folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komunizm Nedir ? Bir Koministen Dinlemek İstiyorum

Komunizm Nedir ? Bir Koministen Dinlemek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Chingis bunu yazdı:
    -----------------------------

ontedi bunu yazdı:

mr66tr bunu yazdı:

Chingis bunu yazdı:

mr66tr bunu yazdı:

Sayın arkadşımız.Seni 40 yaşlarında ve eski Sovyetler Birliği dönemini yaşamış bir insan ile tanıştırabilirim.Kominizmi ondan dinlemeni isterdim doğrusu.

İnşallah mümkün olur birader . Sonuçta birebir yaşamış kişileri dinlemek çok daha faydalıdır , ama fikrimin değişeceğini zannetmem . Ben komünizmi Aral Gölü'nde veya Doğu Türkistan'da gördüm , ben komünizmin ortalığın anasını bellediğini gördüm .

Bende kominizme sempati besleyen birisi değilim.Tanıştırmayı düşündüğüm kişi de  bu düşünceye karşı zaten.

Hangi komünizmi gördünüz sorabilir miyim. Yaşanmışta bizim mi haberimiz olmamış :). Terim karmaşasında kalmayın, Fatih Terim demedim :).

SSCB Lenin'den sonra çökmeye mahkumdu. Bknz: Tek Ülkede Sosyalizm.

Çin'in Doğu Türkistan'a , SSCB'nin de Kafkasya'ya ve Orta Asya'daki Türkî Cumhuriyetlere yaptıklarını bir araştır .

Tek ülkede sosyalizmmiş , bilmem neymiş , beni ırgalamaz bunlar , komünizm mi komünizm , ister komünizmin kendisi evrensel olsun , ister sosyalizm başka türlü olsun . Sonuçta bu adamlar "komünizm" adı altında yaptı bunları .

68 sonrasında kalan MHP'liler bile değişti ama yeni nesil almış başını gidiyor. Kulaktan dolma bilgilerle nereye kadar ilerleyeceksiniz.

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=64819

Cevap hangi mesajda diye sorma, konuyu akışıyla beraber incele.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End0t0ksiN
    End0t0ksiN's avatar
    Erkek

ne komunizm ne faşizm Yaşasın EROTIZM :\ :P aklıma bu geldı sıktır et komunızmı fılan amk yaşamana bak sık kafana kurtul yaaa s.et hayatı hoca ;\

Potansiyel Rahatsız # 'yengesini s.kenlerin dizisinin yapıldığı devirde yaşayan mürid '
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:

Chingis bunu yazdı:

ontedi bunu yazdı:

mr66tr bunu yazdı:

Chingis bunu yazdı:

mr66tr bunu yazdı:

Sayın arkadşımız.Seni 40 yaşlarında ve eski Sovyetler Birliği dönemini yaşamış bir insan ile tanıştırabilirim.Kominizmi ondan dinlemeni isterdim doğrusu.

İnşallah mümkün olur birader . Sonuçta birebir yaşamış kişileri dinlemek çok daha faydalıdır , ama fikrimin değişeceğini zannetmem . Ben komünizmi Aral Gölü'nde veya Doğu Türkistan'da gördüm , ben komünizmin ortalığın anasını bellediğini gördüm .

Bende kominizme sempati besleyen birisi değilim.Tanıştırmayı düşündüğüm kişi de  bu düşünceye karşı zaten.

Hangi komünizmi gördünüz sorabilir miyim. Yaşanmışta bizim mi haberimiz olmamış :). Terim karmaşasında kalmayın, Fatih Terim demedim :).

SSCB Lenin'den sonra çökmeye mahkumdu. Bknz: Tek Ülkede Sosyalizm.

Çin'in Doğu Türkistan'a , SSCB'nin de Kafkasya'ya ve Orta Asya'daki Türkî Cumhuriyetlere yaptıklarını bir araştır .

Tek ülkede sosyalizmmiş , bilmem neymiş , beni ırgalamaz bunlar , komünizm mi komünizm , ister komünizmin kendisi evrensel olsun , ister sosyalizm başka türlü olsun . Sonuçta bu adamlar "komünizm" adı altında yaptı bunları .

68 sonrasında kalan MHP'liler bile değişti ama yeni nesil almış başını gidiyor. Kulaktan dolma bilgilerle nereye kadar ilerleyeceksiniz.

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=64819

Cevap hangi mesajda diye sorma, konuyu akışıyla beraber incele.

Hahahahaha , bak alıntı yapmışsın benim mesajı orada , görmemişim :) Faşist Himmler Müslüman düşmanıydı ha :D Hahahaha :D Tamam hoca , yaşasın komünizm diyorum , cennet zaten , Marx da büyük adam .

Sen olgunlaşamamışsın henüz ki durduk yere "kulaktan dolma bilgiler" vs. saçmalıklarını tekrarlayıp duruyorsun , neyse , takılın kafanıza göre , devrimi yaptıktan sonra bir ara haber verin :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben kominizmi görmedim.Ancak bahsettiğim insanlar yıllarca bunu yaşamış kişiler.Bir ütopya ve bir fantazi dünyasından sıyrılıp gerçekleri görmek gerek.Nasıl ki Kapitalizm vahşi ise emeği sömürmek yanlış ise aynı şekilde insanları zorla çalıştırmak ellerinden mallarını almak din ve ahlak anlayışını ortadan kaldırmaya çalışmak totaliter bir yönetim ortaya koymak da o derece yanlıştır.Biz yüca Atatürkün ortaya koyduğu devlet anlayışını elimizden geldiği kadarıyla ilerletmek ve dünyada bir süper güç olarak kendimizi göstermek zorundayız.Biz ne doğulu ne batılıyız.Ne asyalı ne avrupalıyız.Biz TÜRKÜZ.Bizim ekonomik siyasi sistemimiz de kendimize ait almak zorundadır.Emeğe saygı , insana saygı , hak ve hukuka saygı diyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

@Chingis, Sosyalizm ile Komünizm arasındaki farkı fark etmek eylemine bile girişmeden bana böylesine imalı cümle kullanman seni olgun yapmaz.

@mr66tr, kaç ilke kaldı? 68'de ilerici gençler neden ipe gitti? Sor, soruştur, araştır.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek

Chingis bunu yazdı:

Orada "komünist devlet" derken neyi kastettiğimi , Ontedi'ye yazdığım mesajda belirtmişim , bunu tekrar tekrar karşıma koymanın manası ne ? Okumadın mı o yazdığımı ? Okudun , maksat hamaset olsun .

Üretim araçları topluma âittir diyorsun fakat toprağa bile el koyan devlet , nasıl oluyor da bir üretim aracını topluma bırakıyor , anlamak ilginç . Ama mantığın "Komünizmde devlet : birey" ise , ona bir şey diyemem .

hee işte tekrar soruyorum sana nerden araştıyon sn bunları..

devlet kim orda neyi kastediyor acaba..proleter devrimi falan nedir bilir msn..bilirsen devletin ne anlama geldiğinide anlarsın o sistemde heralde..işçinin emekçinin devletle ilişkisini..yanib bosubosuna denmiyor o kdr işçi sınıfı vs..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek

Türk  devletine karşı gelen her kim olursa olsun cezasını çeker.Bu konuda bizim binlerce yıldır süren geleneklerimiz var."Devletin bekası için kardeş katli vaciptir." dikka bu söz benim sözüm değil.Bu türk devlet anlayışının özeti olan cümledir.Ülkemize sahip çıkalım.Bizim başka gidecek memleketimiz yok.Bu ülke için elimizden geleni yapalım.Herkes kendi evinin önünü süpürse memleket tertemiz olur.Onun gibi .Herkes kendi işni düzgün yapsın.Haksızlık yanlışlık yapmasın.Toplam Kalite anlayışına göre kalite birey sayısı kadar artacaktır.Ülkemizin kalitesini artıralım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Serser1 bunu yazdı:

Chingis bunu yazdı:

Orada "komünist devlet" derken neyi kastettiğimi , Ontedi'ye yazdığım mesajda belirtmişim , bunu tekrar tekrar karşıma koymanın manası ne ? Okumadın mı o yazdığımı ? Okudun , maksat hamaset olsun .

Üretim araçları topluma âittir diyorsun fakat toprağa bile el koyan devlet , nasıl oluyor da bir üretim aracını topluma bırakıyor , anlamak ilginç . Ama mantığın "Komünizmde devlet : birey" ise , ona bir şey diyemem .

devlet kim orda neyi kastediyor acaba..proleter devrimi falan nedir bilir msn..bilirsen devletin ne anlama geldiğinide anlarsın o sistemde heralde..işçinin emekçinin devletle ilişkisini..yanib bosubosuna denmiyor o kdr işçi sınıfı vs..

Boşver hocam, imzan en güzel şekilde açıklıyor zaten

"Dil, kültür, renk değil emek yücedir."

Gerçi bunlara göre "ırk" yücedir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:

Serser1 bunu yazdı:

Chingis bunu yazdı:

"Dil, kültür,renk değil emek yücedir."

Evet "bunlara" göre ırk yücedir,size ne oluyor?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:

ontedi bunu yazdı:

Serser1 bunu yazdı:

Chingis bunu yazdı:

"Dil, kültür,renk değil emek yücedir."

Evet "bunlara" göre ırk yücedir,size ne oluyor?

Hayırdır, ırkın hakkında ileri-geri konuştuysam uyarıda bulunabilirsin. Karşı cevap geldikçe cevap hakkı doğuyor bana. Hani "hak, hukuk, adalet, eşitlik" kavramlarından yola çıkarak cevap yazdım.

Toplam Hit: 15182 Toplam Mesaj: 127