folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Klavyemin Sağ Kısmı Rakam Tuşları Oldu

Klavyemin Sağ Kısmı Rakam Tuşları Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek

Müridler, kullandığım kablsouz klavyenin sağ kısmına yastığın baskı yapması sonucu birşeyler değişmiş ve şu an klş

uıop harfleri jrakam yazıyor. numlock tuşunun kapanması ile de sağ keypadda olduğu gibi yön tuşlarına dönüşüyorlar.

denediklerim: taktığım usb klavye de bu sorunu yaşamıyorum.

klavyeyi başka pcde deneyemedim.

işletim sistemi windows 7.

önceki konuda yazılanlarıda denedim. bir el atarsanız çok hoş olur. kolay gelsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Numlock Tuşuna bas Düzelmesi lazım...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Numlock tuş kombinasyonunu deneyiniz. Olmazsa ScrLock kombinasyonunu deneyin.

RaNGeR tarafından 16/Eki/12 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek

Malesef hocam, masaüstü bilgisayar ve fn tuşum yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hacı denetim masasından klavye ayarlarından klavyeni doğru tanındığından ve dil olarak türkçe q klavye seçili olduğundan emin ol

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Masa Üstü ise, Klavyeni Tanıtmakla İlgili Ayarlara bir Bak... Nasıl Becerdin bu hale Getirmeyi Anlayamadım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

Bende konu açilmişken sorayim. Asus n56vz laptop fn +f9 tusu touchpadi kapat aç yapiyor normalde. laptopu ilk aldigim hafta gayet guzel calisiyordu sonra birden gitti. klavye test programlariyla test ediyorum tuşta sikinti yok gözüküyor ama touchpad kapanmiyor fn +f9 yaptigimda. bios güncellemesi , touchpad yazilim guncellemesi yaptim çözülmedi başina gelen yardimci olabilecek mürit varmi acaba?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Flagellumdei bunu yazdı

Bende konu açilmişken sorayim. Asus n56vz laptop fn +f9 tusu touchpadi kapat aç yapiyor normalde. laptopu ilk aldigim hafta gayet guzel calisiyordu sonra birden gitti. klavye test programlariyla test ediyorum tuşta sikinti yok gözüküyor ama touchpad kapanmiyor fn +f9 yaptigimda. bios güncellemesi , touchpad yazilim guncellemesi yaptim çözülmedi başina gelen yardimci olabilecek mürit varmi acaba?

Touch Pad Yazılımını Sitesinden İndirip Yeniden Kur Düzelir...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek

Bende anlayamadım hocam, kablosuz klavyem kendisini numlocku açılmış notebook klavyesi zannediyor:D+

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    tasslehoff bunu yazdı

Bende anlayamadım hocam, kablosuz klavyem kendisini numlocku açılmış notebook klavyesi zannediyor:D+

Yada Klavyenin Yukarısında Ufak Kısa Yol Tuşları Olur, Onlardan Biri Hesap Makinası Çizimini Andıran Şekilli Olanı Bul bas, Hepsini Felan dene, Düzelmesi Lazım.... Bu Bir Arıza Değil Çünkü....  Mevcut Bir Özellik Açılmış Sadece.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    Flagellumdei bunu yazdı

Touch Pad Yazılımını Sitesinden İndirip Yeniden Kur Düzelir...

hocam yazanlari okumadin sanirim?

Toplam Hit: 2927 Toplam Mesaj: 20