Kitap Önerilerimizi Bu Başlık Altında Paylaşıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KarakartaL bunu yazdı

Richard Dawkins - Gen bencildir
    @RitmFarbRacourci: bu kitabı okudum ama, hiç birşey hatırlamıyorum. Çok ilginç. @@,) yeşil kapaklı birşeydi. İlginç, tübitak basımıydı diye hatırlıyorum.

Richard Dawkins - "Kör saatçi"
    @RitmFarbRacourci: Kitabın adı bile, şimdiden ürkütmeye başladı. Kör Saatçi, ^^D) (@PathfindeR00 , yoksa cümleleri buradan mı aldın? öle aklıma takıldı. değişik bir teorin var gibiydi. {bu cümle niye böyle oldu, teorinin sonu gelmiş gibi yazmışım. @@p) } )

Bu iki kitap, ve mümkünse diğer kitaplarını da ,okumanızı tavsiye ederim. Pişman etmez. 

RitmFarbRacourci tarafından 16/May/18 20:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

https://www.kitapyurdu.com/kitap/cakircali-efe/57306.html

yaşar kemal - çakırcalı efe

çakırcalı mehmeti anlatan bir kitap çok hoşuma gitti. çok büyük bir eşkiyaymış bu adam izmir taraflarında meksikayı aratmamış zamanında :D

do_som tarafından 10/Haz/18 17:16 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

Twitterdan takip edip mail adresinizi dm verin . Her gün size kitaplardan bir kaç bölümlük( en azından bir bölümlük) pasaj mailinize geliyor . Güne kitap okuyarak başlayabilirsiniz.

https://twitter.com/biryudumkitapp/status/789886276078071809?s=19

blackglove tarafından 13/Haz/18 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

İts My Life. NOW or NEVER
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

İmam Gazali - Kalplerin Keşfi.

Sen Ki Aşkı Beyhude Ziyan Edersen Biri De Gelir Seni Sigaya Çeker... ÖzKÖK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

https://www.kitapyurdu.com/kitap/cakircali-efe/57306.html

yaşar kemal - çakırcalı efe

çakırcalı mehmeti anlatan bir kitap çok hoşuma gitti. çok büyük bir eşkiyaymış bu adam izmir taraflarında meksikayı aratmamış zamanında :D

Efelere olan saygımdan ötürü Tavsiyen üzerine okuyacağım

Hikmet çicek - Ben Veli Küçük

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Fedailerin Kalesi Alamut - Vladimir Bartol

kesinlikle filmi çekilmeli bunun, Hasan Sabbah çok acayip bir adam.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Bir sorum olacak kitap okuyan arkadaslara. Kitabi okuduktan sonra ne yapiyorsunuz? Daha once okumus biri ile vermek istedigi mesaji tartisiyor musunuz? Yoksa bitti diyerek kapatip, kitapliga mi gomuyorsunuz?

Cevremde cok fazla kitap okuyan yok, ve tutup tartisabilecegim birileri de yok. O yuzden iyice sogudum kitap okumaktan. Gecen sene toplamda 5 kitap okumusum(bilg. ve prog. uzerine kitaplar haric). Bu sene 2.ye yeni basladim. Lise yillarinda senede 20 veya daha fazla kitap okudugum olurdu(bazen daha fazla, kisa dunya klasikleri sag olsun). Kendi goruslerim dar ve yetersiz kalabilir, mesaji eksik/yanlis algilamis veya algilamamis olabilirim. Bu yuzden de mutlaka konu uzerinde tartisarak fikir alisverisi yapmak gerektigini dusunuyorum. Hatta okuma surecinin bir parcasi olarak goruyorum. Bunu yapmayinca sadece yazilani seslendirip gecmisim gibi geliyor bana.

Zaten bunu kafama takan da yanlis hatirlamiyorsam monteigne'in denemeler kitabindaki bir sozu olmustu :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

Fedailerin Kalesi Alamut - Vladimir Bartol

kesinlikle filmi çekilmeli bunun, Hasan Sabbah çok acayip bir adam.

+1 kesinlikle bende katılıyorum. filmi niye yok diye çok düşündüm olsa çok sağlam olur ama filmide film gibi yapsalar 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı

Bir sorum olacak kitap okuyan arkadaslara. Kitabi okuduktan sonra ne yapiyorsunuz? Daha once okumus biri ile vermek istedigi mesaji tartisiyor musunuz? Yoksa bitti diyerek kapatip, kitapliga mi gomuyorsunuz?

Cevremde cok fazla kitap okuyan yok, ve tutup tartisabilecegim birileri de yok. O yuzden iyice sogudum kitap okumaktan. Gecen sene toplamda 5 kitap okumusum(bilg. ve prog. uzerine kitaplar haric). Bu sene 2.ye yeni basladim. Lise yillarinda senede 20 veya daha fazla kitap okudugum olurdu(bazen daha fazla, kisa dunya klasikleri sag olsun). Kendi goruslerim dar ve yetersiz kalabilir, mesaji eksik/yanlis algilamis veya algilamamis olabilirim. Bu yuzden de mutlaka konu uzerinde tartisarak fikir alisverisi yapmak gerektigini dusunuyorum. Hatta okuma surecinin bir parcasi olarak goruyorum. Bunu yapmayinca sadece yazilani seslendirip gecmisim gibi geliyor bana.

Zaten bunu kafama takan da yanlis hatirlamiyorsam monteigne'in denemeler kitabindaki bir sozu olmustu :)

Bende aynı durumdan meczubum. Keşke çevremde kitap okuyan birileri olsada tartışabilsem,ya da çok beğendiğim kitapları okutsam da onun fikirlerini dinlesem ama maalesef :( Bundan dolayı internette forumlar,sözlüklerde vs. arıyorum sorularımın cevabını. Bu noktada ekşi sözlük çok iyi bir kaynak oluyor benim için. Sanada tavsiye ederim. 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı

Ekşi gibi platformlar bu iş için biçilmiş kaftan. Yazarlığınız yoksa dahi kitap ya da yazarına dair yazılmış birkaç şeyi okuyup zihninizdekilerle mukayese edebilirsiniz. Eğer filozof, bilim adamı kitapları okuyorsanız akademik mecralarda bu tür yazarların hem şahsına hem de eser ve düşüncelerine dair detaylı makaleler yayınlanıyor. Google'dan rahatlıkla bunlara ulaşıp bu şekilde de bir aydınlanma yaşayabilirsiniz.

Ülkemizde kitap okuyan insan sayısı hiç de az değil. Çok fazla sayıda kitabı olan ve bunları okuyan insan sayısı da fena değil. Fakat asıl sorun okuduğunu anlamayan, ne anladığını bilmeyen, kitabı beğenmesine yol açan hususları adamakıllı dile getiremeyen insanlar. Youtube'ta yüzlerce kitapla dolu rafların önünde onlarca kitap tanıtımı yapan insanları açın izleyin. İki farklı cümle kurmaktan acizler. Böylesi okusa ne olur okumasa ne olur. Aynı durum kitap sitelerinin okur yorumlarında da mevcut. Çok satanları açın bakın, muhteşem kitap, çarpıcı, bilmem zart zurt gibi abidik gubidik değerlendirmeler dolu. Gerizekalılar neyi beğendiklerini dahi bilmiyorlar.

Toplam Hit: 7470 Toplam Mesaj: 72
tavsiye kitap harari 1984