 Toplam Mesaj: 15