folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kısa Mesafe Telsiz Vs Amatör Telsizcilik ?

Kısa Mesafe Telsiz Vs Amatör Telsizcilik ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Kaydımı yapıp parayı yatırdım şimdi oldu mu veya nerde sınav olacağımı nerden göreceğim birisi aydınlatabilir mi ??

kayıt yok kı suanda kacırdımbende bır sonrakıne ınsallah . 

ek olarak gemı telsız ayrı gmdss fılan var 

gerek var gemıde kullandıgınla ayrı gemıde kaptan sılah tasıma ıcın ruhsat alıyorken gemıden ınınce o sılahı tasıyamıyor gıbı 

Ben kayıt zamanı kayıt yapmıştım ve parayı yatırmıştım onay maili geldikten sonra parayı yatırdımda sonra birşey gelmedi olup olmadığını nerde gireceğimi nerden öğreneceğim

http://www.kiyiemniyeti.gov.tr/ehizmetler/s%C4%B1nav_durumu_sorgula

adresindan sınav durumunuzu öğrenebilirsiniz.

sınavla ilgili diger linkler http://www.kiyiemniyeti.gov.tr/ehizmetler/index adresinde mevcut

aLsanCaK tarafından 17/Eki/19 10:51 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Yarın sınav var ve şuan geçemeyecem diye düşünüyorum ilk defa soruları bakıyorum şuan

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Yarın sınav var ve şuan geçemeyecem diye düşünüyorum ilk defa soruları bakıyorum şuan

Ben de sorulara 2 gun oncesinden bakmaya basladim hocam, isletme ve ulus.. kolay ama teknigi akilda tutmak biraz zorlayabilir. 1 gun teknige ayirdim, dun diger ikisine baktim, bugun hic bakmadim, yarin kalkinca 1 defa tekrar ederim. Sanirim yeterli olur. Sinava gireceklere basarilar.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Ben de sorulara 2 gun oncesinden bakmaya basladim hocam, isletme ve ulus.. kolay ama teknigi akilda tutmak biraz zorlayabilir. 1 gun teknige ayirdim, dun diger ikisine baktim, bugun hic bakmadim, yarin kalkinca 1 defa tekrar ederim. Sanirim yeterli olur. Sinava gireceklere basarilar.

Gireceğim de adam akıllı bakamadım ya. Taktik maktik varsa çok makbule geçer

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Gireceğim de adam akıllı bakamadım ya. Taktik maktik varsa çok makbule geçer

Bildiğin ezber yaptım hocam, bam bam bam.

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sınav kolaydı. Telsiz bakan var mı. Ezber kısmı bitti uygulamaya geçelim :) 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tam olarak ne işe yarıyor bu sertifika yani ne yapıyorsunuz brek brek ben çılgın serseri22 diyemi anons geçiyonuz :D sertifika yoksa ne oluyor yakalanma ihtimali nedir ? yakalanınca cezası nedir? suçmu bunu sertifikasız kullanmak?

KaptaN tarafından 27/Eki/19 15:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Sınav kolaydı ilk defa dün gece sorulara baktım 1 günüm daha olsa full yapardım 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

Kıyı emniyetin yayınladığı sorular çıkıyor zaten kolaydı. Şimdi telsiz araştırıyorum. Bir de lisans almadan çağrı işareti olmadan kullanmak suç diye biliyorum. İstediğimiz çağrı işaretini alabiliyor muyuz bilginiz var mı?
    Sınava girenler lisansı olanlar hangi markalara bakıyor?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ComputerWolf bunu yazdı

Sınav kolaydı. Telsiz bakan var mı. Ezber kısmı bitti uygulamaya geçelim :) 

Beninm bir arkadaşım baya araştırma yapıp Boafeng gibi bir cihaz aldı. Kaynarca, Kavaklıpınar civarında bir dükkanda ucuza bulmuştu.

https://urun.n11.com/el-telsizi/baofeng-bf-88e-pmr-el-telsizi-P337034424

şu olabilir. İlla istiyorsanız sorarım. Bunun özelliği yanlış hatırlamıyorsam USB ile yazılım atılıp farklı frekanslarda dinlenebiliyordu. 

Toplam Hit: 9391 Toplam Mesaj: 78
kmt telsizcilik