Kredi Ara Ödeme Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

kredi konut kredisi ise bu dediğini yapamassın. taksitin günü gelmeden ödeme bile yapamassın. 

ne fark ediyor yada bir yerde geçiyormu bu dediğin olay yada sadece akbank özel bir durum herhalde 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

kredi konut kredisi ise bu dediğini yapamassın. taksitin günü gelmeden ödeme bile yapamassın. 

Yapilabiliyor. Ziraatten cekerken arkadas 3 kez yapabilecegimi soylemisti.

Faizler dusunce yapilandirmaya gittigimde yine ekstra bi mebla daha odedim. Taksit tutarlari dustu vadeyle ilgili islem istemedigimi sordu ayni kalsin dedim.

Bankadan bankaya degiskenlik gosteriyordur belki ondan emin olmak lazim.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

son çare bddk yazdım bakalım burdan sonuç çıkmadı şimdi çağrı merkezinden sonuç almadım başka şube ilede görüşeceğim cuma günü ondan sonra duruma göre bakarım eğer yolu yöntemi varsa 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

ERKEN ÖDEME CEZASI NEDİR?

Erken ödeme cezası, kredi borcunun planan vadeden önce kapatılmasından dolayı ödenen cezadır. Erken  ödemeden dolayı bankanın faiz gelirinin düşmesi nedeniyle böyle bir ceza ödenir.  Yani bankanın gelir planını bozduğunuz için ceza ödemeniz gerekir. Erken ödeme cezası sadece konut kredilerine uygulanmaktadır. Taşıt ya da ihtiyaç kredinizi planlanan vadeden önce kapatmak isterseniz bu cezadan muaf olursunuz.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

teb'in cepteteb uygulamasından erken kapatılabiliyor kredi taksitleri. bankana ait uygulamadan denedin mi?

Avukat/Hukukçu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

merhabalar bugün bankaya gitti akbank mevcutta olan kredim için ara ödeme yapacaktım

akbank bana sadece ödeme miktarının düşeceğini vadenin aynı kalacağını söyledi böyle bir durum varmı 

ben vadenin düşmesini istiyorum yoksa pek mantıklı değil zaten nakit elde olsa daha mantıklı

bankacı kadın bana yapmak istemediğinden yapmamış olabilir bu geldi aklıma normalde ben bu krediyi vadesinin düşmesini nasıl sağlayabilirim.

bankanın işine gelmiyor diye yapmak istemiyor.

bunun yöntemi yada yapacağım herhangi bir seçenek varmı yapılandırma felan yapsam tuzluya patlarmı yada bu ara ödemede vade düşürmek zorundamı banka?

Ara ödeme yaptığında aylık ödeme taksit bedelin düşer.

Vaden örneğin 120 ay ise ara ödeme yaptığında vade yine 120 ay olur. Çünkü toplam kredin ara ödeme alınarak yeniden hesaplanır ve 120 aya bölünür.

Ara ödeme yaptığında zaten krediyi yapılandırmış oluyorsun. Bu yüzden ayrıca yapılandırma ücreti çıkacak.

Yazdıklarım kredi müşterisi olarak deneyimlerimdir : ) bankacı değilim yalan yanlış olabilir. 

Nautilus tarafından 16/Tem/21 13:01 tarihinde düzenlenmiştir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Aslında taksit düşmemesi belli bir yerde sizin için daha iyi .

48 ay taksitin olsa bu 3. Yılın olsa 1000 tl 2 yıl önce başka  para idi şimdi piç oldu 1000 lira bedavaya geldi gibi düşün .

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

yoo ben yapabiliyorum / kapatabiliyorumda 

banka farklılığı olabilir

i2n8fmp.jpg (1080×2160)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Dos_Attach bunu yazdı

yoo ben yapabiliyorum / kapatabiliyorumda 

banka farklılığı olabilir

i2n8fmp.jpg (1080×2160)

bankadan bende biliyorum normalde yapılan bir işlem bankanın işine gelmediğinden yapmıyor akbank olunca nerden çektim akbanktan 

şimdi ben bu krediyi para geçince elime zaten kapatacağım erken yada başka bankaya taşıyacağım bu olaydan dolayı 

bddk yazdım birde başka bir şubeye gidecektim bugün gidemedim işlerden dolayı soracaktım şimdi bana mail gelmiş akbank 30 gün içinde geri dönüş bekliyorum akbank ile bir daha çalışmam bu 

durumdan dolayı kredi düşük olsa bile oranı çekmeyin böyle bir ödeme yapsaydım ben 10 bin tl ödediğimde 10 bin tl kar ediyordum ve vade 54 aydan 45 ay düşüyordu buda benim için önemli krediyi ben erken 

kapatacağım zaten vakif ziraat bankasından çekseydim keşke dedimde  kefil istiyor otomatik ödeme talimatı istiyor diye çekmedim işbankası vardı keşke çekseydim onlarda kefil felan istemedi benden 

birde ara ödeme yapmadan ben kredinin taksitlerini şimdi kendim bile ödemem lazım günü gelmeden onada izin vermiyor sistem böyle bir durumda ben mağdur oluyorum

bakalım bddk ne diyecek en kötü banka değiştiririm yada toplu kredi kapatırım normalde kaptmayı düşünmüyordum ama 

konuda millete ders olsun en ucuz banka hangisi değil böyle vadesinden önce ödeme alıyormu birde ara ödeme yapılıyormu diye bakmak çok önemli ben sadece en uygun kredi veren bankadan çekeyim dedim 

öyle yaptım şimdi mağdur oldum kredi vadesi gelmeden bile ödeyemiyorsun şubeye gidin diyor çağrı merkezi desene olmuyor bankaya gidince zaten olmuyor diyor çalışan 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

şimdi bir sorum daha önceden konut kredisi çekip sonrasında başka bankadan ihtiyaç kredisi çekip kapatan varmı sorun sıkıntı yapıyorlarmı krediler yüksek olsa bile çekecem daha mantıklı geliyor en azında ödemelerim yüksek olur ara ödeme yada günü gelmemiş taksitleri öderim erken biter 

Toplam Hit: 2107 Toplam Mesaj: 22
kredi kredi faiz haram