Klima Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Butce meselesi hocam daikin mitsubishi demesi kolay adam ona verecegi parayla diger markadan iki uc tane aliyor 

Para varsa alinacaklar belli yoksa butcene hangisi uyuyosa al gec ben vestel taktirdim dun sogutuyo iste tikir tikir sessiz moduna alinca var mi yok mu belli olmuyo isini yapiyo, param olsa asla almam ama fiyat olarak en dusuk vestel buldugum icin aldim pisman degilim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

daikin baya pahalı hocam 12lik 3300 tl. diğer firmalara göre 1k oynuyor. bakıyorum vestel den bir arkadaş var onunlada görüşücem yarın.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Rica ediyorum her klima konusuna gelip daikin al, mitsubishi al deyip geçmeyin. Tecrübeniz varsa sebeplerini söyleyin.

Hiçbir markaya fanlığım yok ancak Allah akıl fikir vermiş. Paramın olmadığından değil, mantıklı olduğundan tercihimi baymaktan yana kullanıyorum.

Evde Daikin, annemlerin evde samsung, diğer evde Baymak,  işyerinde de 3 baymak var. 

En memnun olduğum marka Baymak.

Enerji sınıfıdır, bokudur püsürüdür kanmayın böyle şeylere. 5 senede amorti ediyor.

Ses, arıza, kumandasının çektiği mesafe, kumandadan üfleme yönlendiricisini yönlendirebiliyormusunuz vs bunlara bakın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Vestel arçelik alma hocam 

vestel var evde su damlatıyor kumandası kafayı yiyor

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Rica ediyorum her klima konusuna gelip daikin al, mitsubishi al deyip geçmeyin. Tecrübeniz varsa sebeplerini söyleyin.

Hiçbir markaya fanlığım yok ancak Allah akıl fikir vermiş. Paramın olmadığından değil, mantıklı olduğundan tercihimi baymaktan yana kullanıyorum.

Evde Daikin, annemlerin evde samsung, diğer evde Baymak,  işyerinde de 3 baymak var. 

Enerji sınıfıdır, bokudur püsürüdür kanmayın böyle şeylere. 5 senede amorti ediyor.

Ses, arıza, kumandasının çektiği mesafe, kumandadan üfleme yönlendiricisini yönlendirebiliyormusunuz vs bunlara bakın.

Katılıyorum. Bende çok araştırdım, param bütçem baymak konusunda karar kıldı, iyikide almışım çok iyi tasarım ve kullanışlı, bizde biliyoruz iyi markaları almayı ama paramız bunlara yetiyor. Bütçene göre kara ver ama tabikide vestel filan pek önermiyorum kullananlara danış araştır yorumlara bak vs.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Babam 12 13 yil önce carfeursadan denki marka almıştı bu zamana kadar bir tane arızası oldu oda geçenlerde konu açmıştım hatta alici kartinda sorun vardi gözünü degistirttim sorun kalmadi canavar gibi çalışıyor.

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

valla ben alırken baya zorlandım mitsubishi'yi ama şuan çok memnunum nedenlerini sıralıycam.
    Arkadaşımın evinin 2 odasında da mitsubishi vardı ve gelen elektrik faturalarına hayret ediyordum. Annemlerin evinde arçelik vardı (inverter değil annemlerdeki) biz açmaya korkardık.
    Ben biraz dişimi sıkıp mitsubishi taktırdım 30 gün günde 12-14 saat arası çalışmayla bu sıcaklarda evime gelen elektrik faturası 90 lira..
    Ocağım tüplü değil, indüksiyonlu.. 
    Fırın, Buzdolabı vs. bunların elektriği dahil bu fiyata..

Tabiki maddiyat önemli ama öncelik inverter olsun. Sonrasında durumun yetiyorsa Mitsubishi Electric, Daikin, sıralamasıyla gitmek öneri..
    İnverter klimayı da çalıştırma önerisi;
    * Yaz aylarında klimayı aç kapa yapmak yerine sürekli çalıştırın. Derecesi uyumuyorken 23 den aşağı düşürmeyin, üfleme hızını otomatiğe alın.
    * Uyurken 25-26 dereceye ayarlayın duruma göre..
    * Klima çalıştırılan odanın kapısı mümkünse kapalı olsun.

* Kışın 24-25 dereceden yukarı çıkarmayın sürekli çalışsın kapat aç yapmayın.
    * Uyurken 23-24 arası..

Elektrik faturası düzgün gelir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Kısmen güneş gören bi oda.3.kat ve üstünde daire yok.Yazında ortalama 40-45 derece, ilk sayfadaki linkde ki klima oda icin yeterli mi ?

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

aklıma gelmişken, kombi ile mi klima ile mi kış daha az masraflı geçer? (satın alma bedelini hesaba katmıyorum, aylık faturadan bahsediyorum)

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Carrier diyor ve yerime oturuyorum.

Yakında Güncelenecektır...
Toplam Hit: 2386 Toplam Mesaj: 22
klima