Kotam Sömürülüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar superonline 1024 kbps limitli 4 gb adsl kullanıcısıyım. Bu gün kotama baktığımda şok oldum arkadaşlar. toplam 9 gb download yapılmış ama ben sadece 2,5 gb yada 3 gb kadar girmiştim. hesabını da tutuyordum. 700 mb lık bir film ve 1,5 gb kadar da program yükledim geriye kalanı surf. Bu inanılması güç kota artışı neden kaynaklanıyor olabilir? Sistemimi son güncellemeleri yapılmış kaspersky antivirüs 6,0 ve Ad-Aware 2007 tarafından tarattırdım kaspersky birşey bulamadı ama ad-aware 133 tane kritik obje buldu onları da temizledim. Taramaları kotamı öğrendikten sonra yaptırdım acaba sistemimde bir virüs yada spy varsa ve benden habersiz internetimi kullanıyorsa diye. Tarama yaptırmadan önce internetim gün içinde sık sık kesiliyordu şimdi ise tarama yaptırdıktan sonra hiç kesilmedi. Sistemimdeki bir virüs bunun sorumlusu olabilir mi sizce? yoksa kablolu modemime dışarıdan birileri tarafından giriliyor mu? Böyle birşey olası mı. Çünkü 20 gün önce hdd değiştirdim önceki hdd de sxs.exe virüsü vardı. Acaba internet kullanıcı bilgilerimi bu virüs ele geçirmiş olabilir mi? Şimdi pc tertemiz 2 programla tarattırdığıma göre. Sizce bu kadar kota neden olmuş olabilir? Superonline müşteri hizmetlerini arayıp acil şifre değişikliği ve bu konuda kontrol istedim ancak durum-cevap pazartesiye kadar belli olur dediler. Şimdi 2 günde bu karşıdaki -ki varsa öyle biri- kişi internet bağlantımı sömürse eli kolu bağlı biçimde onun kotayı uçurmasını seyredecek miyim? Yada bunlar bir yana superonline den kaynaklanan bir yanlışlık olabilir mi? aranızda daha önce bu tip olaylar başına gelen var mı? Superonline müşteri hizmetleri modemine falan virüs girmiş olabilir dedi bu olası mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar gerçekten çok güç bir durum böyle sorun düşman başına...
    saygılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    yaa önceden olsa başkası giriyor derdim ama artık başkasının şifresiyle başka yerden girilmiyor.

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    peki bir downloader girmiş olabilir mi? gerçi girse farketmezmiydim. data (usb) ışığı sürekli yanıp sönmezmiydi?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

girmiş olablir ama sen ışık yanıp sönmezmiydi demişin ama downloader sen internetteyken indirir yani sende veri alıyosun oyyüzden yanar ışık ama farketmezsin

bak bakalım çalışan işlemlere yabancı bi program warmı? 

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    yok şuan gerçi bu öğle kaspersky ve ad aware ile tarama yaptırdım ad aware 133 kritik obje buldu ve temizledi o zamandan bu yana bağlantı kesilmiyor. önceleri günde 10-20 kere bağlantı kopuyordu. şimdi hiç kopmadı temizlediğimden beri.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ya ni downloader tarzı bişidir kesin çünkü artık başkasının şifresiyle girilmiyo internete wireless warsa ayrı telefon numarası kontrol ediliyor onuda taklit edemicekleri için

kesin downloader =O) da 50 ytl fazladan gircek peeeh 

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    şu downloader ben sadece veri alırken mi yüklüyor o da? o olayı anlamadım. ilgin için saol.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

superonlineyi kapat adsl e geç

1 yıl önce banada giriyorlar diyordum içimden  teller kısa devre imiş ama. sonradan da değişmedi desem yeri. poff gibi uçuyor mb lar 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    walla ne tür bişi girdiğine bağlı ben yapsam bilgisayar internete bağlandığı andan kapanana kadar download ettiridim oda öledir kesin sen internete bağlandığın zaman başlıyodur interneti kesene kadar indiriyodur saniyede 100 kb den hesaplarsak hızı yanlışım yoksa 10 saniyede 1 mb oluo galiba sen düşün artık

Bittik biz bittik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    iyide süperonline zaten ttnet in portlarını-hatlarını kullanmıyor mu? önceden ttnet bağlıydı bi ara kesildi şimdi superonline bağlı. arkadaşta da bağlı onda bir sorun yok muş hep beni bulur zaten sorunlar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    ozmn downloader girmiş olsa yükleme yaparken hızım 100 kb falan olmazdı ama ben yüklemeyi 105 kb la falan yapıyorum. belkide ben yükleme yaparken downlaoder duruyordur ;) ben farketmeyim diye. hayal gücümüzü zorlucaz artık başka türlü çözülceği yok bu işin :)
Toplam Hit: 4477 Toplam Mesaj: 20