folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Klavye Başlangıçta Çalışmıyor

Klavye Başlangıçta Çalışmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Kablosuz klavye ve mouse set aldım.Bilgisayarda Windows ve Linux yüklü.Grub ekranında klavye çalışmıyor.İnternette araştırdım ama genelde BIOS da ayarı var yazılmış.Benim BIOS öyle bir ayar yok.Sorunu nasıl çözeriz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

biosta usb keyboard gibi bi ayar olacak, legacy devices falan da yazıyor olabilir onu enabled yaparsan sorunun çözülür.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

biosta usb keyboard gibi bi ayar olacak, legacy devices falan da yazıyor olabilir onu enabled yaparsan sorunun çözülür.

Hocam işte o ayar yok.Benim bilgisayar 11 yıllık filan var :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı
    SpyBreaK bunu yazdı

Hocam işte o ayar yok.Benim bilgisayar 11 yıllık filan var :)

o ayar genelde eski bilgisayarlarda olur zaten hocam, bios un fotoğraflarını çekip yollarsan kesin yerini söyleyebiliriz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Hocam burada ki ayarların hepsini kurcaladım ama bulamadım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı

Hocam burada ki ayarların hepsini kurcaladım ama bulamadım.

integrated peripherals kısmında usb keyboard olmalı, 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pardus zıkkımında da ekranı kilitleyip açtığımda bazen tuşları algılamıyor. Biraz bekleyip tekrar giriyorum. Başımıza bela ettiler. Sözde güvenlik adı altında.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@SpyBreaK dediğin ayarı sonunda buldum hocam.Ama Linux veya Windows u seçtiğimiz Grub ekranında yine çalışmadı.Birde ESC ye basıp girdiğim BOOT menü var ordada çalışmıyor yine.Everest KM 9670 klavye mouse setin modeli.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

eğer biosu yaptığın halde calısmıyorsa kullandığın boot cd'de ya da usb'de driverler eksiktir diye düşünüyorum

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

eğer biosu yaptığın halde calısmıyorsa kullandığın boot cd'de ya da usb'de driverler eksiktir diye düşünüyorum

Driverlarda bir bozukluk gözükmüyor.Amacım format atmak değil.Benim bilgisayarda Ubuntu ve Windows yüklü girişte Ubuntu ya ait Grub ekranı var burdan işletim sistemini seçiyoruz.İşte burda çalışmıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı
    21li bunu yazdı

Driverlarda bir bozukluk gözükmüyor.Amacım format atmak değil.Benim bilgisayarda Ubuntu ve Windows yüklü girişte Ubuntu ya ait Grub ekranı var burdan işletim sistemini seçiyoruz.İşte burda çalışmıyor.

sen biosu hallettikten sonra ayarları save yaptığından eminmisin peki? normalde kablosuzlarda bios ayarları yapıldıktan sonra açıkış ekranında klavyenin çalışmaması gibi bişey söz konusu değil dostum.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
Toplam Hit: 1463 Toplam Mesaj: 15
kablosuz klavye sorunu