folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Sahiplendirecek Var Mı ?

Köpek Sahiplendirecek Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar 2 tane biri erkek biri dişi köpeklerimizi sahiplendik. Son mesaja resimleri ekleyeceğim ancak burdan yazmak istediğim bişiler var.

Kurtköy tarafında tepeören villalarının alt kısmında büyük bir araziye terk edilmiş tahminim yaklaşık 1000 tane ( dahada fazla olabilir ) can bulunmakta.

Bunlar parça parça halinde arazilere yayılmış durumda ve orada bir grup gönüllü tarafından ihtiyaçları karşılanıyor.  Direk facebook sayfasının linkini atıyorum yardımda bulunmak isteyen arkadaşlar sayfadaki telnodan veya direk sayfadan mesaj gönder kısmından irtibata geçebilirler

https://www.facebook.com/pativist/?fref=ts

Orda özellikle Gaffur Başkan ve ailesi canla başla hayvanlara yardım ediyor, yaralarına bakıyor , karınlarını doyuruyor, kısırlaştırmalarını yapıyor. Burdan onlarda sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bizim yavrucaklarımız ; 

-----------------------------------------------

Arkadaşlar selam,

Kız arkadaşım tutturdu köpek alalım köpek alalım diye bizde el mahkum bişiler yapıcaz.

Bakma konusunda sıkıntımız yok bahçedemizde 2 tane köpek daha var, onlardan tecrübeliyiz.

Her ne kadar pek seçim şansı olmadığını söylesemde husky,rott,labrador çok hoşuna gitti

Eminönünde petshoplara baktım 700 lira fiyat çektiler 550ye kadar indirdiler , bense sahiplenme taraftarıyım ama bir türlü beğendiremedim.Sarıyer hayvan barınağı mevzularından sonra bir türlü sıcak bakamıyor

Yoksa gidip alacağım petshoplardan, yardımlarınızı bekliyorum

telden yazdım imla hatalaır için kusra bakmayın

Genki tarafından 08/May/16 00:41 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam tipine gore kopek seciyorsa kiz arkadasina kopek falan alma lutfen belli ki bir can sahiplenecek olgunlugu yok. Sert olduysa kusura bakma da olan bir ay sonra sokaklara atilan kopeciklere ve o kopeklerin psikolojisini duzeltmeye karnini doyurmaya onlari barinagin serrinden korumaya calisan gonullu insanlara oluyor.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Bahçenizde 2 tane daha köpek varsa neden başka bir köpek istiyor acaba?

Ayrıca petshoplara bulaşmayın hem köpekler hastalıklı olabilir hem de sahiplenseniz çok daha iyi olur.

Şafak 1152!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Yakın zamanda köpek almış biri olarak tecrübelerimi aktarayım hocam;

Petshoplardan uzak dur. Önceliğin sahiplendirme olsun ancak onda da bahsettiğin cinsleri bulman zor olabilir, farklı yerden alacaksan köpeği git bizzat gör, pasaportunu aşılarını anasını babasını gör.

Ve bir cinste karar verip onunla ilgili herşeyi araştırın. Safkan olup olmadığı nasıl anlaşılır, ne yer ne içer huyu nasıldır , yaşama ortamı nedir ömrü nedir riskleri nedir.

Sonra da hangi mamayı tercih etmelisin, işte hangi şampuan iyi gelir vs. (günlerimi almıştı bunları araştırmak) ve önceden tanıdığın sağlam bir veterinerin cepte olmalı ki veteriner denetimi sürekli olmalı.

Ben ilk defa köpek cinsi hayvan edindiğim için haddinden fazla ince eleyip sık dokudum. Golden aldım , yaklaşık 3 hafta oldu alalı, bildiğin bebek gibi özel ilgi isteyen bir iş.

Kız arkadaşınla önce bu konuda hem fikir olmalısın, köpeği cinsi için mi istiyor yoksa hayvan bakmak istediği için mi o cinsi tercih ediyor onu anlamalısın.

Ayrıca bahçede bakılan köpekle evde bakılacak köpek arasında çok fark olur şayet ev içinde olacaksa köpek.

++ Köpeği almadan önce konu açmıştım, oraya fotoğraflarını paylaşacağımdan bahsetmiştim fakat foruma bu aralar sık giremiyorum, ilk fırsatta paylaşacağım ;)  (Edit: Pc'ye atmışım fotoğrafları, ekledim konuya. )

cankol tarafından 05/May/16 23:53 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Bu işte "heves" sezdim hocam. Sikinti büyük, bu işin çok fazla sorumluluğu var umarim kiz arkadaşin bunlarin farkindadir. Veterineri, hastaliği, hergün gezdirmesi ve tuvalet alişkanliği, köpeğin yaşami boyunca bu sorumluluklari alabilecek ve bu sikintilara katlanabilecek mi? 15-20 yil yaşayan bir canli bu. Hevesi gecince sokağa atmak ya da barinağa birakmak merhametsizlik olur. Kiz arkadaşin şuan 20 yaşinda diyelim ve yavru bir köpek edindi, bu köpek normal şartlarda yaşamini tamamladiğinda kiz arkadaşin 35-40 yaşlarinda olacak. Bunun farkinda mi? Kedi desen neyse de, köpek büyük bir sorumluluk. 

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

al bir Sivas kangalı beslesin. 2 köpek ile sahibi arasına giren 3. köpeğe ne denir bilmiyorum

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Hocam tipine gore kopek seciyorsa kiz arkadasina kopek falan alma lutfen belli ki bir can sahiplenecek olgunlugu yok. Sert olduysa kusura bakma da olan bir ay sonra sokaklara atilan kopeciklere ve o kopeklerin psikolojisini duzeltmeye karnini doyurmaya onlari barinagin serrinden korumaya calisan gonullu insanlara oluyor.

aynen öyle malesef. sitede çevrede baktığım onlarca kedi köpek var evden atılan edilen.

demem o ki bi heves ile almayın, yapmayın. 2günlük 2haftalık 2aylık hevesle yazık etmeyin o canlara..

çok doluyum bu konularda hayvansever kesilipte cins arayan ne biliyim uzun tüylü olsun diyen gözleri yeşil olsun diyen insanlara

siz bari yapmayın :)

baristbt tarafından 06/May/16 00:39 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

www.petarkadas.com

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bahçedeki 2 köpek mevzusu ikiside kuzenlerinin kendisi değil sahibi , büyük bir bahçeye sahibiz biri kangal biride pinçır mı ne

Kangalı tatil yaparken küçük kuzeni ile boş arazide buldular. Çevredekiler kutu ve naylondan yer yapmış bakmaya çalışıyorlardı. Öğrendikleri kadarı ile anneleri doğum yaparken ölmüş. Küçük kuzeninde isteği ile hayvanı orda sahiplendiler, ayvalıktan tutup istanbula kendi bahçelerine getirdiler :) O yüzden içiniz bu konularda rahat olsun.Kısacası merak etmeyin heves uğruna alıp kapıya koyma mevzuları, bakamama mevzuları vs olmaz. Bahçedekiler komple hayvan sever şayet öyle olmasalardı beni kabul etmezlerdi aushafusfha
    Ha söylemeyi unuttum diğer bir kuzeninde ise Golden var :) Şuan çok güzel bir balkon ve bahçe kapı önü yapıldı bizde birtane almak istiyoruz , dediğim gibi bakamama mevzuları vs olmaması imkansız

pinçırımızın resmi,

Buda kangalın , golden ile birleşmesi. Ben bunda muhittinden şüpheleniyorum amq kapkara yavrular

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaslarinizdan tatile gidecek yok mu? Onlardan rica edip alin, 1 2 ay kalsin kopekle kiz. Hevesi gecer sonra

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

@ozgunlu hacı kusura bakmada sırf yorumumun olsun diyemi yazdın naptın ? Mantıklımı yani şimdi onca yazılandan sonra şu dediğin ? Bana biraz komik geldide :D

Toplam Hit: 2261 Toplam Mesaj: 17
husky labrador rott