folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kredi Kartıyla Bankadan Kıymetli Maden Nasıl Alınır?

Kredi Kartıyla Bankadan Kıymetli Maden Nasıl Alınır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

b5sjjgn.png (1274×561)

bugun aldım, kart ödemesi ayın 19 una bakalım maliyeti kurtaracakmı makas dahil unutmamak adına koyuyorum hangi kargo ile gelecek nasıl gelecek gelince paylaşıcam

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

b5sjjgn.png (1274×561)

bugun aldım, kart ödemesi ayın 19 una bakalım maliyeti kurtaracakmı makas dahil unutmamak adına koyuyorum hangi kargo ile gelecek nasıl gelecek gelince paylaşıcam

neden hesaba yollamadın fiziksel aldın hocam 

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Hocam ben kasaya atıyorum fiziki olmayınca benim olduğunu hissetmiyorum 😁

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    gkhn bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Secime kadar sürekli altın ve gümüş fiyatlarinin yavas yava çikacağını. Seçimin sonrasında uçacağınıu düşündüğüm için tüm kredi karti limitim ile asıldım bende. NadirGold dan aldim, fakat n11 de bile satiyorlar.

https://www.nadirgold.com/nadirgold-10-gr-kumbara-kulce-altin-mavi 

https://www.nadirgold.com/nadirgold-1000-gr-999-9-gumus-kulce 

Ben kg lik gümüş almaya başladiğimda 16.300 dü. suan 18.250 de. Güzel yükseliyor. 

Hocam bu nadir yaklasik 10% piyasanin ustune satiyor, yani anliyorum kargo falan ama bana fazla gibi gorundu. Sizin bunu tercih etme sebebiniz nedir?

kredikarti komisyonu + kargo diyince en uygun bunlar gibi görüyorum. varsa daha uygun götereceğin bir yer. oradan alalım. Ben her ay belli bi miktar alip avukatima yolluyorum. O bankada ki kasama kaldiriyor.

Onerebilecegim bir sey yok acikcasi, ben fiziksel  tutmuyorum lakin 10% gercekten fazla.

Size ayni parayla, bu farki yemeden altin fonlarini onerebilirim, herhangi bir bankadan alabilirsiniz.
    https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx 

YTD :D

gkhn tarafından 26/Oca/24 12:36 tarihinde düzenlenmiştir

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    gkhn bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Secime kadar sürekli altın ve gümüş fiyatlarinin yavas yava çikacağını. Seçimin sonrasında uçacağınıu düşündüğüm için tüm kredi karti limitim ile asıldım bende. NadirGold dan aldim, fakat n11 de bile satiyorlar.

https://www.nadirgold.com/nadirgold-10-gr-kumbara-kulce-altin-mavi 

https://www.nadirgold.com/nadirgold-1000-gr-999-9-gumus-kulce 

Ben kg lik gümüş almaya başladiğimda 16.300 dü. suan 18.250 de. Güzel yükseliyor. 

Hocam bu nadir yaklasik 10% piyasanin ustune satiyor, yani anliyorum kargo falan ama bana fazla gibi gorundu. Sizin bunu tercih etme sebebiniz nedir?

yüzde 10 büyük makas 

Makas derken makas tabiri alım ve satım arasındaki fark için kullanılır hocam. Gramını 1950 tl den satıp, 1870 den alması durumunda 80 tl nin makas olması vs gibi.

Arkadaş Nadir piyasanın %10 üstünde satıyor demiş. Bu başka bişey. Nadir güvenilir ve son yıllarda bayağı isim yaptığı için piyasa fiyatının üstünde satıyor ne satıyorsa.

Ayrıca Nadirin internetten satış ve direkt kapalıçarşıdaki dükkanından satış fiyatı arasında 3 bin liralık bir üründe aşağı yukarı 400 lira kadar oynuyor. Gidip dükkandan alırsanız daha ucuza alıyorsunuz yani.

Ayrıca Nadirden aldığınız gümüş-altın vs ne aldıysanız işçilik fiyatını çıktığınızda geri o fiyattan alıyor. Aklınızda olsun. 

Örnek olarak 3 bin liralık 100 gram gümüş külçede bu fiyat 8 dolar. Yani 8x30 = 240. Yani 3000-240 yaptığınızda 2750 gibi bir fiyattan alacağını söylüyordu Nadir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bu arada altını fiziksel olarak almak, internet şubesinden dijital olarak alıp dijital hesaba koymak ve fon almanın hepsinin ayrı masrafı ve riski var.

Mesela bir ara devlet internet şubesinden alınan altını satarken %30 ek vergi koyacak diye söylenti çıkınca herkes fiziksel altına yönelmişti. Çünkü herkes biliyor ki bu ülkede olmaz diye bişey yok. Vergi almak için herşeyi yapabilirler.

Ha fiziksel altının da saklaması zor ve sahtecilik,hilecilik durumları olabiliyor çok ender de olsa.

Toplam Hit: 2059 Toplam Mesaj: 27
banka kredi karti altın