Kredi Katkı Borcu Hakkında Soru?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

selamün aleyküm mürid kardeşlerim;

devlete olan öğrenicilik dneminde almış olduğum kredi mezun olmamla birlikde 2 sene geçmesinden sonra ödmeye mahkum edilmiş durumdayım, 1 senedir de iş güç kesin olmadığından dolayı ödeyemedim, yani 1 senelik (yaklaşık 3500tl) borç birikmiş durumda ve her ay 320tl artması lazım, develt baba ağustos ayından itibaren tüm kredi katkı borcu olan öğrencilerin borçlarını Vergi Dairesine atamış durumda, o yüzden benim de borcum artık vergi darisene ödenmesi gerekiyor, tabi duymuşsunuzdur, int. de vergi dairesi 25 kasıma kadar borçları olan kişilerin yapılandırma için başvurması gerek fln diyo...

benim sorum şu: benim borç şuanda vergi dairesinin int. sayfasından ödemek istedğimde online olarak ödenebiliyor, ki ödicemde ama şu durudma benim bir yapılandırma fln yapmam gerekiyormu, yoksa devlet ağustosda vergi dairesine gönderdiğinde ztn yapılandırılmış hali olan aylık 320tl ile göndermiş mi oluyor, çünkü sayfaya girdimde toplam borç belli 17000tl ama güncel borç aylık olarak artıyor, kısca benim şu durumda vergi dairesine gidip bir işlem yapmam gerekiyormu, yoksa ben bunda önceki borcumla beraber her ay düzenli olarak ödesem yeterlimi, ayrıca velevki yapılandırma yapmak zorundayım, bugün yapmazsam ilerisindeki sorun ne olur??

lütfen tecrübesi olan ve hukukçu arkadaşlar cevap verirse memnun olurum, konu önemli sayılır.

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

yapılandırıp eski ödemediklerini belirli ay periyotları ile ödüyorsun, 1 ay eskisi bir ay yenisi şeklinde

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

yani yapılandırmak zorundamıyım, yapılandırmazsam nolur, durduk yere gidip vayy senin, borcun varmış demek hmn icraya verelim fln dmesin sonra memur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

yani yapılandırmak zorundamıyım, yapılandırmazsam nolur, durduk yere gidip vayy senin, borcun varmış demek hmn icraya verelim fln dmesin sonra memur

Vergi dairesine gitmene gerek yok. Gib in sitesindeb borç sorgulaması yapıp yapılandırabilirsin. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek

İki mesaj göndermişim. 

Delinetci tarafından 25/Kas/16 14:13 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

yapmazsam ne olur, yani zaten aylık 320 tl artıyo, ben 320 tl ödemeyi, bu aydan itibarenz tn rahat yaparım, tekrar yapılandırıp aylık 400 tl çıakrmasın istiyom, o yüzden yapılandırmazsam yine 320 tl oalrak katlanmaya devam edermi???

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım da odemedi hiç sonra vergi dairesine gitti orda yapılandırdı sende öyle yap derim gidip bir görüş zaten form felan dolduruyosun felan yarım saatlik iş basın ağrımasin hiç 

The End
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

kimse diyemiyomu, kardeş sen gitmezsen, yapılandırmazsan, başına şu gelecek şöyle olucak fln.. benim derdim, gidip durduk yere aylık ödemeyi kafalarına göre bide daha çok faiz koyup 400tl fln yapmasınlar... lütfen yapılandırmazsam nolucağını söyleyin..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

kimse diyemiyomu, kardeş sen gitmezsen, yapılandırmazsan, başına şu gelecek şöyle olucak fln.. benim derdim, gidip durduk yere aylık ödemeyi kafalarına göre bide daha çok faiz koyup 400tl fln yapmasınlar... lütfen yapılandırmazsam nolucağını söyleyin..

Gideceksin yapılandırınca aylık ne kadara geliyor hesaplatacaksın. Baktın çıkan hesap senin ödediğinden fazlaya geliyor yapılandırmayacaksın.

ben bu şekil ödemeye devam edeyim diyeceksin. gidip sen imzalamadan kafalarına göre kimse yapılandırma yapamaz. bunun hukukluk bir işi yokki.

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

benim de 3600 borcum cıktı 18 e böldürdüm aylık 200 200 ödeyeceğim heralde başvurumu yaptım ödemelere ne zaman başlarız acep.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    blackmir bunu yazdı

Gideceksin yapılandırınca aylık ne kadara geliyor hesaplatacaksın. Baktın çıkan hesap senin ödediğinden fazlaya geliyor yapılandırmayacaksın.

ben bu şekil ödemeye devam edeyim diyeceksin. gidip sen imzalamadan kafalarına göre kimse yapılandırma yapamaz. bunun hukukluk bir işi yokki.

sağolasın abicim, aradığım cevap buydu :D

Toplam Hit: 1815 Toplam Mesaj: 12
kredi vergi borc geri ödeme