folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder KKTC'den Çarpıcı Rakamlar

KKTC'den Çarpıcı Rakamlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:
    -----------------------------

Garantörlük ayrı şeydir, işgal ayrı şeydir. Türkiye'nin Kıbrıslı Türkler üzerindeki garantörlüğü 1960 antlaşmalarında

Adada bozulan anayasal düzeni yeniden tahsis edene kadar

geçerliydi. Türkiye 1974'de bozulan anayasal düzeni tahsis edip geri çekilseydi tamam garantörlük hakkını kullandır derdim. Ancak Türkiye 1974'de adanın kuzeyine geldi, asker ve nüfus yığarak adanın kuzeyinde kıbrıslı rumlara etnik temizlik uyguladı. İşte bu noktada olay işgale giriyor. Rum tarafında Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağının yanına çekilen Yunan bayrağı kadar KKTC 'de KKTC bayrağı yanına çekilen TC bayrağına da karşıyım. Adadaki İngilizlere hepsinden çok karşıyım.

Senin kafan epey karışmış anlaşılan.

anlıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:

Garantörlük ayrı şeydir, işgal ayrı şeydir. Türkiye'nin Kıbrıslı Türkler üzerindeki garantörlüğü 1960 antlaşmalarında

Adada bozulan anayasal düzeni yeniden tahsis edene kadar

geçerliydi. Türkiye 1974'de bozulan anayasal düzeni tahsis edip geri çekilseydi tamam garantörlük hakkını kullandır derdim. Ancak Türkiye 1974'de adanın kuzeyine geldi, asker ve nüfus yığarak adanın kuzeyinde kıbrıslı rumlara etnik temizlik uyguladı. İşte bu noktada olay işgale giriyor. Rum tarafında Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağının yanına çekilen Yunan bayrağı kadar KKTC 'de KKTC bayrağı yanına çekilen TC bayrağına da karşıyım. Adadaki İngilizlere hepsinden çok karşıyım.

valla kardeş dua et ki o KKTC bayrağının yanında Türk bayrağıda çekiliyor. Eğer çekilmiyor olsaydı şimdiye çoktan rumların eokaları ve kurulması olası olan diğer örgütleri çoktan kökünüzü kazırdı oradan.

bak 15. yıl dönümü olan SREBRENİCA olaylarını biraz düşünün. onların arkasında da KKTC nin arkasında olan bir Türkiye Cumhuriyeti gibi ülke olsaydı bu gün böyle olmazdı.

yanlış anlaşılmasın söz konusu yazarın yazısını savunuyor yada savunmuyor değilim.yazarın yazısı tartışılabilir yanlışları veya doğruları olabilir ama senin cümlelerin bence yazardan daha çok tartışılmalı.

son edit: KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, sağlık durumu hakkında hala çelişkili açıklamalar yapılan Filistin lideri Yaser Arafat''la ilgili bir anısını açıkladı.

Denktaş, "Yaser Arafat, yıllar önce bana ''Benim gömülecek toprağım yok. Senin Türkiyen, devletin var. Benim de olsa bunları çekmezdim'' demişti.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

O rakamlar karşılaştırılamaz.Bir tarafta 75 milyonluk nüfus,diğer yanda 265 binlik nüfus.Çok saçma,sırfKıbrıs hakkında kötü izlenim oluşturmak için yazılmış.Türkiye'de Çorlu kadar bir yeri kafanızda büyütüp koca devlet gibi düşündükten sonra adamlara da biz bakıos diyeceğinize,güneydoğuda benim kendi vatandaşım niye vergisini,elektrik parasını ödemediği gibi üstüne çocuk yaptığı için para aldığını sorgulayın.Türkiye de hiç mi zengin semt yok,istanbulda yüzbinlerin oturduğu zengin semtler var onlar gözümüze batmayacak,ama Kıbrıs batacak ! Niye çünkü onlara biz bakıyoruz ! Sanki doğuda yaşanlara başkaları bakıyor da...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Tek çalıştıkları iş hotel kumar gasino...Askerlik nedir bilmezler.

Yavru vatan diye diye yavrular gibi başlarında nöbet tutup besliyoruz bebeleri...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek

:) Okudum güldüm.. Neden ?

ilk olarak kıbrıs nufusundan başlayayım..

2006 nufus sayımına göre : 265100
    Nüfusun kesin olmamakla %50 den fazlası 1974 sonrası adaya yerleşen ailelerden oluşuyor.

245 bin taşıt varmış yannış saymışlar.. Her aileye enaz 2 Araba 1 Motor.. Bunun enbüyük nedeni de arkadasın bahsettiği Toplu Taşımacılığın gelişmemiş olması.. (Doldururlar 20 kişilik minimuse 35 kişi altlı üstlü gidersin.. Sanırım konforumuza düşkünüz başkasının ter kokusunu cekmektense borcla araba alır zamanla borcu ödemeye ugrasırım )

Yabancı alkollu içecek fiyatları Türkiyeye göre ucuz.. (Disko, Barlarda içmeye kalkmazsanız!! Dün akşam Artemis Hotel de 2 votka vişne 3 smirnoff 1 diyet kolaya 190tl aldı serefsizler.. )

En ağır işleri Türkiyeli, Pakistanlılar ve Türkmen göçmenler yapıyor. Neden ? işçilikleri ucuz.. günlügü 10-20 liraya çalışan adam var ki sigortasız çalışıyorlar gözümle gördüm. Kıbrıslı biri böyle bir işe girecek olsa ilk şart sigorta ister, günlüğü enaz 40-45 lira ister..

Lüks evler + Villalarda oturuyormuş kıbrıslılar ?? Gel ben sana buraları gezdireyim o Lüks evlerin, villaların sahipleri kimler bir tanıştırayım.. Evet evett.. Onlar 74 de adaya yerleşmek için gelip işlemek için aldıkları arsaların birçoğunu inşaat şirketlerine, ingilize satanlar.. Örnek ? Loizidu Davası!!

Malesef bizim evde henüz memur yok ama gelecek seçimler birçogunun yaptıgı gibi oyumu bana devletde iş garantisi verene vereceğim..

KKTC nin ekonomisi yok ki denetimi olsun..

Benim gibi Adalıların evet Rum pasaportu var.. Rahat seyahat etmek için.. Böyle bir fırsat sizin elinizde olsa siz kullanmazmıydınız ?? Türkiyeli birçok samimi arkadasım "Kanka sendeki pasaport bende olsa 2 dk durmam türkiyede atlar giderim isveçe, norveçe, sen niye gitmiyorsun orda standartlar daha yüksek " gibisinden önerilerde bulunuyor.. Tecrit edişimiz o pasaportu kullanmak zorunda bırakıldığımız için duyduğumuz utançtandır.. Bende isterdim rum pasaportu yerine KKTC pasaportu ile dünyayı gezebilmek...

Lise ve üniversite eğitimleri için Kıbrıslı çocukların dışarıya yollanmasının nedeni ailelerin KKTC deki eğitim sistemini yeterli bulmayışındandır..  Karşılıksız burs her önüne gelene verilmiyor.. Gerçekten okuyan ve Not ortalaması  2.5 üzeri öğrencilere veriliyor.. 2.5 üzerine yarım burs(askari ücretin yarısı) , 4.0 tam burs (askari ücret) diye biliyorum..

TC'li öğrenci arkadaslarım var 3 kişi ev kiraladıkları zaman çokta batmıyor ev fiyatı.. 600-800 liraya temiz eşyalı ev bulmak mümkün.. 3 kişiye bölünce bu çokta pahalı bir miktar değil. Ev derken aklınıza tek oda tek tualet gelmesin.. enaz 2 yatak odalı 1 salon 1banyo&tualet 1 mutfak

Adalı ailelerin değil her KKTC vatandaşı çocukları üniversiteye SINAVSIZ alınıyor AMA her istedikleri bölüme değil.. Mühendislik gibi 4 yıllık bölümlere girmek için kendi bünyelerinde sınavlar yapıyorlar KKTC vatandaşları için belirli sınırı geçen öğrenciler arasından belirli sayıda öğrenciyi bölüme alıyor, geriye kalanları 2 yıllık bölümlere dağıtıyor, 2 yılı başarı ile bitirdikleri taktirde 3. bir yıl daha eğitim hakkı sunuyor.. detayları tam bilmiyorum ama böyle..

Resmi makam aracı sayısına bence hiç şaşırmayın.. Nede olsa Syn. Eski Cumhurbaskanı Rauf Raif Denktaş zamanında devletde kurulmuş bir "ye babam ye " olgusu var..

Müşavir konusu hemen üsteki açıklamam ile bağlantılıdır..

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Baska sorusu, atmaya çalışacağı çamuru olan ?

Edit :

Thelordmax bunu yazdı:

Tek çalıştıkları iş hotel kumar gasino...Askerlik nedir bilmezler.

Yavru vatan diye diye yavrular gibi başlarında nöbet tutup besliyoruz bebeleri...

Merak Etme dostum, otellerde çalışanların %80 i Türkiyeden geliyor zaten..

15 Ay Askerliğimizi Sınırda yapıyoruz.. Buraya Türkiyeden gelen askerler bizden daha rahat..

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

işgalci Türkiye adadan çekilsin!!

daha fazla yetişmeseydik adamın sırf düşüncesi değil komple rum olacaktı haberi yok yine az buçuk anasını yaptılar ya ondan böyle düşünyo dün kanal24 de belgesey vardı saat 20:15 de başladı keşke izleseydiniz neler yapmış rumlar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

daha fazla yetişmeseydik adamın sırf düşüncesi değil komple rum olacaktı haberi yok yine az buçuk anasını yaptılar ya ondan böyle düşünyo dün kanal24 de belgesey vardı saat 20:15 de başladı keşke izleseydiniz neler yapmış rumlar

Domuzdan Post Gavurdan Dost olmayacağı kesin..

Ama kabul edilmeli ki Ayşe de çıktığı tatilden bitürlü dönmek bilemedi :) Benim işime gelir.. Hiç çıkmasın adadan.. Daha önce de söylediğim gibi Ayşe Tatili genişletsin Rum Tarafını da alsın bizde rahat edelim..

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

Tekrar söylüyorum. Türkiye garantörlük hakkını kulanarak, 15 Temmuz 1974 Yunan Cuntası Darbesi yüzünden bozulan anayasal düzeni yeniden tesis etmek için adaya gelebildi. Görevi anayasal düzen tekrar sağlanıncaya kadar adada kalmak, daha sonra adadan çekilmekti.

TMT olgusu da EOKA olgusu da dış bağlantılı şeyler. Türkiye ve Yunanistan bu örgütlerin taşeronluğunu yapan devletler. Esas emir daha büyük yerlerden geliyor. Emperyalist güçlerin böl ve yönet politikaları malum. Şüphesiz ki 63-74 arasında gerek tmt cilerin eğitilmesinde, gerek adaya silah sokulmasında Türkiye'nin katkıları var.  Ha Türkiye adadaki Türkleri sevdiği için mi geldi ? Kesinlikle hayır. Eski Cumhurbaşkanı ya da başbakanlarınızdan birinin bir sözü vardı (kim olduğunu hatırlamıyorum şimdi) "Kıbrıs'ta tek bir türk kalmasa bile bizim için önemlidir" demişti. Kıbrıslı Türkleri sevdiğinden gelmedi Türkiye, Güney kıyılarını güvende tutmak, adanın jeostratejik öneminden yararlanmak için geldi bunu kabul etmek gerek. KKTC neden adanın kuzeyinde sizce ? Güney Kıbrıs ile TC arasında bir tampon bölge olmaktan başka bir amacı yok.

Ayrıca kktc, tc büyükelçiliğinden yönetiliyor bunu bilmeyen yok. Bu durumda da mı bu bir işgal değil? KTÖS ve bazı örgütlerin büyükelçi için TC Kıbrıs Valisi yakıştırması vardı tam yerine oturmuştu.

Bu başlığa başka yazmayacağım. Verecek cevabım olmadığından değil maksat ortam gerilmesin =).

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

Knightkib bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

Domuzdan Post Gavurdan Dost olmayacağı kesin..

Ama kabul edilmeli ki Ayşe de çıktığı tatilden bitürlü dönmek bilemedi :) Benim işime gelir.. Hiç çıkmasın adadan.. Daha önce de söylediğim gibi Ayşe Tatili genişletsin Rum Tarafını da alsın bizde rahat edelim..

ayse tatılden gerı bı donse sızı dırek tatıle yolarlar haberın yok ;)ayse tatılı genısletsın sızın ıcın tatılde düzülsün sonra yıne ayse siktir çekin demi!

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

hic kafaniz calismiyor deilmi ?

burda yine turkiyeli kibrisli kavgasi cikarmaya calisip kktc topraklarindaki 2 gunluk cikarlarinizi kaptirmamaya calisan cakallar gibisiniz iste, bunu gormuyorsunuz deil mi? peki ya 50 sene sonrasi? hic umrunuzda deil... cakallik iste budur.

sen bir cumhuriyet kurup bagimsizlik ilan ettiysen, sen ordan cekilmek zorundasinki millette haa ok desin.

askerler senin, oteller senin, devlet hukumet hepsi seninse.

ve sen ben bu insanlara bagimsizlik getirdim burasi bagimsiz bir cumhuriyet dersen.

sana herkes gotuyle guler.

KKTC halki, yada kibris turk halki sesini cikarmasin diye paraya bogarsin sonra oda bizim gibilerin sonu sucu olur.

ama nedense siz bunu asla gormezsiniz, anca laf isiniz...

50 kere soyledim, turk ordusu adaya ciktiginda 1 tek kibrisli turk bile yoktur sevincten aglamayan,

bu insanlarin torunlari simdi neler diyor, bunun sebebi aileden gelen bir egitim, orf adet olamayacagina gore,

2 dakika dusunun sadece, bilemedin 5 dakika.

anca gidersin...
Toplam Hit: 9690 Toplam Mesaj: 60