Kpss

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Ahh kpss ahhhhh yaktın bizi valla bu kadar zor soracak ne vardı ki ne yapacaz artık biz böyle sınav sınav sınav.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Pc-ErrOr bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı

merak ettim

adam A hissesini 30 liraya alıyor

B hissesini 20 liraya alıyor

A hissesinden %40 kar...5de 2kar ediyorsa, 30 un 5de 2si 12

B hissesinden %30 zarar ediyor....10da 3 kar ediyorsa, 20nin 10da 3ü 6 dir

bu adamın karı ne kadar böyle bir soruydu galiba ...adamın toplam karı 12 + 6 = 18 dir. toplam maliyet 30 + 20 ≠ 50 liradır.. 50 de 18 kar ediyorsa,, 100de 32 kar etmiş degil midir yahu ;/.

%12 diye buldum ben bunu.

Ayrıca bu tarih sorularını bu kadar kasınca ellerine ne geçiyo ben onu anlamıyorum.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Lise düzeyi kpss de Selfie'yi ve Sherlock Holmes sormuşlar galiba tam soruyu bilenler varmı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Lise düzeyi kpss de Selfie'yi ve Sherlock Holmes sormuşlar galiba tam soruyu bilenler varmı ?

türk dil kurumunun selfi için seçtiği kelime hangisidir.

dieride xxx ingliz yazarın önlü roman kahramanı kimdir :D bu kadarı aklımda kalmış7

ben en çok xvıx zamanında osmanlıda derdimi gazetemi ne çıkramışlar 3 tane isim vermişler hangilleri özel die sorular oldu mq isimleri bildik hangisi devlet hangisi özel bilecez. lise mezunuyuz mq  

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

dieride xxx ingliz yazarın önlü roman kahramanı kimdir :D bu kadarı aklımda kalmış7

ben en çok xvıx zamanında osmanlıda derdimi gazetemi ne çıkramışlar 3 tane isim vermişler hangilleri özel die sorular oldu mq isimleri bildik hangisi devlet hangisi özel bilecez. lise mezunuyuz mq  

Selfie öz çekim olacak sanırsam arkadaş öyle yapmış , ingiliz yazarıda shorlock holmes galiba.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Selfie öz çekim olacak sanırsam arkadaş öyle yapmış , ingiliz yazarıda shorlock holmes galiba.

Selfie = Özçekim

Sir Anthon Doyle'nin yazdığı eser Sherlock Holmes yaptım.

O gazetelerden hangisi özel hangisi devlete aitti bilemedim 3 de özeldir deyip işaretledim.

Ha bir de İlçe isimlerinin değiştirilmesi sorusunu Bakanlar Kurulu olarak işaretledim ama muhtemelen Kanun Maddesi ile olabilir.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Matematik'in zaman alıcılığı hariç sorular çok kolaydı arkadaşlar ben zor soru göremedim. Adam sana meşrutiyet kimin zamanında sormuş, bilmem toplu inkılabı kim fışkırtmış sormuş, Ara Güler'i sormuş sonra Şinasi sormuş la! :D Bunlar gerçekten sorulacak sorular değil ben 3-5 tane dışında yorum sorusu dahi görmedim. Matematik'i yetiştiremediğim için kafama vuruyorum yoksa şu anda.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elnino
    elnino's avatar
    Erkek
    5Agustos1921 bunu yazdı
    Pc-ErrOr bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı

merak ettim

bu adamın karı ne kadar böyle bir soruydu galiba ...adamın toplam karı 12 + 6 = 18 dir. toplam maliyet 30 + 20 ≠ 50 liradır.. 50 de 18 kar ediyorsa,, 100de 32 kar etmiş degil midir yahu ;/.

Ayrıca bu tarih sorularını bu kadar kasınca ellerine ne geçiyo ben onu anlamıyorum.

%40 olandan 12 kar ediyor %30 zarardan 6  zarar ediyor toplam karı 6 olarak buldum şıklarda yok 

http://bunuyaz.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    elnino bunu yazdı
    5Agustos1921 bunu yazdı
    Pc-ErrOr bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı

merak ettim

%40 olandan 12 kar ediyor %30 zarardan 6  zarar ediyor toplam karı 6 olarak buldum şıklarda yok 

Ben de aynı şekilde düşündüm ve çok mantıklı geldi ama şıklarda bulamadım :D

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elnino
    elnino's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı
    elnino bunu yazdı
    5Agustos1921 bunu yazdı
    Pc-ErrOr bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı

merak ettim

Ben de aynı şekilde düşündüm ve çok mantıklı geldi ama şıklarda bulamadım :D

arkadaş dedi şimdi 30 tl satılan mal 42 20 tl ye satılan mal 14 olacak ya 42+14 56% 6 sı 12 olacakmış 

http://bunuyaz.blogspot.com.tr/
Toplam Hit: 11859 Toplam Mesaj: 116