Kredi Kartı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar. Arkadaşım bir bankadan kredi kartı talep etmiş. Ailesinden gizli olduğu için kartın kurye ile kendi evine değil benim evime gelmesini istiyor. Aramız iyi. Tamam gelsinler dedim. Olur ya ilerde kartta bi sorun çıkarsa. Bizim eve kurye getirdiği için kart borcu haciz vs gibi işlemde bize sıkıntı olur mu ? Ayrıca kurye bize getirdiği için bankadaki ana adresi olarak bizim adresi yazarmı. Eğer yazarsa yine ilerideki sorunlarda bizim eve vs gelen olur mu ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Böyle bir durum olacağını sanmıyorum bireylerin hesaplarına ait sisteme kayıtlı tek bir adresleri bulunmakta ama aklından geçtiği gibi bir durum olacağını sanmıyorum yine kesin konuşmayayım bu benim kendi görüşüm.

KNOWLEDGE IS POWER!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

peki hocam sisteme kayıtlı adres ile kurye adresi farklı olabiliyor mu ? Yani mesela sisteme x adres kayıtlı. Faturalar vs herşey oraya kesilecek. Ama ben kargonun y adrese gelmesini istiyorum. X adresteki adam bi puştluk yaparsa y adresi zan altında kalır mı ? Ayrıca ikinci senaryo için. İki adreste y olarak (yani benim evim) gösterilip bir şey olduğunda bana bi zararı olur mu?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bende öğrenciyken çıkartmıştım kredi kartı.

hala öğrencilik zamanında kaldığım ev adres olarak görünüyor. gerçi borç takmadım :D

ama yinede sanmıyorum adres ile bağdaşacağını. benim gibi tüm arkadaşlarımın adresleri eski adres olarak kayıtlı.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

hocam kısaca şöyle söyleyeyim hiç bulaşma ilerisi için ne olur bilmiyorum içine kurt düşmüş belli biz ne yazarsak yazalım senin için rahat etmez.

KNOWLEDGE IS POWER!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

hiç bişi olmaz hoca :) sadece adres göstermiş.

zararı yok, ilerde sıkıntı olsada banka kapının önünden gelir geçer :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

hiç bişi olmaz. öyle saçmalıkmı olur.. adam akraban değil , baban değil. kefili değilsin bişeyi değilsin..

zaten kartı alırken ondan ikametkah falan istemişlerdir bişeyler..

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocam rica eden kişi yakın arkadaşım. başkası olsa s.git derimde. Zaten mantığıma göre her adresi yazılan yere anında haciz uygulansaydı yazardım komsunun adresini oda alırdı kartı ona olan olurdu. Ama işte bu kurye gelince imzalatacağı kağıt var. Gerekirse 10 dk bekletirim okurum her ayrıntısını.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam kredi kartı dediğin şeyi 30 dk içinde teslim ediyorlar 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Soruyu Sorman bile saçma hacıı  kefili diilsin   bişeye  imza atmıyosun ne yanı ben sımdı kafadan bı adres salasam  ve borclarımı ödemesem

gidip adrestekı kısıden mı alacaklar...

Kurye adreste bulamayınca arıyor zaten gidip  çarşıda sağda solda bulup alıyosun kartını...

Yakında Güncelenecektır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

peki hocalar kuryenin bize imzalattığı o belge sadece aldığına dair midir ? Tc kimlik vs veriyormuyuz. Çünkü hiçbir yönüyle bankalara güvenim yok o yüzden.

Toplam Hit: 1294 Toplam Mesaj: 19