folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kontör Dolandırıcılığı Hakkında Emniyetten Duyuru

Kontör Dolandırıcılığı Hakkında Emniyetten Duyuru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visionary
    visionary's avatar
    Erkek

bizi bu konuda turkcell hattımızdan aradılar.askeriye mensubu birinin tlfu sürekli rahatsız ettiğimiz için bizi şikayet edeceklermiş.etmememiz için 4 tane 250 kntr şifresi yollamamız gerekiyormuş.bunun için bize yarım saat verdiler.açık numaradan aradıkları için bi tanıdığımızın eşi (kocası) aradı ve kendisininde üst rütbeli bi subay olduğunu söyleyip  rahatsız edilen kişinin adını sordu.ardından biz farklı numaralardan arayıp hakkınızda şikayet var dedik :D önce afalladılar, sonra bi kaç kere özür dilemek için aradılar.konu kapandı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

visionary bunu yazdı:
    -----------------------------

bizi bu konuda turkcell hattımızdan aradılar.askeriye mensubu birinin tlfu sürekli rahatsız ettiğimiz için bizi şikayet edeceklermiş.etmememiz için 4 tane 250 kntr şifresi yollamamız gerekiyormuş.bunun için bize yarım saat verdiler.açık numaradan aradıkları için bi tanıdığımızın eşi (kocası) aradı ve kendisininde üst rütbeli bi subay olduğunu söyleyip  rahatsız edilen kişinin adını sordu.ardından biz farklı numaralardan arayıp hakkınızda şikayet var dedik :D önce afalladılar, sonra bi kaç kere özür dilemek için aradılar.konu kapandı.

:)) yememissiniz.. ama bunu yiyen cok var 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek
    2 yada 3 sefer benim tel ede geldi msj.arkadaşların dediği gibi biz bunları yemesekte yiyenler çıkar ve çıkıyorda.çevremizi bilinçlendirmekte fayda var bence.msj bana ilk geldiğinde birisi eşşek şakası ediyor dedim kendi kendime ama gerçekmiş :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    2 ay kadar önce beni aramışlarda. Fonda telsiz sesleri falan. Adam ben ankara' dan başkomiser bilmem ne dedi.Bide öyle ciddi konuşuyoki. Sizin hattınızı şu anda internetten kullanıyolar. Bi albayın eşini rahatsız ediyolar falan dedi.Ben olayı anladım hemen.Arkadaşlarda duysun diye hoparlöre verdim sesi. o ara bişey dedi anlayamadım. Pardon duyamadım dedim adam bana fırça attı kulağını aç iyi dinle dedi a.q :D . Ondan sonra zaten ben verdim adama kalayı :D aradığı numaradan geri aradığımda hattı çoktan kapatmışlardı. Böyle kayıtlı bi numara yok diyodu.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    :) hay masallah adamlar orgut sanirim:D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    banada geldi bilgilendirme mesajı yalnız bundan önce birçok tanıdığım kişide bu tarzda gelen mesajları gerçek sanıp geri yollamışlar ve gerçeği öğrenince ne kadar salak olduklarını anladırlar..:DDD

imzayı bıraktım basıyorum artık
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    bu adamlar (EGM)numaralarımızı operatörlerden mi alıp bütün cep kullancııalrına attıyorlar yoksa yolu karakola düşüp,cep no vermiş kişilere mi orasını anlayamadım ben.Bana da geldi ama hangi yolla nomu buldular onu kavrayamadım :/

Troubles'll come & they'll pass
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    bu adamlar (EGM)numaralarımızı operatörlerden mi alıp bütün cep kullancııalrına attıyorlar yoksa yolu karakola düşüp,cep no vermiş kişilere mi orasını anlayamadım ben.Bana da geldi ama hangi yolla nomu buldular onu kavrayamadım :/
    ben yeni hat aldım 5 saat fln bide eski hattıma eskisinede yenisinede geliyor

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    sanırım bir kaç tane numaraya yolluyorlar mesajın gittiği kişilerde ilk baştan  " vaaayyy çok güzzel enayilere bak kontör veriyolar "  dedikten sonra kabul ediyorlar (halbuki enayi kendileri.D) sonrasında;  ben sana, sen ona, o başkasına,böylelikle mesaj birçok kitleye hitap etmiş oluyor....D

imzayı bıraktım basıyorum artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    .

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 2686 Toplam Mesaj: 23