Kosgeb Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

merhaba iyi akşamlar,

Kosgeble ilgili sormak istediklerim var daha önce başvuran bilgisi olanlar için 

1-Başvuru için firma olmak işyeri açmak gerekir mi? şu anda freelancer olarak iş yapıyorum işlerimi faturalandırmak gerekir mi ? elbette gerekir ama başvuru kabul edilmesi süresince şirket mi olarak gerkiyor 

2- web yazılım işleriyle uğraşıyorum bu tarz işlere destek veriliyomu 

3- ne kadar süre içerisinde bu desteği alabilirim  

4-Proje ne kadar önemli proje olması gerekir mi yani firmalar için web tabanlı çözümler sunuruyorum mu demek gerekir yoksa  Muhasebeciler için şu yazılım gelirştirdim geliştirmeye devam edeceğim satışa sunacam durumu mu olmalı 

benim atladığım yerler vardır sizinde başınıza gelen olması gereken durumları yazarsanız memnun olurum  kolay gelsin 

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Takip

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

bildiğim bilgiler:

dükkanın olmak zorunda, faturaları devlete göstereceksin, iyi bir proje sunacaksın, belli bi miktar hibe ediyorlar sonraki verdiklerini %0 faiz ile geri ödüyorsun

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Burada yapan var mıdır bilmiyorum ana KOSGEB in kendi sitesinde ayrıntılı olarak yazıyordu hangi alanlara teşvik verdiği. Yazılım geliştirmeye veriyor ama web sitesine bilemiyorum

Errare Humanum Est
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla söylüyorum

Mevcut olan yada yeni açacağın iş yeri için başvurabiliyorsun. 

Önce girişimcilik kursuna gidiyorsun orda form felan dolduruyosun yapacağın işle ilgili.

Sonra kurs zamanı geldimi gidip kursu tamamlayıp girişimci oluyorsun ardından iş yerini açıp harcamalarını faturalandırıp hibe alıyorsun tabi detayları muhakkak vardır.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam bu konuyu kosgeb bilale anlatır gibi anlatıyor zaten.

Öncelikle kosgeb'in kursuna gitmen gerekiyor. Verecekleri bir sertifikayla işyeri "açacaksın".

Açılış için 30.000TL destek veriyordu. Sonradan değişmiş olabilir.

Açtıktan sonra da işi büyütmek/geliştirmek için biraz daha büyük bütçeli destekler var.

Kosgeb yardımıyla konfeksiyoncu, berber, bakkal açanlar var.

Kosgeb'in sitesine bak hocam kısaca,

Proje hazırlama aşamasına gelirsen pm at, proje örnekleri vereyim sana.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

@dos_attack, @kaan teşekkürler öğrenmek istediğimin büyük kısmı buydu ilk aşamada  şirket olmaya gerek yok kursu tamamladıkdan sonra şirket ,firma kurulabilir olması 

imza
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

projen ne anlat yapalım :)  uğraşma kosgeble felan

sırıtma la.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mihrali
    Mihrali's avatar
    Erkek

Hocam bunun için öncelikle ilk başta eğer kosgeb desteklerinden faydalanmak istiyorsan, girişimcilik serfitikasını alman lazım( Bu kosgebe bağlı kurumlardan alınır ör.üniversiteler teknokentlerden) Şirket kurmalısın zaten kosgeb ilk başta vermiyor daha sonra veriyor resmi belgeleri sunduktan sonra!! yazılıma destek veriyor başka kurumlarda veriyor ipek yolu ajansı gibi vs.. Böyle hocam bence kovalamalısın bu işi başarılar dilerim

Hırs bir teknenin, yelkenini şişiren rüzgara benzer. Fazlası tekneyi batırır. Azı da tekneyi olduğu yerde saydırır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Kosgeb'in allah cezasını vermesin sen bütün harcamayı yapıyorsun on numara faturalandırıyorsun paran sana 5 ay sonra yatıyor. Bunun dışında %100'ünü de geri verebiliyor paranın %50'sini de. Bu harcama yaptığın kalemlere bağlı olarak değişiyor. Kosgeb sitesinde gayet güzel açıklanmış her şey ona bir bak istersen hocam olmadı telefonla ara yardımcı oluyorlar. Site işi olarak değil de yazılımcı olarak başvurman daha çok işini görür bunun dışında firma sahibi ya da kosgeb girişimci sertifikanın olması gerekiyor.  Ben daha bugün kosgeb'den nitelikli eleman istihdamı desteği başvuru formu doldurdum. Kosgeb küçük işletmeler için gerçekten nimet, bir de parayı önceden verse tadından yenmeyecek ama neyse. Fazla da kasmamak lazım tabi.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek

Aslında kısa bir kaç cümle ile anlatılacak olay değil, şimdi kosgebin bir sürü desteği var bunlar

girişimcilik aşamalı destek ( kursa gidip sertifika alıyorsun 30+70 bin veriyor destek oranları kosgeb sitesinde yazıyıyor.  yüzde 75-100 arası )

ar-ge inovasyon var onda kurs falan yok 550 bin tl ye kadar çıkıyor ondada hibe oranları yukardaki gibi.

girişimci yada kobi olarak başvurabilirsin fakat sonrasında zaten işletme kurmanı istiyor vs vs.

Bu arada unutmayın kosgeb kdv karşılamaz.

Toplam Hit: 1636 Toplam Mesaj: 15
kosgeb desteği