folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alma Yöntemi

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alma Yöntemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Teknoloji mağazaları önce tüketiciye kredi kartına taksitle hediye kartı satışı yapıyor, sonra bu hediye kartının karşılığında cep telefonu veriyor.

BUGÜN başlayan cep telefonunda kredi kartına taksitle satış yasağına karşı formül bulundu bile. Birçok teknoloji mağazasında yer alan hediye kartları, tüketicilerin taksitle cep telefonu alınabilmesi için yeni bir alternatif oldu. Bu hediye kartlarının taksitle satılmasının önündeyse herhangi bir yasal engel yok. Taksitle özellikle pahalı telefon almak isteyenlere öncelikle hediye kartı almaları tavsiye ediliyor. Tüketici öncelikle satın alacağı cep telefonunun bedeli kadar hediye kartı alıyor. Bu kartlar almak için de taksitli kredi kartını kullanıyor. Teknoloji mağazaları da müşterisine 9 aya kadar taksit yapıyor. Daha sonra müşteri hediye kartını kasaya teslim ederek istediği cep telefonuna kavuşuyor. Aylık ekstresinde ise o mağazadan yaptığı alışveriş cep telefonu satışı değil hediye kartı bedeli olarak yansıyor. Böylece hem satıcı hem de alıcı cep telefonuna taksitli satış engelini aşmış oluyor.

Özellikle yılbaşı veya özel günlerde tüketicilere sunulan bu kartlar birçok perakende mağazasının raflarında bulunuyor. Teknoloji marketlerinde elektronik, telekomünikasyon ve aksesuar ürünleri olmak üzere 3 farklı kategoride satış yapılıyor. Mağaza içindeki ürün kategorileri arasında aksesuar olduğu için hediye kartları da 9 aya varan taksitlerle alınabiliyor. Hediye kartlarının limiti ise 500 liraya kadar çıkıyor. Tüketiciler satın alacakları cep telefonlarının fiyatlarına göre birden fazla hediye kartı satın alabiliyor. Örneğin yaklaşık 2 bin 200 lira olan bir iPhone 5S için 4 adet 500 liralık, 2 adet 100 liralık hediye kartı alınması gerekiyor. Satın alınan bu kartlara 9 aya kadar taksit yapılabiliyor.
    9 AY TAKSİTE DEVAM

AKSEUVAR GÖRÜNECEK

Teknoloji mağazalarında akseuvar kategorisinde elektronik kapsamına girmeyen birçok ürün bulunuyor. Televizyonlar için askı aparatları, ekran temizleme spreyleri, kablolar ve bilgisayar çantaları başta olmak üzere benzer tüm ürünler akseuvar kategorisinde bulunuyor. Taksit sınırlamasında ise akseuvarlarla ilgili bir çalışma bulunmuyor. Bu yüzden akseuvar satışları için 9 aya kadar taksit yapılabiliyor. Elektronik ürünlerde ise taksit sayısı 9 ile sınırlandırılmış durumda.

‘Bu konuda özgürlük var’

GOLD Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, farklı alternatiflerin en başından beri konuşulduğunu ve hediye kartının bu seçeneklerden biri olduğunu söyledi. Erdemir, “Farklı alternatifler var. Kontratla 24 aya kadar taksitle cep telefonu satılabiliyor. Veya senetle cep telefonuna taksit yapan çok yer var. Sadece kredi kartına taksit kaldırıldı. Farklı ödeme şekilleri var. Bu konuda özgürlük var. İsteyen senetle veya hediye kartına taksitle cep telefonu satışı yapabilecek. Sektörde bu kararı bağlayan hiçbir şey yok” dedi.

kaymaklı ekmek:mynet

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

ben dediydim çok geçikmeden bi çare bulurlar diye :))

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Abi zaten yöntem bulmasalar ne olacak. Bizim millet götünü satar gene alır o telefonları. Ciddiyim bak harbiden götünü satar alır. Adam güvenlik görevlisi 1500TL maaşı var, foursquare, facebook ve twitter takip etmek için 2000TL ye note 3 alıyor. Sonra etrafında WIFI var mı diye araştırıyor. Amk böyle zihniyetin. Sonra görüyorum hepsini haciz dairelerinde malları bankalar tarafından satılırken.

DrKill tarafından 01/Şub/14 09:10 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sezpanhe
    Sezpanhe's avatar
    Erkek

Sabah sabah ben mi anlamadım. amaç fazla taksit yaptırmamak değil mi  arkadaşlar. 

9 taksit engeli var. Normalde bir telefon alıp 24 aya böldürme gibi bir lüx ü ortadan kaldırmak değilmiydi amaç ? 

ne yaparsan yap 9 taksitten fazlasına bölmeyecekler işte. :| yanlış anladıysam mazur görün.

Zehirrr . . .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Sezpanhe bunu yazdı

Sabah sabah ben mi anlamadım. amaç fazla taksit yaptırmamak değil mi  arkadaşlar. 

9 taksit engeli var. Normalde bir telefon alıp 24 aya böldürme gibi bir lüx ü ortadan kaldırmak değilmiydi amaç ? 

ne yaparsan yap 9 taksitten fazlasına bölmeyecekler işte. :| yanlış anladıysam mazur görün.

kuyum ve cep telefonuna 0 taksit hocam diğer ürünlerde en fazla 9 taksit

sigortalarda en fazla 9 taksit dün yazı geldi

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

evkur yaşadı o zaman kk na taksit kalktı anladığım kadarıyla

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Aylık gelirim 1000 ₺ ama kullandığım telefon 2000 ₺ 500 ay taksitle aldım, umarım taksitleri biter ve yeni modeli çıktığı zaman 3000 ₺ onu alırım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Aylık gelirim 1000 ₺ ama kullandığım telefon 2000 ₺ 500 ay taksitle aldım, umarım taksitleri biter ve yeni modeli çıktığı zaman 3000 ₺ onu alırım,

robin iyimisin :P

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

abi evde kullandığın tuvalet kağıdından bi tomar göndersene :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

kira geliridir o, asıl gelirin nedir? :F

ne diyon?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bizim miletin çaresini bulacağından gram kadar şüphem yoktu. kendimden şüphe ederim Türk halkından etmem :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 3319 Toplam Mesaj: 22