folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Komşudan İnt Kablosu İle Baglantı Yapmak (Yasakmı)

Komşudan İnt Kablosu İle Baglantı Yapmak (Yasakmı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PatriotCracker
    PatriotCracker's avatar
    Erkek

Lan gece gece sövdürtecekler beni, bilip bilmeden yasaktı carttı curttu demişler. Okadar Kafe, Resturant, Hotel, Apart Hotel anasını ağlatıyor tek ADSL üzerinden adamlar resmen hotspot hizmetine geçmişler. lisansları filanda yok. cayır cayır "Burda Wifi var" diye müşteri kaparmıyız derdindeler.

Fiber de arkadaş karşıya kablo çekmiş, adamlar ağız aramış... bana gelecek o adamlar ağzını burnunu bi güzel aratırım ben onlara. Kablo değil karşıya tünel dahi açarım. Adamlar servisen gelip beni sorguya çekecek hemi? ah nerde o günler ahhh :P

Kablo çekme mevzusuna gelince; Kamuya açık alanda, vatandaşı rahatsız edecek bir şekilde uygulama yapmazsan sorun yok. Dosya paylaşırsın, netten oyun oynarsın. interneti satarsın sana kalmış. Kimse hiç bir naneyi ispat edemez. 

-------- Dünya kadar malın olacağına fındık kadar beynin olsun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

2004 yılında bölgemize adsl geldiğinden beri askerlik hariç hemen hemen hep evimde internet oldu. kullandığım dönemlerin %90'ında 2 veya 3 kişi kullandım. hiçbirzaman sorun yaşamadım bir iki arıza için çağırdığımda uyardılar netini paylaştığın kişiler suç işlerse önce seni alırlar falan diye ama aldırış etmedim sonuçta suç işlese bile mahkeme aşamasında mac adresinden vs. vs. benim yapmadığım ortaya çıkar ki neti paylaştığım kişiler genelde sıradan internet kullanıcıları msn haber siteleri chat siteleri şimdilerde facebook kullanan insanlar.  

bi arkadaş da staj yaparken kabloları kestik demiş. telekom elemanlarının elalemin kablosunu kesme gibi yetkisi yok nereden biliyorlar neti paylaştığını belki adamlar lanı paylaşıyor kime ne? mesela benim kablomu kesse bende yakalasam muhtemelen o kablonun uclarını o kesen elemana monte ederdim

oliWeR tarafından 30/Eki/12 01:18 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

yokluk zamanlarında 100 metreye yakın kablo çektiydim ne günlerdi bea

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    PatriotCracker bunu yazdı

Lan gece gece sövdürtecekler beni, bilip bilmeden yasaktı carttı curttu demişler. Okadar Kafe, Resturant, Hotel, Apart Hotel anasını ağlatıyor tek ADSL üzerinden adamlar resmen hotspot hizmetine geçmişler. lisansları filanda yok. cayır cayır "Burda Wifi var" diye müşteri kaparmıyız derdindeler.

Fiber de arkadaş karşıya kablo çekmiş, adamlar ağız aramış... bana gelecek o adamlar ağzını burnunu bi güzel aratırım ben onlara. Kablo değil karşıya tünel dahi açarım. Adamlar servisen gelip beni sorguya çekecek hemi? ah nerde o günler ahhh :P

Kablo çekme mevzusuna gelince; Kamuya açık alanda, vatandaşı rahatsız edecek bir şekilde uygulama yapmazsan sorun yok. Dosya paylaşırsın, netten oyun oynarsın. interneti satarsın sana kalmış. Kimse hiç bir naneyi ispat edemez. 

Cafe otel restoran tarzı yerler farklı. O tip yerlerde zaten normalde kim hangi ip'den hangi siteye girmiş onun kaydının tutulması gerekiyor. Anlık müşteriye paylaşmakla devamlı ortak kullanmak farklı şeyler. Normalde paylaşmak yasak ama uygulamada pek ceza alan yok. Mesela normal şartlarda kredi kartını da başkasına verip kullandıramazsın. Banka seni bir işlem için arayıp kart bilgisi istediğinde yanımda değil dayımda amcamda de bakayım ne oluyor kartı kullanabiliyor musun daha.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

bende şu an 50m kablo ile çekiyom hatta net bozuldugu için çağirdim netçileri geldiler kabloyuda gordler bişi demediler 7 yıldr kullanıyom :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

İnternet çekiceğin komşun yasak diyorsa vermek istemiyor olabilir :) Bana gelen tanımadığım komşunun teklifini kibarca geri çevirmiştim :D

Wireless'deki fatx'den nasıl bulup çıkarttıysa beni hala anlamadım ajan amk :F

Altan naptın oğlum :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hassiktirsinler be. parasını veriyosun istersen wcye bağlar orda kullanırsın. abartmışlar amk ya. tamam yasada böle bişi olabilir ama sanmıyorum ki her evde adsl var zaten hep 1 kişi alıp 3 kişi kullanıyo millet. uygulamada nanay o iş.

uygulasınlar bakalım tamamen yüzde kaç azalıyo onların abonesi.

gerçi tele indirilen uygulamadan bile vergi isteyen bi anlayııştan ne beklenir o da ayrı mesele.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar..

256k internet maksimum hız iken, mahallede 14 kişiye internet veriyordum :)

maks hız 8mbit iken(sanırım 5 yıl önce) ben şehir değişikliği yaptım, neti kapattırdım. Kablolar duruyordu.

bizim evin çatısından(3katlı) karşı apartmana(7katlı)(yol üstü) tek kablo, aynı yerden yan apartmana da (5katlı) tek kablo gidiyordu.

Her binada da switch vardı o yolla dağıtıyordum işte..

Geçen sene internet verdiğim 7katlı binadaki zeki abimiz başka bir binadan tek kabloyla çekmiş, mahallecek 2-3000 lira cezayı paylaşmışlar :)

kabloları kesmişler. Ama şikayet olmuş da gelmişler yani, uyarı falan da yapılmamış

Bizim evden çıkan kablolar halen duruyor bu arada :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

aslında yasak. ama uygulamada birşey yok. yapıldığınıda görmedim daha.  esas sıkıntı, neti paylaştığın kişi illegal bişiler yaparsa ozaman kabak senin başına patlar. sıkıntı ozaman olur.  kiminle neti paylaştığına dikkat ediyorsan mesele yok bence.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

2 yıl komşuyla ortak kullandım bir problem yaşamadım ancak ortak neti pek tavsiye etmiyorum. Modem karşı taraftaydı bizim herif kafasına göre falan çekmeye başlamıştı son zamanlar dayanamadım, yol verdim direk.

Toplam Hit: 6118 Toplam Mesaj: 37