folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kıssasdan Hisse...Osmanlı Padişahı İle İlgili Güzel Bi Yazı

Kıssasdan Hisse...Osmanlı Padişahı İle İlgili Güzel Bi Yazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    osmanlıya karşı gıcığın var galiba? Bu büyük zatın hakimül haremeyn sıfatını reddedip hadimül haremeyn olarak değiştirdiğini hiç anmıyorsun bakıyorumda...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ladre
    ladre's avatar
    Erkek
    osmanlı yı gercekten cok sever takdir ederim zaten etmesem de ne olurki adamlar dünya tarihine edını yazmış cağ acıp cag kapamış yavuz sultan selim de en basarılı hukumdarlardan biri... dedigin hikayeyi bilyorum lisede ögrenmiştim ama ondan sonra ilk duyusum senden
    bu sitede zaten genel anlayış var hemen savunmaya geciyoruz ne şimdi ben osmanlıyı sevmesem ne olur senin için ne farkeder yazdıgım seyler cok mu kotü yavuz sultan selim arabi hayranı olması onun vasiyetini arastırıp ortaya cıkarması kötü bi şeymi islam aleminin en büyük düsünürlerinden Muhiddin Arabi senin aklında hiç mi iyi bir his uyandırmadı.
    bu siteyi kuranlar bildigim kadarıyla insanlar konussun bir seyler paylaşsın diye kurmuslar, ben vatana millete dil mi uzatıyom yada kimsenin onuruyla ilgili bir seymi diyorum ,sitede 3 ,5 kişi var yok onu yazmayın yok bunu yazmayın yok üye alınmasın ,üyeler seckin olsun ,sanki herkes bilgisayarla ilgili her seyi bilmek zorunda,kendileri baska sitelerde yazılmıs makaleleri haberleri kopyalayıp tahribatta konu acıyolar yorum yapıyolar .... insan merak edip bir sey yazıyo dalga geciliyo ucuz milliyetcilik naraları atılıyo bence milliyetcilik cok kutsal bir kavram her konuyu milliyetcilige baglayıp özellikle milliyetciligiyle bilinen turk insanının buözelliğini kullanıp kimse türübüne oynamasın herkes sadece kendi fikrini yazmalı saygılar

bildiklerini hayatla yüzleştir ve sınamaktan korkma , dogruyla yanlışı ancak o zaman ayırtedebilirsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    ladres bende yazını ilk okuduum da aynı tuğrul baba gibi düşündüm ama se aslında son mesajında haklısın ve ilk mesajına ek olarak ta 4 kardeş 12 yiğeni şeyh hülislamdan fetva alarak kılıçtan geçirmiştir neden nedenmi devletü hümayyü birlik ve beraberliği tehlikeye girerse kardeş katli ni ön gören bir fetva werilmiş yani belki yavuz sultan selim bunları yapmasaydı başka şeylerde olabilirdi mesela osm bi fetret dewri daha geçirirdi ama yanlış anlama sana karşı sölemiyom bu sözleri bu arada hikayede manyak olmuş yazan arkadaşın parmaklarına sağlık
    bu konuda bi noktaya değinmek istiyom bizim buralarda adamlar padişahlara eşcinsel diyo bi türlü kanıtlayamadım ya susturuyolar yada genç osmanı falan bir sürü uydurma hikaye söylüyolar ya ni demek istediim biz osmanlı torunlarıyız....

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ladre
    ladre's avatar
    Erkek
    saol yawuz ..
    ince bir konuda acıklama yapmak istiyorum insallah yine yanlış anlasılmam
    islam dininin temellerinden biride kul ile ALLAH arasına peygamberi bile sokmamasıdır ayrıca insana can alma yetkisi verilmemiştir ki üzerine bastıgın henüz olgunlasmamıs "ot"un bile hesabı vardır biliriz hepimiz ,sunu demek istiyorum bir insan ın diğer bir insanın canını alması savas hali dısında ve islamda ki kısas a kısas hukmu dısında bildigim kadarı ile mümkün deildir hele baska can almak için baska bir kişiden"seyhl-ül islam" bir nevi ALLAH adına izin alması diye bir sey söz konusu deildir devletin devamı için alınmış bir karar ise yanlızca devlet için hayırlı bir karardır seyh ül islamın onay vermesi olayın dine uygun oldugu anlamına gelmez. seyhül islam pozisyonu sonucta osmanlı devleti içinde bir makamdır ve mutlaka siyaseti yapılmadan kazanılacak bir makam deildir örnek olsun deiye yazıyorum yavuz sultan selim babasına baskaldırırken seyh ül islama sormusmudur sence bence sormamıştır sorsa biz bugun yavuz sultan selimi yazamazdık cünkü tarih onu tanımazdı :D
    tarih hatırlamıyorum ama dünya islam birliginin dünyanın düz oldugu ve yuvarlak oldugunu savunmanın kafirlik olduguyla ilgili bir genelgessi var ..
    din adına da din baslıgı altında da yani cooooooooook yanlış seyler olmustur cooook öemli kişilerde bazen olaylarda yanlışlar yapmıştır saygılar

bildiklerini hayatla yüzleştir ve sınamaktan korkma , dogruyla yanlışı ancak o zaman ayırtedebilirsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabbet_fedaisi
    muhabbet_fedaisi's avatar
    Erkek
    ladre kardeş öyle söyleme insan dünyada bildiği doğruları diğerlerine anltmakla yükümlüdür ama bu doğruyu ince bir elekten geçirmelisin sen direk yavuz hakkında şunları öldürmüş şunu yapmış şuna baş kaldırmış dersen bunları yapma sebebini söylemez isen arkların aklında bu olumsuz özellikler yer eder
    bu mevzularda dikkat etmek gerekir (Allaha emanet ol)

ümit kesilirse hayat biter, ümitsizlik hayatı zehirler, keder hayat damarına vurulan bir neşterdir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    ya bide şu osm padişahlarına gay diolar abi ya çok sinirtlak oluyom bu insanlara yawf

tahribat.com a can feda
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    haribiden süper olmuş..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    yawuz dedi ki
    --------------------
    ya bide şu osm padişahlarına gay diolar abi ya çok sinirtlak oluyom bu insanlara yawf
    ------------------
    avrupanın g.tünü sktler ondandır!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    Yavuz Sultan Selim orda alevileri katletmeseydi Anadolu şu an Türk olmazdı.
    Aleviler Safevi Devletinin yalakasıydı.Safevilerle iş birliği yaparlardı.Safevi Devleti, Osmanlı üzerine sefer yapsa belkide yardım edeceklerdi.
    Yavuz da kendilerini katlederek Safevi tehditinden kurtulmuştur.Çünkü safevilerin amacı Osmanlı"yı bölmekti ve bu işi yapmak için onlara tek yardımcı olacak topluluk alevilerdi.
    Osmanlı Hanedanlığında devletin güvenliği ve bölünmezliği herşeyden önce gelir.
    ve bu davada her yol da mübahtır.
    sebepli bi katliamdır.kanımca iide olmuştur.

... sorcerer & musket ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    ayrıca şah ismail denen godoş mert bir savaşçı deildi.din simsarlığı yapar osmanlı halkının kafasını karıştırır ve onları kendi cephesine çekerdi.işte alevileride böle kendi tarafına çekmişti.yavuz da cezasını verdi

... sorcerer & musket ...
Toplam Hit: 5104 Toplam Mesaj: 28